5 tipov na originálne darčeky pre celú rodinu

0
5 tipov na originálne darčeky pre celú rodinu

Vianoce sú sviatkami radosti a pokoja, keď sa stretne celá rodina okolo jedného stola a užije si spoločne strávený čas. Darčeky, ktoré sa počas Vianoc vymieňajú medzi blízkymi, sú už len skvelou čerešničkou, pretože nimi dávame druhým najavo, že pre nás niečo znamenajú a chceme im spraviť radosť. Výber ale nemusí byť vždy jednoduchý. Ak ešte hľadáte nápady na tohtoročné darčeky, máme pre vás päť originálnych tipov.

Uvedomte si, že Vianoce nie sú primárne o kvantite darčekov a je nelogické predháňať sa navzájom v tom, kto si daruje viac vecí. Ide skôr o myšlienku samotného daru, ktorý by mal danému človeku slúžiť, mal by ho potešiť a byť praktický. Veď darčeky na Vianoce sú od srdca. Zabudnite na nakupovanie množstva darčekov, ktoré sa po rozbalení odložia do skrine či na policu a už ich nikdy nikto nebude využívať.

Dva darčeky pre kvalitný spánok

Prvým tipom, ktorý pre vás máme, je kvalitný matrac pre lepší a pohodlnejší spánok. Zväčša staršia generácia odmieta zainvestovať do matracov na úrovni, pretože si nemyslia, že by im to so spánkom mohlo pomôcť. Preto je kúpa matraca vhodný darček pre mamu či otca, ktorí sa neustále sťažujú na problémy so spánkom. Matrace, ktoré sú vyrobené napríklad z pamäťovej peny sa ergonomicky prispôsobia polohe tela, zvoliť môžete aj zónové matrace, ktoré pôsobia na problémové partie (napríklad hlavu, krčnú chrbticu či boky).

Prečítajte si: 15 trikov, ktoré vám uľahčia život

Len kvalitný matrac môžete vybrať aj podľa preferencie tvrdosti a ak ho vyberáte na dvojlôžko, zvoliť môžete matrac s dvomi samostatnými jadrami, a teda s dvomi rozdielnymi tvrdosťami. Tak vyhoviete preferenciám obom spáčom a obdarovaní si konečne vychutnajú spánok, po akom túžili.

Najväčším orieškom počas sviatkov je vybrať darček pre muža, no s druhým tipom si už viac nemusíte lámať hlavu. Zostaneme pri zlepšovaní kvality spánku, a to výmenou vankúša. Niektorí ľudia sú zvyknutí späť pomaly v polosede, obložení množstvom vankúšov, iní zase preferujú byť čo najnižšie. Avšak, anatomický vankúš zmení všetky zvyky. Perfektne sa prispôsobí polohe hlavy a krčnej chrbtice pri spánku, a zároveň týmto bodom poskytne pevnú oporu. Pravidelné spanie na kvalitnom anatomickom vankúši nezaťažuje svalstvo, takže sa človek zobudí plný energie.

Darček pre potešenie oka

V spálni či detskej izbe, kde sa spí, by to malo priam lákať večer skočiť do krásne pripravenej postele. Tento pocit určite máte, keď sú vaše posteľné obliečky voňavé a vyzerajú ako z katalógu perfektnej domácnosti. A tu je ďalší tip na vianočný darček, ktorý poteší deti i dospelých, stačí len vybrať krásny motív, akým sa trafíte do vkusu. Dnes už sú na trhu nielen rôzne vzory, ale aj obľúbené detské rozprávkové postavičky či zvieratká. Krásne detské obliečky pod vianočným stromčekom tak urobia radosť aj tým najmenším. Verte, že budete musieť okamžite vymieňať posteľnú bielizeň za novú. Pri výbere ale dávajte dôraz na správnu veľkosť.

Darčeky pre pohodlie na sedačke i v posteli

Ženy sú v domácnosti tie, ktoré majú estetické cítenie a chcú, aby domov aj krásne dizajnovo vyzeral. Preto sú ideálne darčeky pre ženy aj doplnky, ktoré však zároveň prakticky využijú.

Keď sa pod stromčekom objaví nádherná a štýlová prikrývka, ktorá nielenže zahreje, ale aj doplní sedačku v obývačke ako dekorácia, máte vyhraté. Prikrývky môžu byť z rôznych materiálov a niektoré môžu byť určené aj do spálne na ochranu postele pred zbytočným prachom. Vaše paplóny a vankúše tak ostanú štýlovo chránené.

Posledným praktickým tipom na darček do domácnosti, ktorý nájde využitie každý deň, sú paplóny. Ak máte niekoľko paplónov na rôzne ročné obdobia, vymeňte ich za jeden s termoreguláciou. V zime tak nebudete mrznúť a v lete sa nebudete zbytočne potiť. Niektoré paplóny fungujú aj na princípe zipsu, a teda v prípade potreby z jedného hrubšieho vytvoríte dva tenšie. Takýto darček sa hodí do každej rodiny.

Zdroj obrázkov: Photographee.eu / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie