6 najlepších mobilných aplikácií pre zdravší život

V čase pokročilých technológií by bola škoda, keby ste nevyužili zadarmo aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť do svojho mobilu. Viaceré z nich sa zameriavajú na vaše zdravie – cvičenie, stravu, menštruačný cyklus, či ponúkajú rôzne tréningové programy. Ktoré sú tie najlepšie?

1. My Fitness Pal

Nech ste kdekoľvek na svojej fitness ceste, My Fitness Pal od Under Armour je tu, aby vám pomohol. Po prvé, používatelia vložia základné informácie o svojej výške, váhe, cvičebnej aktivite a váhových cieľoch. Po zadaní týchto informácií vám aplikácia povie, koľko kalórií denne by ste mali zjesť na základe vašej výšky, hmotnosti a pohybovej aktivity, aby ste efektívne schudli (alebo pribrali).

V aplikácii môžete sledovať každé jedlo a cvičenie počas dňa – v skutočnosti je na My Fitness Pal najchytrejší obrovská knižnica jedla, ktorú obsahuje. Ak v aplikácii nemôžete nájsť to, čo hľadáte (čo je veľmi nepravdepodobné, môžete to zadať manuálne. My Fitness Pal je tiež synchronizované s vaším Apple Health, čo znamená, že vaše sledované kroky sa v aplikácii zobrazia ako dobre, zohľadnite svoje celkové kalórie za každý deň.

2. Fit Notes

Volajte všetkých nadšencov z telocvične – táto aplikácia na organizovanie života volá vaše meno. Fit Notes umožňuje používateľom zaznamenávať a sledovať opakovania a tréningy na cestách. Umožňuje vám tiež vytvoriť si vlastný fitness kalendár vopred a počas týchto tréningov vám aplikácia poskytne časovač odpočinku, ktorý si môžete sami nastaviť.

Ešte lepšie je, že môžete zostať na vrchole svojich cieľov v oblasti fitness pomocou grafov svojho doterajšieho pokroku Fit Notes.

Prečítajte si: Online poznámkový blok na cestách, pri učení i varení

3. Medisafe

Medisafe je dokonalý spôsob, ako sledovať svoje lieky. Aplikácia vám umožňuje zaznamenať si rôzne lieky, ako často by ste ich mali užívať, a zobraziť kalendár, ktorý vám povie, kedy máte užiť ďalšiu dávku.

Medisafe je tiež skvelý spôsob, ako môžu lekári sledovať zdravotný stav svojich pacientov a pokrok v liečbe. A čo viac, existuje dokonca funkcia, ktorá čitateľov vzdeláva o liekoch, ktoré užívajú, a poskytuje ďalšie zdroje pre akýkoľvek stav, ktorý môžu mať.

4. Life Extend

LIFE Extend vám môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie, schudnúť a žiť dlhšie sledovaním každodenných zdravých návykov. Pomáha vám sledovať veci, ktoré sú pre vás dôležité na dosiahnutie vašich zdravotných cieľov. Sleduje tieto kľúčové piliere:

VÝŽIVA: Sledujte svoj denný príjem ovocia, zeleniny a orechov, aby ste dosiahli odporúčaných 5 porcií denne. Viac rastlín a menej spracovaných potravín sa rovná udržateľnému chudnutiu a zlepšeniu zdravia!

CVIČENIE: LIFE Extend sa synchronizuje s Apple Health, Fitbit, Google Health, Keto-Mojo a ďalšími, čo vám pomôže sledovať minúty každodenného cvičenia. Zamerajte sa aspoň na 30 minút denne, aby ste maximalizovali svoj pilier aktivity.

Všímavosť: Znížte svoj stres a uvidíte jeho pozitívne účinky na vaše zdravie. Sledujte svoje minúty všímavosti a sledujte, ako sa vaše body LIFE sčítavajú!

SPÁNOK: Správny spánok je kľúčom k chudnutiu a zlepšeniu zdravia. Sledujte svoj spánok synchronizáciou údajov a zistite, ako to ovplyvňuje vaše ďalšie piliere a celkovú pohodu.

Sledujte svoj pokrok v aplikácii – hmotnosť, obvod pása, percento telesného tuku a ďalšie. Uvidíte, že vaše zdravé návyky sa vyplácajú!

Prečítajte si: Náhrada cukru – ktorá je najzdravšia?

5. My calendar – Period Tracker

Veľmi elegantná aplikácia, ktorá ženám pomáha sledovať a zaznamenávať menštruáciu, menštruačný cyklus, ovuláciu a plodné dni. Báječná aplikácia pre všetkých z vás, kto chcete mať pod kontrolou počatia, možnosti otehotnenia, užívania antikoncepcie alebo vás len zaujíma pravidelnosť vášho cyklu.

Jednoduché použitie a množstvo funkcií. Môžete si zaznamenávať a sledovať nepravidelnú menštruáciu, váhu, teplotu, náladu, krvácanie, symptómy a pod. Aplikácia skvele predpovedá plodnosť, ovuláciu aj menštruáciu. Prispôsobí sa tvojim minulým menštruačným cyklom a presne predpovie dni, ktoré vás zaujímajú. Aplikácia vám diskrétne pripomenie nastávajúcu menštruáciu, plodné dni a ovuláciu.

6. 7 Minute Workout

Aplikácia na 7 minútové cvičenie – schudnite za 30 dní! Prečo 7 minút? Vedecké štúdie ukazujú, že každodenné 7-minútové tréningy sú krátkym a rýchlym spôsobom, ako sa dostať do kondície a zdravia! Sedem minút denne, aby ste schudli za 30 dní!

* Krátke a efektívne tréningy, pri ktorých sa zapotíte! Len sedem minút denne!
* Spaľujte brušný tuk a schudnite len za 7 minút denne.
* Na domáce cvičenie nie je potrebná žiadna posilňovňa ani vybavenie na cvičenie.
* Osobný tréner s hlasovými a video pokynmi.
* Celotelové 7-minútové cvičenie, ktoré sa zameriava na všetky dôležité partie: brucho, jadro, zadok, nohy, ruky, brušný tuk, chrbát, chudnutie
* Denné cvičenie pre ženy a mužov.

Foto: pixabay.com