18 travel hacks, ktoré by mal poznať každý cestovateľ

0
18 travel hacks, ktoré by mal poznať každý cestovateľ
pexels.com

Maličkosti sa môžu sčítať! Bez námahy rezervovaný let, VIP parkovacie miesto, autentická miestna večera: to sú detaily, ktoré môžu viesť k dokonalej dovolenke. Myslite na naše cestovateľské hacky zakaždým, keď cestujete, aby ste sa vyhli nástrahám a využili tie najlepšie príležitosti.

Do tohto článku sme zaradili všetky druhy trikov, od výberu najlepšieho sedadla v lietadle až po zabezpečenie svojich dokladov.

Či už je váš pas plný pečiatok alebo čakáte na svoju prvú exkurziu, dúfame, že si svoje nadchádzajúce cesty užijete ešte viac s pomocou týchto 18 cestovateľských trikov.

Rezervačné hacky

1. Prehliadajte v okne inkognito

Ak hľadáte letenky, ubytovanie alebo prenájom vozidiel online, zapnite si anonymné prehliadanie v okne inkognito. Cestovateľské stránky môžu vidieť, ako často ste kontrolovali ich ceny, a ak si myslia, že to s rezerváciou myslíte vážne, môžu vám byť účtované vyššie poplatky.

2. Použite stránky na porovnávanie letov

Ak chcete získať najviac možností a najlepšie ceny, použite stránky na porovnávanie letov na vyhľadanie letov, ale tiež si overte ceny priamo u leteckej spoločnosti. Niekedy môžete ušetriť na letoch, keď si rezervujete priamo a vystrihnete sprostredkovateľa. Ďalšou pridanou výhodou tejto stratégie je, že si zjednodušíte komunikáciu a služby zákazníkom, keď si dopisujete iba s leteckou spoločnosťou a nie s treťou stranou.

Prečítajte si: Najlepšie aplikácie na cestovanie 

pixabay.com

3. Použite SeatGuru

Nie všetky sedadlá v lietadle sú si rovné a bez sprievodcu, akým je SeatGuru, nebudete vedieť, ktoré sedadlá sa dajú sklopiť alebo aké vybavenie (napríklad Wi-Fi a napájanie striedavým prúdom) máte v lietadle k dispozícii. Použite túto šikovnú aplikáciu na výber miest pri rezervácii letov.

Letiskové hacky

4. Otočte sa doľava

Výskumy ukazujú, že väčšina ľudí má pravú ruku a majú tendenciu sa najskôr otočiť doprava, takže to urobte naopak. Choďte doľava a možno sa budete môcť rýchlejšie pohybovať cez letiskovú bezpečnosť.

5. Prineste si prenosnú nabíjačku

Príďte na letisko s plne nabitou prenosnou nabíjačkou a zapojte ju vždy, keď je to možné. Týmto spôsobom môžete mať svoje kontakty, mapy a itineráre na dosah ruky jednoduchým oživením telefónu, keď sa vybije.

6. Uviažte na kufor stuhu

Na konci dlhého letu si pravdepodobne budete chcieť vziať batožinu a uniknúť z letiska čo najrýchlejšie. Uľahčite si identifikáciu batožiny priviazaním svetlej stuhy alebo farebného popruhu na batožinu, aby ste ich mohli ľahko rozpoznať.

7. Prineste si prázdnu fľašu s vodou

Namiesto kupovania balenej vody na letisku si prineste svoju vlastnú opakovane použiteľnú fľašu s vodou a naplňte ju, keď prejdete cez bezpečnostnú kontrolu. Ak je to možné, prineste si skladaciu fľašu, ktorú môžete vložiť do batožiny, keď je prázdna, aby ste ju nemuseli nosiť.

Prečítajte si: Čo si obliecť do lietadla?

voda
Foto: pixabay.com

8. Odfoťte si parkovacie miesto a batožinu

Pred nastúpením na let si odfoťte parkovacie miesto a odbavenú batožinu. Putovanie po obrovskom parkovisku nie je spôsob, ako ukončiť vašu dovolenku, preto majte fotografiu parkovacieho miesta po ruke. Veľmi užitočné môžu byť aj fotografie vašej odbavenej batožiny. Ak narazíte na problémy so stratenou batožinou, môžete fotografie ukázať personálu letiska a oni budú presne vedieť, čo majú hľadať.

Hacky s odletom

9. Opýtajte sa na upgrade v deň vášho letu

Ak si chcete vylepšiť svoj lístok, príďte k bráne skôr, aby ste sa o akýchkoľvek príležitostiach dozvedeli ako prví. Niektoré letecké spoločnosti dokonca ponúkajú upgrade do prvej triedy v deň letu (samozrejme za príplatok). Uvedomte si, že niektoré letecké spoločnosti majú stále pravidlá obliekania pre prvú triedu, preto zvážte svoj šatník, ak dúfate, že využijete tieto príležitosti.

10. Pred letom si zacvičte

Aj keď plánujete stráviť dovolenku leňošením na pláži, cestovanie môže byť stresujúce. Aby ste lepšie zvládali stres, je dobré trochu si pred letom zacvičiť. Endorfíny uvoľnené do vášho systému počas cvičenia môžu zlepšiť vašu náladu a pomôcť vám cítiť sa zdravšie a šťastnejšie.

Prečítajte si: Čo si zbaliť do cestovnej lekárničky?

pixabay.com

11. Zbaľte si do príručnej batožiny niekoľko nevyhnutných vecí

Pripravte sa na možnosť, že vás oddelia od zapísanej batožiny na ďalší deň, a zabaľte si do príručnej tašky náhradné ponožky a spodnú bielizeň. Základné cestovné toaletné potreby, ako je zubná kefka a hydratačný krém, vám tiež môžu pomôcť dostať sa do cieľa čerstvé.

12. Pridajte oporu chrbta

Niektoré sedadlá v lietadle sú pohodlnejšie ako iné. Ak vaše sedadlo neponúka dostatočnú oporu chrbta, zrolujte prikrývku alebo bundu a položte ju cez spodné operadlo sedadla. Ak ste príliš nízky na to, aby ste si mohli pohodlne oprieť nohy o podlahu, použite ako opierku nôh batoh alebo príručnú tašku.

pixabay.com

Baliace hacky

13. Uložte si svoj zoznam na balenie

Vždy, keď cestujete, použite osvedčený baliaci zoznam, aby ste sa vyhli tomu, že by ste dôležité veci nechali doma. Pozrite si náš konečný cestovný kontrolný zoznam, kde nájdete tipy týkajúce sa zapísanej a príručnej batožiny, osvedčených technických pomôcok a vecí do zahraničia, ktoré musíte mať.

14. Zbaľte si sarong

Pareo nie je len na pláž! Sarong môže byť najuniverzálnejším predmetom vašej batožiny. Môže slúžiť ako prikrývka na letisku alebo spôsob, ako si zakryť ramená pri návšteve náboženskej pamiatky.

15. Nechajte vlasové stylingy doma

Zvážte, či si fén, kulmu alebo žehličku nenecháte doma, pretože tieto predmety môžu zaberať veľa miesta v batožine. Overte si vo svojom hoteli, či sú tieto vlasové pomôcky k dispozícii, alebo si zabaľte nejaký lak na vlasy alebo gel a vychutnajte si prirodzený vzhľad na cestách.

16. Ťažké predmety pribaľte blízko kolies

Zredukujte vrásky a zabráňte prevráteniu batožiny tým, že si svoje najťažšie predmety zabalíte do blízkosti kolies. Ak vaše tašky koketujú s váhovým limitom, noste počas letu svoje najťažšie oblečenie a hlavne topánky.

pixabay.com

17. Dajte všetky svoje technické veci do jednej tašky

Káble, nabíjačky, zariadenia, príslušenstvo k fotoaparátom a externé disky: všetky tieto technické položky, malé a zamotané, môžu vo vašej batožine narobiť neporiadok. Skrotte ich uložením do jednej zipsovateľnej tašky. Pamätajte, že všetky veci vyššej hodnoty, ako sú telefóny, notebooky a iné zariadenia, musíte uložiť do príručnej batožiny a mať ich na očiach, aby ste sa uistili, že sa na ne vzťahuje cestovné poistenie.

18. Urobte si kópie dokumentov

Odfoťte si pas, víza, itinerár, letenky, hotelové potvrdenia, lístky na zájazd a akékoľvek iné dôležité dokumenty a pošlite si ich e-mailom. Dokumenty, ktoré potrebujete, si budete môcť kedykoľvek vybrať, aj keď stratíte telefón (na prístup k e-mailu môžete použiť internetovú kaviareň). Je tiež rozumné mať ich tlačené kópie po ruke vo svojej príručnej a odbavenej batožine.

Prečítajte si ďalších 20 hackov na cestovanie do zahraničia v tomto článku.

Zdroj: pexels.com, www.scti.co.nz

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu