4 veci, kvôli ktorým strácajú muži záujem: Na toto si dávajte pozor

0
4 veci, kvôli ktorým strácajú muži záujem: Na toto si dávajte pozor
Zdroj: Unsplash.com

Dá sa povedať, že láska a vzťahy sú hotová veda. Keď sme už konečne pozvané na rande, existuje milión veci, ktorými ho vieme pokaziť. Nemusí ísť ani tak o naše slová, skôr o naše správanie. Prinášame vám niekoľko veci, kvôli ktorým muži strácajú rýchlo záujem.

Príliš dostupné

Rozumiete si, tešíte sa na ďalšie stretnutie a keď vám cinkne telefón, dúfate, že to bude práve on. Tieto emócie sú asi každému známe, ale napriek tomu by sme sa mali krotiť.

Ak budeme pre svoj nový objav príliš dostupné, rýchlo stratí záujem. Nie je správne, aby sme mu bleskovou rýchlosťou zdvihli, keď volá alebo ihneď reagovali na všetky správy.

Namiesto toho mu dajte pocítiť, že máte na práci aj iné veci. Nemusíte mu predsa vysvetľovať, prečo ste sa hodinu neozvali. Bude to pôsobiť atraktívne a tajomne. Nelipte na jeho pozornosti 24/7. Radšej sa sústreďte na seba.

Takto mu dáte najavo, že nie ste iba odkázaná na jeho pozornosť a v ňom to tiež vzbudí väčší záujem a hlavne snahu. Nebuďte ľahký cieľ, buďte lákavou výzvou.

Zdroj: Unsplash.com

Prirýchle tempo

Mali ste niekoľko stretnutí po sebe a črtá sa z toho pekný vzťah? Presne to je ešte to obdobie, kedy máme na sebe ružové okuliare a myslíme si, že stojí pred nami naša životná láska. Pozor, nikam sa neponáhľajte! V takýchto situáciách nám môžu napadnúť aj tie najsilnejšie veci – napríklad povedať niekomu po dvoch týždňoch vzťahu, že s ním chcete mať deti a manželstvo (vlastná skúsenosť, ktorá ma poriadne vystrašila).

Toto odpudzuje takmer všetkých chlapov. A ženy, samozrejme, tiež. Začiatky vzťahu sú tu od toho, aby sme si ich čo najviac vychutnali. Čerstvý vzťah má svoje čaro, všetko je nové, neprebádané…prečo by sme sa teda mali niekam ponáhľať?

V prvom rade treba dotyčnú osobu poriadne spoznať a potom určiť, či je to naozaj „ten osudový“ alebo „tá osudová“. Všetci máme svoje chyby, ale dôležité je, či spolu viete fungovať aj napriek tomu.

Neponáhľajte sa. Neplánujte svadbu po mesiaci vzťahy. Neplánujte deti po dvoch mesiacoch vzťahu. Len si užite jeden druhého a spoznávajte sa navzájom.

Mama číslo 2

Buďme k sebe úprimné, niekedy naozaj treba chlapov k niečomu „dokopať“. To však neznamená, že by sme sa mali dať do pozície ich matky. Partnerky tu nie sú od toho, aby svoje polovičky neustále poučovali, na niečo ich upozorňovali a korigovali. Sú to dospelí ľudia a ak niečo pokazia, poučia sa sami.

Preto nie je správne, aby ste chlapovi vkuse stáli za chrbtom a kontrolovali ho. Berte na vedomie, že ani vy nie ste dokonalá a tiež máte svoje chybičky.

Touto neustálou kontrolou si chlapa akurát tak odplašíte. Oni si nehľadajú druhú mamu. Chcú rovnocennú partnerku. Ak niečo nie je spravené perfektne, svet sa nezrúti.

A na druhú stranu, ako by sa vám páčilo, keby vám partner všetko vytýka a neustále by vás o niečom poučoval? Moc príjemné to teda nie je…

Zdroj: Unsplash.com

Hrať to na dokonalosť

Ľudia nie sú perfektní a vzťahy už vôbec. Tak to jednoducho je. Aj keď vidíte na pohľad krásny párik, nikdy neviete, čo sa deje za zatvorenými dverami.

Ako sme už vyššie uviedli, nikto z nás nie je bezchybný. To sa veľakrát odrazí aj na partnerstvách. Je to ich prirodzená súčasť.

Nesnažte sa to hrať na dokonalosť. Nemusí byť všetko dokonalé. Hádky sú normálne. Nedorozumenia sú normálne. Zlé dni sú normálne. Krízy sú normálne. Práve vďaka nim zistíte, aké silné puto medzi sebou máte.

Nevyhýbajte sa preto konfliktom, aby bol pokoj. Všetky páriky sa sem-tam pohádajú. Ak nemajú konflikty vôbec, tak je s najväčšou pravdepodobnosťou niekde problém.

Prílišná dokonalosť a prílišná snaha len vyvíja tlak na váš vzťah. Pri partnerovi predsa mame zažívať pohodu a prirodzenosť. Držte sa toho.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu