Žilina je naša – vidíme sa už 17. mája!

0
Žilina je naša – vidíme sa už 17. mája!
žilina

Prvýkrát sme v Žiline boli milo prekvapené hneď viacerými momentmi. V novozrekonštruovaných historických priestoroch budovy a coworkingu Banka, v ktorom sa mal konať náš event, sme sa ocili prvýkrát. Kombinácia histórie a svieži vietor novej fasády, dizajnových prvkov a samotných startupistov, ktorí v priestore realizujú svoje sny, bol sám o sebe ohromne inšpiratívny. O milých ľuďoch a ochote pomôcť povynášať všetky eventové náležitosti nehovoriac.

Počas prednášok a rozhovorov vládlo ozajstné ticho a všetky prítomné žienky sa sústredili skutočne na obsah, pričom si poniektoré zapisovali i poznámky. O otázky počas diskusie tiež nebola núdza. Preto sme sa rozhodli navštíviť Žilinu opäť. Dôležité pre nás je, aby ste si lístky zakúpili v predstihu. Dostupné budú do 15. mája. 

Tentokrát prinášame s nami aj skvelú Klaudiu, rodenú aj študovanú vinárku, prezývanú „Kráľovná vín Malokarpatského regiónu“. Okrem rozhovoru so sebou prinesie aj plný kufor vychladených vzoriek, ktoré budeme spoločne degustovať.

https://www.facebook.com/akcnezeny.sk/photos/a.1179503532210345/1179513018876063/?type=3&theater

Klaudia Čistá Tretinová je akčná žena a mamina zároveň. Enologička, someliérka, degustátorka, pedagogička a držiteľka mnohých ocenení. Vďaka láske k vínu spoznala aj svojho muža vinára. Miluje pestrosť, neznáša uniformitu. Každému vinohradu venuje individuálnu pozornosť, a preto – čo vinohrad, to iná odroda.

https://www.facebook.com/akcnezeny.sk/photos/a.1175222012638497/1177153509112014/?type=3&theater

Ďalšou veľkou témou na našom evente bude zodpovedanie otázky:  Ako sa buduje rodinné podnikanie? v podaní Ivety Hrabovskej, ktorá sa skrýva za chutnou značkou plnou lásky –  GentleJam Slovakia. 

Pôvodne vyštudovala marketingovú komunikáciu a reklamu, 6 rokov pracovala v médiách a potom prišlo vyhorenie. Spolu s manželom ich zlákalo podnikanie, ale keďže nemali nikoho, kto by ich to naučil, učili sa sami a firmy budovali s nulovým rozpočtom a doslova na kolene :) Otvorili si masérsky salón v centre Žiliny, po čase spustili projekt „Krátke masáže do firiem“ po celom Slovensku. A aby toho nebolo málo, v jeden pekný večer pri fľaši vína prišiel nápad vyrábať džemy a omáčky s alkoholom.

V priebehu pár mesiacov vypustili do sveta značku GentleJam. Aktuálne teda majú s manželom tri rozbehnuté projekty a s úsmevom dodávajú, že sa vôbec nenudia:) Výroba špičkových džemov s prímesou kvalitných alkoholov – to je jednoducho láska! O ochutnávku ich špecialít, a rovnako masáže počas eventu bude postarané! 

https://www.instagram.com/p/BvrvdvmAqHl/

O svojej vášni k Európe, ale najmä o jej ceste k diplomacii nám bude rozprávať Lucia Kleštincová. 

Od malička sa chystala na kariéru akvabely a neskôr diplomatky. Moderné technológie jej otvorili nový svet. Vďaka svojej vytrvalosti dokázala uspieť v desaťtisícovej konkurencii a zvládnuť výberové konanie do Európskej komisie, kde momentálne pôsobí už šiesty rok. Prezradí nám, aké je to rozhodovať o budúcnosti Airbnb v Európe, podieľať sa na koordinácii príprav na brexit, ale aj prečo počúva podcasty na zrýchlenom mode a čo robí pre to, aby bolo Slovenky v Bruseli viac počuť.
 

https://www.instagram.com/p/Bug7G6dAEYo/

Čoskoro vám predstavíme aj našu štvrtú hostku, ktorou bude, ako inak, žena, ktorá ide svojou vlastnou cestou a jej práca ju napĺňa a robí ju so všetkou láskou. 

Počas sprievodných aktivít bude opäť možné nahlásiť sa na 15 minútové konzultácie s odborníkom z Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky na témy:

ako začať podnikať,
ako si otestovať svoj nápad,
ako si pripraviť biznis plán a finančnú kalkuláciu,
— aké sú možnosti financovania vášho nápadu.
Na konzultácie sa prihlasujte vopred prostredníctvom e-mailu info@akcnezeny.sk.

Másáže a ochutnávku GentleJam Slovakia nám počas eventu prinesú manželia Hrabovskí!

Tešíme sa na vás opäť v Žiline už 17. mája. Lístky sú k dispozícii priamo tu. 

https://www.instagram.com/p/BwXxBDDghml/

žiadne príspevky na zobrazenie