12 vecí, ktoré žiadny manžel určite nechce počuť

0
12 vecí, ktoré žiadny manžel určite nechce počuť

Vyhnite sa týmto frázam a budete mať šťastnejší a zdravší vzťah so svojím manželom. Napríklad fráza „to je tvoja chyba“ je niečo, čo žiadny manžel nechce počuť.

Zdravá komunikácia sa neustále uvádza ako jeden z najdôležitejších prvkov úspešného manželstva. A hoci to môže znieť dosť jednoducho, mnohé z bežných fráz, ktoré hovoríme v našom každodennom živote, môžu brániť dosiahnutiu cieľa, ktorým je viesť otvorený dialóg medzi manželmi.

Predovšetkým existujú určité výroky, pri ktorých je do značnej miery zaručené, že muža skôr odradia. Či už je to uprostred hádky alebo len pri neformálnom rozhovore, tu je to, čomu by ste sa podľa odborníkov mali za každú cenu vyhnúť pri rozhovore s manželom.

1. „Musíme sa porozprávať.“

Aj keď sa naozaj potrebujete porozprávať, nie je to skvelý spôsob, ako začať seriózny rozhovor. „Toto je skutočne kráľ všetkých fráz, ktoré vyvolávajú v srdciach mužov hrôzu,“ hovorí Jill Murray, PhD, licencovaná psychoterapeutka a autorka. „Vždy to znamená, že dôjde k náročnému rozhovoru a pre muža to pravdepodobne nedopadne dobre. Strach z neznámeho a s ním súvisiaci strach to ešte zhoršujú.“

2. „Mal by si vedieť, ako sa cítim.“

Bez ohľadu na to, ako dobre vás váš manžel pozná, pravdepodobne nedokáže odhadnúť vaše presné emócie. „Ľudia nie sú prirodzení čitatelia mysle a chlapi majú tendenciu byť menej sociálne a emocionálne uvedomelí ako ženy,“ poznamenáva David Bennett, certifikovaný poradca a odborník na vzťahy. „Takže váš manžel nemusí vedieť, čo cítite, pokiaľ mu to nepoviete. Nechať ho hádať, kedy mu to poviete, mu príde, ako keby ste hrali hru.“

3. „Prečo nikdy…?“

„Nezáleží na tom, aký je koniec tejto otázky, už je preplnená negatívnymi konotáciami a hanbou ešte predtým, ako sa k téma vôbec dostanete,“ poznamenáva Britanny Burr, expertka na lásku a vzťahy. „Pýtať sa niekoho, prečo neurobí niečo, čo by ste chceli, aby to urobil, neprinúti ho to urobiť; len ho zahanbíte a prinútite ho mať zlý pocit z niečoho, o čom možno ani nevedel, že chcete.“ Takže namiesto toho, aby ste povedal: ‚Prečo ma už nikdy nezoberieš na večeru?‘ Skúste: ‚Nebolo by zábavné ísť niekedy tento týždeň na večeru?

Prečítajte si: Čo znamená eclipsing? Toto sú najnovšie výrazy v sfére zoznamovania

konflikt
Foto: canva.com

4. „Nenávidím tvojich priateľov.“

Aj keď práve nezbožňujete jeho kamarátov (alebo možno jedného kamaráta konkrétne), najlepšie je nepovedať na rovinu, že ich nenávidíte. „Mužské priateľstvá s inými mužmi sú slabé. Je ešte ťažšie rozvíjať tieto vzťahy, keď je muž v oddanom romantickom vzťahu,“ vysvetľuje Justin Lioi, odborník na duševné zdravie a vzťahy medzi mužmi. „Existujú hranice a žena by sa určite nemala uchýliť k negatívnemu ponižujúcemu správaniu, lebo mnohí muži, s ktorými pracujem, sa cítia izolovaní mimo svojho hlavného vzťahu.“ Takže aj keď neobľubujete priateľov svojho manžela, pokiaľ nie sú neúctiví, je lepšie to nespomínať.

5. „Potrebuješ lepšiu prácu.“

„Nikto nemusí počuť veci takýmto priamym spôsobom, z ktorého má zo seba zlý pocit,“ hovorí Stef Safran, odborník na randenie a dohadzovanie. Bez ohľadu na to, či si myslíte, že sa im v kariére môže dariť lepšie, takto otvorene sa nedostanete ďaleko. „Musíte nájsť spôsoby, ako sa s nimi porozprávať bez toho, aby ste ich zhodili. Navrhnúť nejaké ciele je lepší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, namiesto toho, aby ste na rovinu hovorili niečo negatívne o nich alebo ich zvykoch.“

6. „Nikdy nepomáhaš okolo domu.“

„Toto je jedna z najhorších vecí, ktoré môžete povedať svojmu manželovi,“ hovorí Erica Gordonová, vzťahová koučka. „Aj keď máte pocit, že nepomáha v domácnosti, s najväčšou pravdepodobnosťou robí nejaké veci.“ A tak tým, že poviete, že nikdy nerobí nič, predvediete, že si vôbec nevšímate, keď robí nejaké veci.“ Najlepší spôsob, ako ho požiadať, aby urobil viac, je uznať, čo už urobil, pochváliť ho za to, a potom, keď to budete potrebovať, jednoducho požiadajte o pomoc s konkrétnymi úlohami.

7. „Nepočúvaš ma.“

„Namiesto toho, aby ste si mysleli, že vás nepočuli, sa môžete pekne opýtať, či počúvajú,“ hovorí Rori Sassoon, matchmaker a generálny riaditeľ spoločnosti PlatinumPoire. Namiesto toho, aby ste začali s obvinením, kontaktujte ich priamo a opýtajte sa ich, čo sa deje, a čo ich rozptyľuje.

Prečítajte si: Týchto 10 vecí by muž nikdy nemal povedať žene

hadka
Foto: canva.com

8. „Si smiešny.“

Pre chlapov nie je vždy ľahké podeliť sa o svoje pocity, takže povedať niečo, čo ich týmto spôsobom znehodnotí, je zakázané. „Byť vypočutý, chápaný a byť pre ženu hodnotný partner sú pre zdravý vzťah kľúčové,“ hovorí Alex Hedger, kognitívno-behaviorálny terapeut.

„Vyhlásenia ako ‚si smiešny‚ dokazujú, že niekto s partnerom buď bojuje, alebo nie je ochotný vcítiť sa do jeho situácie. To často vedie ku konfrontácii s druhým partnerom, ktorý má pocit, že musí ospravedlniť svoje myšlienky alebo pocity.“ Hedger navrhuje, aby ste sa vo chvíľach konfliktu držali výrokov „ja“ namiesto „vy“. Napríklad: „Nechápem, prečo sa tak cítiš,“ by bola v tomto prípade dobrá náhrada.

9. „Nenávidím tvoju rodinu.“

„Možno aj on nenávidí svoju rodinu, ale v hĺbke duše vie, že z nich pochádza a že sú jeho súčasťou – či už sú aktívne prítomní vo vašom živote alebo nie,“ hovorí Justin Lioi. „Toto sa týka identity. Hovorte o kvalitách v jeho rodine, ktoré vás trápia, aby ste sa uistili, že ich vy dvaja nebudete opakovať. Len všeobecné odsudzovanie ľudí mu môže prekážať, aby prekonal svoje vlastné pocity pre chybných rodičov alebo súrodencov, ktorých má.“

10. „Mal by si…“

„Pokiaľ to nie je povedané hravo a v spálni, táto fráza pravdepodobne neprejde hladko,“ hovorí Sassoon. Ak chcete, aby niečo urobil, tak ho pekne požiadajte.

11. „To je tvoja chyba.“

Zvaliť všetku vinu na niekoho iného nie je skvelý spôsob, ako vyriešiť problémy, najmä ak osoba, s ktorou hovoríte, je chlap. „Všeobecné vyhlásenie o vine môže spôsobiť, že sa muž odpojí od manželstva,“ hovorí Michelle Frankelová, zakladateľka a šéfka lásky v NYCity Matchmaking. „Je mimoriadne dôležité, aby páry riešili problémy ako tím, namiesto toho, aby bol zodpovedný jeden partner. Ak chcete zmeniť spôsob, akým mohli niečo urobiť, existujú oveľa lepšie spôsoby, ako to povedať.“

pixabay.com

12. „Nemôžeš pochopiť, čo prežívam.“

To platí najmä, pokiaľ ide o tehotenstvo a skoré rodičovstvo, hovorí Lioi. „Samozrejme, že nemôžu vedieť, aké to je byť mamou, a vedia to. Chcú však nájsť cestu dnu do vášho sveta a medzi žiadosťou o povolenie ho vťahujete do boja. Pretože žena, ktorá sa definovala podľa typu matky, ktorou je, môže vidieť, že vychovávajúci otec často tápa, keď sa snaží byť otcom, ktorého možno nemal.“

13. „Zuzanin manžel vždy…“

Prirovnania sú úplne zbytočné a zraňujúce. „Táto fráza sa nikdy nevyslovuje len kvôli zdieľaniu informácií,“ zdôrazňuje Britanny Burr. „Ak hovoríte svojmu manželovi, čo pre inú ženu urobil manžel niekoho iného, ​​je pravdepodobné, že to robíte preto, aby ste porovnali svojho manžela a tohto jednotlivca (aj keď podvedome).“ Každý vzťah je iný, takže týmto sa vlastne nič nedosiahne. „Ak manžel vašej priateľky alebo kolegyne neustále robí niečo, čo by ste chceli, aby robil váš manžel, opýtajte sa svojho manžela, či by to neurobil, a vynechajte z toho toho druhého. Je to prosté a jednoduché!“

14. „Máš, čudný účes.“

Muži nie vždy chodia k tomu istému holičovi či hair-stylistovi. Niekedy idú tam, kde je to najvhodnejšie. Niekedy sú muži zúfalí, keď im vlasy rastú príliš rýchlo. Niekedy idú k najbližšiemu holičovi — a sú sami nespokojní. Ale my to riešime – a nepotrebujeme počuť, aké je to zlé – a potom prejdeme k ďalšiemu.

15. „Prečo, preboha, tvoja mama…?“

Áno, manželka v tejto hádke potrebuje vymenovať rodinných tyranov, ale muž stojaci medzi mamou a manželkou sa cíti, ako keby mu do uší striekali vodu dve požiarne hadice. V týchto konfliktoch nemôže zvíťaziť – a hoci sa postaví na stranu svojej manželky, toto je rozbúrené more, na ktorom sa treba plaviť opatrne.

16. „Nechcem to stále hovoriť, ale…“

Vie, že máte vysoké štandardy a snaží sa ich naplniť, ale niekedy sa prestane zaoberať vecami, ktoré považuje za maličkosti. Skutočná matematická rovnica je takáto: čím viac naňho útočíte a dávate nejaké požiadavky, tým menej je motivovaný zmeniť sa.

17. „Musíš…“

Nepotrebuje robiť to, čo si myslíte, že by mal robiť. Chce pomôcť. Chce vás potešiť. Chce to robiť správne. Ale nemusí robiť nič. Len tým naplníte pohár trpezlivosti v momente, keď mu to poviete.

18. „Skús chytiť tú zelenú na semafore.“

Povedať mu, aby jazdil tak, ako chcete, aby jazdil, je ako verejné bičovanie. Do tejto chvíle odviedol dobrú prácu a túto trasu jazdí 82-krát týždenne, takže nepotrebuje na každom kroku počúvať hlas ako na GPS.

Zdroj: bestlifeonline.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu