6 tipov ako zabrániť viditeľnému vypadávaniu vlasov

Young woman is very upset because of hair loss

Vlasy sú korunou krásy, a to nielen u žien. Avšak s vekom, pri strese, v tehotenstve či pri menopauze sa aj ženy stretávajú s nadmernou stratou vlasov, ktorá dokáže potrápiť. Nie je však vôbec potrebné hneď zúfať a automaticky kupovať parochne. Vlasy sa dajú aj pri väčšom vypadávaní podporiť a zachrániť.

Ako na to?

1. Identifikujte problém

Nadmerné vypadávanie vlasov sa nestane len tak zo dňa na deň. Ak vám vlasy vypadávajú viac ako 3 mesiace, je možné, že ho spôsobil nejaký spúšťač, ktorý je potrebné odhaliť. Preto navštívte svojho lekára, ktorý vám urobí základné vyšetrenia, aby vylúčil bežné spúšťače ako je nedostatok vitamínu B12 alebo anémia.

2. Zmeňte stravovanie

Strava je dôležitá nielen pre krásu vašej pokožky, či štíhlu líniu, ale aj pre celkové zdravie. Ak vám začnú nadmerne vypadávať vlasy, je dosť možné, že vám v strave niečo chýba. Doplňte preto proteíny, minerály a komplexné sacharidy, ktoré nájdete napríklad v čerstvom ovocí alebo v celozrnnom pečive.

3. Začnite užívať vitamíny a doplnky

Vitamíny v tabletách alebo rôzne doplnky stravy dokážu s telom urobiť takmer nemožné. Ak vám chýbajú vitamíny alebo minerály, rôzne doplnky vám ich dokážu dodať. Aby ste však videli efekt, musíte ich brať dlhodobejšie. Doplniť je vhodné najmä vitamíny B12, D3, meď, zinok, selén, železo a vitamín C.

pixabay.com

4. Masáž hlavy

Pre správny rast vlasov je vhodné využiť všetky dostupné prostriedky. Masáž hlavy sa teší veľkej obľube nielen kvôli tomu, že je nadmieru príjemná a uvoľňujúca, ale aj kvôli rozprúdeniu toku krvi vo vlasovej oblasti hlavy. Ak použijete na masírovanie sérum na podporu rastu vlasov, bude účinok o to silnejší a rýchlejší.

5. Zvoľte štýlový účes

Pokiaľ nebojujete iba s vypadávaním vlasov, ale aj s rednutím a tvorením svetlých miest na hlave, začnite uvažovať nad štýlom účesu, ktorý odvráti pozornosť od nedostatku vlasov. Ak máte dlhé vlasy, môžete zvoliť hladký chvost, ktorý zakryje vypadané miesta. V prípade krátkych vlasov môžete voliť strapatý look či vyholenú časť hlavy ako módny výstrelok. Za pokus tiež stoja rôzne novodobé technológie ako je nanogénová technológia, ktorá dokáže vypadané miesta vlasov zaplniť keratínovými vláknami tak, aby pôsobili prirodzene.

6. Nestresujte

Okrem toho, že stres ešte viac podporuje vypadávanie vlasov, je potrebné zachovať chladnú hlavu. Vypadávanie vlasov, i u žien, je celkom normálna záležitosť, ktorá sa dá riešiť. Okrem úpravy jedálnička, doplnenia vitamínov a minerálov, je potrebné začať používať séra na podporu vlasov a hlavne zachovať pokoj. Ak si nasadíte liečbu, nič sa nezmení cez noc, a preto musíte na výsledky počkať minimálne 6 týždňov.

Vypadávanie vlasov môže byť vedľajším efektom mnohých zdravotných i vonkajších príčin. Niektoré náročnejšie obdobia dokážu náš organizmus zaťažiť natoľko, že nastane rednutie vlasov, ktoré však dokážete hravo odstrániť pomocou vnútorných i vonkajších doplnkov. Ak však vypadávanie trvá dlhšie ako 6 mesiacov, je vhodné navštíviť lekára.

Zdroj obrázka: BLACKDAY/Shutterstock.com