7 príbehov ako sa ľudia pomstili svojim šikanovateľom

0
7 príbehov ako sa ľudia pomstili svojim šikanovateľom
pixabay.com

Šikanovanie je hrozné. Bez ohľadu na vek je to strašný čin, ktorý treba vždy zastaviť. Keď však zásah zvonku nestačí, obete šikanovania majú niekedy tendenciu vziať veci do vlastných rúk.

Väčšina ľudí by pravdepodobne povedala, že hľadanie aktívnej pomsty svojim násilníkom určite nie je ideálnou cestou, ale existujú ľudia, ktorí sa svojim protivíkom postavili alebo na nich natrafili neskôr, a nakoniec mali pocit víťazstva a zaslúženej hrdosti.

Na fóre AskReddit niekto položil otázku súvisiacu práve o šikanovaní. Spýtal sa: „Ako dopadli ľuďia, ktorí sa pomstili svojmu tyranovi?“ A ľudia odpovedal mnohými príbehmi o tom, ako sa im podarilo poraziť a prekonať svojich utláčateľov.

Ako sa šikanujúcim vrátilo ich šikanovanie?

1. Naučil som sa bojové umenie a potom som ho porazil. Odvtedy ma nechal na pokoji. Mal som však potom problémy v škole, že som sa zaplietol do bitky. Ale keď zavolali môjmu otcovi, aby mu povedali, že sa bijem, povedal: „Áno, tomu verím. Za tie hodiny som dobre zaplatil.“ A tak som sa ani doma nedostal do problémov.

2. Na strednej škole som bol šikanovaný za to, že ma fascinuje cudzí jazyk, že mám rád klasickú hudbu, nie som dobrý v telocviku a som gay. Teraz hovorím plynule 6 jazykmi a čoskoro budem súkromne nahrávať 5 Mozartových koncertov a 17 Chopinových sól. A po svojom boku mám lásku svojho života.

klavir
pixabay.com

3. Keď som bola na strednej škole, jedno dievča, Saura, sa mi vyhrážalo smrťou. Bolo to po tom, čo som sa pokúsila o samovraždu predávkovaním kvôli šikanovaniu a depresii. Celá škola to vedela, pretože jedna učiteľka to prezradila, a Saura to využila proti mne. Čo som teda urobila, keď mi v telefóne nechala asi 10 hlasových správ? Dala som ju zatknúť za obťažovanie. Keď sa u nich v dome objavili policajti, jej rodičia zistili, že týra iných, a dokonca im policajti ukázali výpis správ, ktoré mi posielala.

4. Bol som tučné škaredé dieťa. Skupina „cool“ šikanujúcich dievčat strčila hlavu do školského koša. Presuňme sa v čase o 20 rokov – prešiel som cez štádium škaredého káčatka, zbavil sa rovnátok a narástol na 180 cm. Stretvka zo školy – tie „cool“ dievčatá sa zmenili na nízke, ošumelé ženy v strednom veku a skutočne nešťastné zo života. Karma ich dobehla, keď sa pokúšali o rozhovory a povedal som im, že ich škaredosť ich správania v škole sa teraz prejavila na ich tvárach.

5. Keď som bol dieťa, jeden z mojich „kamošov“ ma rád šikanoval. Hrali sme spolu futbal. Strčil do mňa, a bezdôvodne ma podrazil. Jedného dňa, keď sme stáli v rade na cvičenie pri futbale, sotil do mňa. Bez rozmýšľania a pred všetkými rodičmi, ktorí to sledovali, som sa jedným pohybom otočil a vrazil som mu do čeľuste, načo s plačom spadol. Môj tréner videl jeho predchádzajúce správanie, ale prinútil ma zabehnúť si jedno kolo na ihrisku navyše. Ale neskôr mi môj otec, ktorý stál pri otcovi tohto chalana, povedal, že keď jeho otec videl, ako som strelil jeho dieťaťu, len povedal svojej žene: „Dobre, ten malý zasran sa potrebuje naučiť spôsoby.“

foto: pixabay.com

6. V šiestej triede bol chalan, ktorý bol taký hrozný, ako si len dokážete predstaviť. Deň čo deň sa ku mne správal ako k odpadu. Jedného dňa si sadol vedľa mňa a začal odo mňa počas písomky odpisovať. Všimol som si to a začal som naschvál vypĺňať nesprávne odpovede. Potom som vstal, ako keby som to už išiel odovzdať, ale uistil som sa, že je predo mnou v rade, aby to podal učiteľovi. Keď svoj test odovzdal, otočil som sa a vrátil sa k svojmu stolu, aby som doplnil správne odpovede. A v tom roku prepadol z matematiky.

7. Bývalá šikanátorka ma po rokoch obsluhovala pri stole v reštaurácii. Spýtala sa, ako sa mám, a ja som jej povedal: Dostal som hypotéku, som zasnúbený a chystám sa promovať… Spýtal som sa jej, ako sa má a ona odpovedala: „No… som tu, takže…“ Bolo mi jasné, ako dopadla.

Zdroj: www.boredpanda.com, reddit.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu