5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o probiotikách pre ženy

0
5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o probiotikách pre ženy
https://www.freepik.com/

Ktoré ženské probiotiká sú najlepšia prvá pomoc pri kvasinkovej alebo bakteriálnej infekcii a ktoré sú ideálne na nastolenie črevnej aj vaginálnej rovnováhy? Sú pri užívaní probiotík nutné aj prebiotiká? V dnešnom článku sa dozviete všetko potrebné, čo by ste mali o probiotikách určite vedieť.

Čo sú to probiotiká

Svetová zdravotnícka organizácia definuje probiotiká ako živé mikroorganizmy, najčastejšie baktérie a kvasinky, ktoré, ak sú podávané v adekvátnom množstve, prispievajú ku zlepšeniu zdravotného stavu.

Záujem o probiotiká stále rastie. Klinické štúdie skúmajú ich účinky nielen na črevnú a vaginálnu flóru, ale aj v psychiatrii, alergológii, stomatológii a pediatrii. Ženské probiotiká však dominujú na trhu.

Probiotiká pre ženy: Ochrana a podpora vášho intímneho zdravia 

Ženské probiotiká špecificky pôsobia na ženský organizmus.

Pomáhajú pri:

 • podpore vaginálnej mikroflóry,
 • liečbe vaginálnej mykózy,
 • opakovaných zápaloch močových ciest,
 • vaginálnej suchosti,
 • podpore zdravia ženy počas tehotenstva a dojčenia.

Pri výbere probiotík pre ženy je dôležité riadiť sa niekoľkými kritériami. Naučte sa s nami päť z nich a zistite, ako vybrať tie najvhodnejšie ženské probiotiká presne pre vás.

1. Ujasnite si svoje ciele

Pred kúpou výživového doplnku si určte, aký výsledok od neho očakávate. Potrebujete podporu počas menopauzy, riešenie vaginálnej suchosti, mykóz, baktérií v pošve, zlepšenie vaginálneho mikrobiómu či celkovú podporu intímneho zdravia?

  Pre harmonizáciu vaginálneho prostredia aj črevného ekosystému vyskúšajte výživový doplnok GYNIMUN DUAL PROTECT®. Toto unikátne duálne probiotikum je  ideálne pre vnútornú rovnováhu každej ženy.

2. Zloženie probiotika je dôležitejšie ako jeho sila 

V minulosti sa preferovali probiotiká s čo najväčším počtom bakteriálnych kmeňov a vysokým počtom CFU (Colony Forming Units). Dnes je však dôležitejšie, aké baktérie a koľko konkrétnych baktérií na konci expirácie probiotikum obsahuje. Pri výbere probiotik sa teda vždy rozhodujte podľa zloženia. Pred neznámou novinkou uprednostnite kmene baktérií s preukázanými a zdokumentovanými vlastnosťami.

GYNIMUN DUAL PROTECT® obsahuje štyri starostlivo vybrané patentované kmene humánnych (teda u človeka prirodzene sa vyskytujúcich) laktobacilov, ktoré môžu byť prospešné na rôznych miestach organizmu.

3. Prebiotiká zvyšujú účinnosť probiotík

Často dochádza k zámene medzi probiotikami a prebiotikami. Potrebujeme oboje? Ak chcete urýchliť účinok probiotík, odpoveď je áno. Prebiotiká, ktoré podporujú rast prospešných baktérií, nájdeme v bobuľovom ovocí, strukovinách, celozrnných obilninách, ale aj v kvalitných výživových doplnkoch.

4. Jedno balenie nemusí stačiť

Neočakávajte okamžité výsledky. Účinky sa môžu líšiť. Zatiaľ čo niektoré ženy pocítia zlepšenie už po niekoľkých dňoch či týždňoch, iné budú potrebovať viac času a viacero balení, kým ženské probiotiká vytvoria dostatočne silné kolónie a prinesú požadované výsledky.

5. Vyberajte trvácne probiotiká 

Probiotiká sú živé organizmy, ktoré si vyžadujú správne skladovanie, často v chladničke, aby si zachovali svoju účinnosť. Probiotiká môžu byť poškodené svetlom či teplom, napríklad pri cestovaní. Uprednostnite preto ženské probiotiká, ktoré sú voči vonkajším faktorom odolnejšie, ako aj napríklad produkty Gynimun.

Zlepšite svoje intímne zdravie s Gynimun produktami.

Ako správne užívať produkty Gynimun

Gynimun ponúka komplexné riešenie pre intímne zdravie ženy. Okrem kvalitných vaginálnych kmeňov obsahuje aj najviac preskúmané a osvedčené črevné probiotické kmene.

Vyskúšajte jednoduchý štvorkrokový postup, ako správne užívať Gynimun produkty. 

 • Prvá pomoc pri intímnych problémoch 

Gynimun Rapid je prvá pomoc pri intímnych ťažkostiach, vrátane bakteriálnej vaginózy, mykózy a suchosti. Užívajte 1 čapík na noc po dobu  57 dní.

 • Budovanie vaginálnej rovnováhy

Po odstránení infekcie obnovte stratenú vaginálnu mikroflóru s Gynimun Intim Care. Užívajte jednu kapsulu na noc po dobu 10 dní.

 • Dlhodobé osídlenie prospešnými laktobacilmi

Udržujte dlhodobú ochranu s Gynimun Dual Protect. Užívajte 1 kapsulu denne, ideálne s jedlom alebo po jedle.

 • Dokončite cestu k harmónii

Pre harmóniu vaginálnej a črevnej mikroflóry s imunolýzátmi je tu Gynimun Trio Vagicare.  Užívajte 12 kapsule denne s jedlom.

Intímne zdravie pod kontrolou s Gynimun

Veríme, že teraz viete, ako si vyberať tie správne probiotiká presne pre vás. Ak máte ďalšie otázky alebo nejasnosti, navštívte náš Gynimun blog alebo online gynekologickú poradňu. Skúsený gynekológ s 30ročnou praxou, MUDr. Jozef Španka vám rád zodpovie všetky vaše otázky.

žiadne príspevky na zobrazenie