H&M prinieslo na trh eko materiály, oblečenie je z citrusov či ananásu

0
H&M prinieslo na trh eko materiály, oblečenie je z citrusov či ananásu
Zdroj: H&M

Známa značka H&M prináša na trh každoročne nové kolekcie. Počas apríla roku 2019 priniesla novú, ekologickú kolekciu nazvanú Conscious Exclusive 2019. Tá spája krásu prírody s udržateľnými inováciami.

Do roku 2020 je cieľom H&M využívať iba 100% recyklovanú bavlnu alebo bavlnu z udržateľných zdrojov. Eko produkty tvorili v minulom roku len 35%, dnes je to až 57%. Do roku 2030 chce H&M používať len zrecyklovaný a prírodný materiál.

H&M svojou novou kolekciou dokazuje, že oblečenie, ktoré je eko, môže byť aj štýlové, ale tak, aby si ho mohol dovoliť kúpiť každý. Conscious Exclusive predstavuje nové udržateľné materiály. Túto sezónu to sú Piñatex®, prírodná alternatívna koža vyrobená z celulózových vlákien získaných z ananásových listov, BLOOM™ , pružná rastlinná pena vyrobená pomocou biomasy z rias, a Orange Fiber®, udržateľná látka podobná hodvábu z vedľajších produktov výroby citrusovej šťavy.

Kolekcia je inšpirovaná prírodnou krásou okolo nás a významom prírody pre našu pohodu. Návrhársky tím preniesol minerály, stromy a rastliny do žakáru a splývavých vzorovaných látok.

Medzi hlavnými kúskami je výrazná bunda z mixu lesklého strieborného Piñatex® a farebného žakáru a romantický korzetový top s odhalenými ramenami vyrobený z materiálu Orange Fiber®. Pozornosť upútajú aj vzorované tunikové šaty a zo všetkých splývavých siluet vyniká nový módny kúsok – šľapky vyrobené z peny BLOOM™ Foam, ktoré každému looku dodajú uvoľnenosť.

H&M

H&M

H&M

O kolekcii Conscious Exclusive

Conscious Exclusive je pravidelná kolekcia vyberaných prémiových kúskov, ktoré oslavujú novú sezónu a dokazujú rastúce možnosti udržateľnej módy so zameraním na vývoj a inovácie.
Kolekcia Conscious Exclusive 2019 bude uvedená do predaja 11. apríla a dostupná bude vo vybraných predajniach na celom svete, na Slovensku v H&M Eurovea a online na hm.com.

Prečítajte si aj článok o nákupoch so stylistkou

H&M a ekológia

  • H&M je jedným z najväčších svetových užívateľov organickej bavlny, recyklovanej bavlny a Lyocellu.
  • Počas roku 2018 H&M vyzbieralo vo svojich obchodoch vyše 20 000 ton textilu prostredníctvom iniciatívy zberu oblečenia Garment collecting, ktorá slúži na ďalšie využitie alebo recykláciu oblečenia.
  • Počas roku 2018 pracovala nadácia @hmfoundation na 28 projektoch zameraných na pomoc v oblasti vzdelávania, vody a rovnosti po celom svete. Vďaka nadácii sa podarilo finančne podporiť až 237 000 detí, učiteľov a rodičov.
  • Od apríla 2019 nájdete na všetkých štítkoch, kde sa produkt vyrobil, v akej továrni a ako zrecyklovať oblečenie po vynosení. Transparentnosť je dôležitým krokom v eko móde, ktorá je našou budúcnosťou.

 

https://www.facebook.com/hmslovakia/photos/a.953155418107740/2123538147736122/?type=3&theater

žiadne príspevky na zobrazenie