Týchto 10 vecí by muž nikdy nemal povedať žene

0
Týchto 10 vecí by muž nikdy nemal povedať žene
pexels.com

Toto je 10 nevhodných vecí, ktoré muž niekedy povie žene bez toho, aby si uvedomoval, že robí chybu. A platí to najmä pre tých, ktorí chcú urobiť dojem pri zoznamovaní sa alebo na prvom rande.

Každý vie, že existujú divní muži, ktorí dávajú ženám komplimenty s jasným úmyslom zbaviť ich sebaúcty, aby ich ľahšie dostali do postele. Dúfame, že tí, ktorí toto čítajú, nie sú jedným z nich.

Ale niekedy muž chce dať žene kompliment, ale bojí sa, že sa žena urazí a nie je si istý, či je ho alebo nie je vhodné povedať. Alebo možno chce byť lepší v komunikácii so ženami, ale nevie ako. Alebo možno vyrastal v šovinistickej kultúre, ktorá ponižuje ženy, a počul iných mužov hovoriť všetky veci na tomto zozname a nikdy sa nezamyslel nad tým, aké sú ich dôsledky.

Nie sme tu na to, aby sme ukazovali prstom alebo obviňovali. Ak čítate tento článok, znamená to, že chcete byť lepší, čo je úžasné. Takže tu je zoznam vecí, ktoré ženy unavuje počúvať.

1. Nie si ako ostatné dievčatá

Navonok to znie tak lichotivo, ale v skutočnosti je to len spôsob, ako povedať: „Hej, väčšina dievčat je divných a ty nie. Dobré pre teba!“ Väčšina žien nerada dáva iné ženy dole. Pekným komplimentom by bolo povedať: „Nie si ako nikto, koho som kedy stretol.“

2. Usmievaj sa

Ženy tu nie sú na to, aby niekomu zvýšili ego alebo spríjemnili deň, a ak niekto chce, aby sa žena usmievala, mal by urobiť niečo milé alebo zábavné.

3. Si určite najkrajšia zo všetkých tvojich kamarátiek

Opäť je to niečo, čo vyzerá veľmi lichotivo, ale v skutočnosti je to trochu sexistické (pokiaľ sa to dotyčná žena konkrétne nespýtala). Je dobré povedať: „Si najkrajšia žena, akú som kedy videl“ – alebo niečo také – ale postaviť ženu proti jej priateľkám, ako keby to bola súťaž krásy, nie je dobrý spôsob, ako to urobiť. Vo všeobecnosti platí, že pochváliť ženu tým, že podceníte iné ženy, je vždy zlá voľba.

Prečítajte si: Bol by odsúdený Harvey Weinstein, keby len jedna žena svedčila?

pixabay.com

4. Nevedel som, že si šikovná

„Prvýkrát som to počula od muža, s ktorým som chodila 6 mesiacov, keď ma prijali na Oxford, a to ma zaskočilo. Odvtedy som to počula niekoľkokrát,“ hovorí redaktorka Bestlifeonline.com. „Ak si na začiatku nemyslel, že som chytrá, tak prečo spolu chodíme? Má mi lichotiť, že sa o mňa zaujímal len pre môj vzhľad? Bežne chodia muži so ženami, o ktorých si myslia, že nemajú vôbec žiadnu podstatu?“

5. Je také vzácne stretnúť krásnu právničku/vedkyňu/matematičku, na stretnutiach s klientmi musíš získať všetku pozornosť

Na poliach, v ktorých dominujú muži, je bežné, že niečo také povie muž a na prvý pohľad to pôsobí nevinne a lichotivo. Ale v skutočnosti tým naznačujete, že nie je iný dôvod ako krása, aby muži počúvali ženu.

6. Na ženu je to celkom dobré

V profesionálnom prostredí je to extrémne sexistické, ak niekto povie niečo takého. Je veľa žien, ktoré sú vynikajúce v atletických profesiách, v ktorých dominujú muži (napríklad lyžovanie alebo box), a mnoho ľudí stále chápe, že ich je naozaj veľa. Je jasné, že je to urážlivé.

Súdny spor desaťročia: Ako médiá ovplyvnili kauzu Depp vs. Heard?

karate
pixabay.com

7. Moja priateľka na nás žiarli. Je trochu šialená!

Tá priateľka nie je blázon. Muž to hovorí preto, že sa medzi ním a inou ženou snaží vytvoriť malé tajné puto, v ktorom sa správa, akoby oni boli zrazu tí normálni proti nej, ktorá je blázon. Pričom sa zároveň nenápadne snaží podsunúť myšlienku, že budú raz spolu. Nikoho neoklame. Ženy, ktoré rešpektujú iné ženy, nechcú počuť o tom, ako je niečia priateľka „bláznivá“, pretože A) má celkom oprávnený dôvod žiarliť a B) ak by sme boli v jej koži, robili by sme to isté.

8. Všetci moje bývalé sú bláznivé

Preklad: Veľa podvádzam, klamem o tom, a keď ma žena prichytí a konfrontuje ma, správam sa, akoby bola len paranoidná.

9. Nemusíte chodiť do posilňovne, už si dosť pekná

Toto je ďalšia klasická poznámka, ktorá vyzerá ako kompliment, ale v skutočnosti je na mnohých úrovniach nesprávna. V prvom rade veľa žien chodí do posilňovne, pretože chcú byť zdravé, alebo preto, že milujú príval endorfínov, ktorý cvičenie prináša, alebo oboje. Nemá to nič spoločné s príťažlivým zadkom. Nemusí sa automaticky predpokladať, že všetko, čo ženy v živote robia, pramení zo snahy, aby ich považovali za sexuálne príťažlivé.

10. Milujem, keď dievča jedáva

Toto je jedna z fráz, ktorú si muži mylne myslia, že je progresívna, pretože sa zdá, že znamená, že presadzujú, aby ženy nehladovali. Ale realita je taká, že muži to nikdy nehovoria, keď má žena nadváhu. Hovorí sa to len dievčatám, ktoré podľa všetkého dokážu zjesť čokoľvek a pohodlne si oblečú veľkosťou 34 (PS: tie dievčatá skutočne veľmi tvrdo pracujú na tom, aby si bez námahy udržali pekný vzhľad).

To je tiež dôvod, prečo je nepríjemné, keď si objednáte šalát a muž povie: „Aha, poď, daj si burger. Trochu ži.“ Snaží sa byť milý, ale v skutočnosti to naozaj bolí, pretože by sme si priali mať taký metabolizmus, ktorý by nám umožnil jesť nezdravé jedlo a udržiavať si zdravú váhu.

Zdroj: Bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu