58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)

0
58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)

8.12.2023 (SITA.sk) – Trojročný pobyt za mrežami hrozí 58-ročnému mužovi, ktorého púchovská polícia obvinila z prečinu nebezpečného prenasledovania. Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, obvinený muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, neustále ju prenasledoval a strpčoval jej život.

Zvykol ju čakať na rôznych miestach po návrate z práce a vulgárne jej nadával.

Opakované nočné telefonáty

„Muž jej často telefonoval, najmä v nočných hodinách a posielal SMS správy. Používal rôzne telefónne čísla, ktoré si žena postupne blokovala. Ženu opakovane urážal a obviňoval z rozchodu. Vyhľadával ju aj pred bytovým domom, kde žena býva a vykrikoval na ňu vulgárne nadávky, čoho svedkom boli aj susedia,“ uviedla k prípadu polícia.

Doplnila, že obvinený muž svoju bývalú priateľku prenasledoval aj pri nákupoch a viackrát musela nákup s potravinami nechať v obchode a utiecť pred ním.

Podala trestné oznámenie

„Pre agresívne a nadmerne žiarlivé správanie sa žena obrátila na políciu, kde podala trestné oznámenie. Policajti po zabezpečení potrebného množstva dôkazov muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili v cele policajného zaistenia,“ dodala polícia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Púchov popri obvinení podal dozorujúcemu prokurátorovi podnet na väzobné trestné stíhanie.

Viac k témam: Obvinenie, Prenasledovanie, Rozchod, slovenská polícia
Zdroj: SITA.sk – 58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie