Tehotenstvo v chrípkovom období nemusí byť žiadny problém

0
Tehotenstvo v chrípkovom období nemusí byť žiadny problém

Jeseň je typickým prechodným obdobím, kedy sa striedajú ešte krásne teplé dni s tými studenými a často vás môže silné slnko presvedčiť o tom, že netreba pridať vrstvu oblečenia, no opak je pravdou. Ak ste v tomto období roka navyše tehotná, mali by ste dbať na prevenciu a vyhnúť sa tak nachladnutiu.

Správny vývin plodu vďaka vitamínu B9

Žena, ktorá aktívne plánuje tehotenstvo a zaujíma sa o spôsoby, akými sa môže čo najviac pokúsiť o zdravý priebeh, určite vie, že je pre ňu nutná kyselina listová B9, ktorá má pozitívny vplyv na plodnosť. Ideálne je tento doplnok stravy užívať v lipozomálnej forme, ktorá má vysokú vstrebateľnosť a pokojne ju možno užívať aj 2-3 mesiace pred plánovaným otehotnením a aj počas tehotenstva. Pomôže vám so správnym fungovaním imunitného systému či zníži únavu, čo je na jeseň veľmi dôležité.

Pozor na chudokrvnosť

Mnohým tehotným ženám je v tehotenstve zistená chudokrvnosť, čo súvisí s nízkou hladinou hemoglobínu v krvi. Železo sa síce dá získať zo stravy, no patrí medzi vitamíny v tehotenstve, ktoré je dobré suplementovať. Vstrebateľnosti železa napomáha aj vitamín C v lipozomálnej forme. Vďaka kombinácii týchto doplnkov stravy budete pociťovať menšiu únavu, vyzbrojíte sa proti externým chrípkovým vplyvom, ktoré by sa o vás mohli pokúšať.

Pri výbere vitamínov a výživových doplnkov stavte vždy na kvalitu a ideálne na prírodné zloženie. To vám zaručí značka Pure rituals spod Tatier, ktorá dbá na etickosť a čo najvyššiu vstrebateľnosť svojich produktov, čo je okolo 90 percent. Na porovnanie je vstrebateľnosť bežne dostupných produktov niečo medzi 10 až 20 percent. Produkty sú balené vo fľaškách z fialového skla, čím sa zabezpečí blokácia viditeľného slnečného žiarenia do vnútra balenia.

V tehotenstve je však veľmi dôležité konzultovať užívanie doplnkov stravy s vaším gynekológom.

Zdroj obrázka:

Natalia Deriabina / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu