7 tipov na výlet v rakúskych Alpách

0
7 tipov na výlet v rakúskych Alpách

Jedna z najkrajších horských oblastí v Európe je od slovenských hraníc vzdialená iba pár hodín cesty. Nielen Slovákov láka mnohými atraktívnymi miestami, ktorých návšteva je zárukou nezabudnuteľného výletu. Do rakúskych Álp môžeme vyraziť za oddychom pri jazere, vysokohorskou turistikou, zimnou lyžovačkou alebo prehliadkou malebných alpských dediniek.

1. Hallstatt

Alpská obec na brehoch jazera Hallstätter See sa v 19. storočí preslávila ako jedno z najvýznamnejších nálezísk starovekej halštatskej kultúry. V súčasnosti patrí medzi hlavné východiskové body turistických chodníkov vedúcich do útrob horského masívu Dachstein. Spolu s masívom a oblasťou Inneres Sallzkammergut bola zapísaná do Svetového dedičstva UNESCO. V dedinke s typickými alpskými domčekmi sa nachádza obrovská kostnica uložená v miestnej kaplnke. Hallstatt láka aj rekreáciou pri jazere a možnosťou návštevy soľných baní.
Foto: www.pixabay.com – arvidO

2. Ramsau am Dachstein 

Na južnej strane pohoria Dachstein sa nachádza jedno z najlepších stredísk bežeckého lyžovania. Milovníci tohto športu ho nájdu v Ramsau am Dachstein. Obec ležiaca priamo pod majestátnymi vápencovými štítmi ponúka viac ako 200 km bežeckých tratí. Športové možnosti vo vyhľadávanej štajerskej lokalite rozširujú cyklotrasy a turistické chodníky rôznych náročností. Oblasť je známa aj adrenalínovou vyhliadkou Skywalk vo výške viac ako 2600 m. n. m. Ide o najvyšší visutý most v Rakúsku, ku ktorému sa dá dostať lanovkou.

Foto: www.pixabay.com – Marjonhorn

3. Grossglockner Hochalpenstrasse 

Možnosť zajazdiť si na vysokohorskej ceste a pozorovať príťažlivú alpskú prírodu sa naskytne len na niekoľkých miestach planéty. Horská panoramatická cesta Grossglockner Hochalpenstrasse nám ponúka takýto zážitok neďaleko obce Gaschurn v spolkovej krajine Vorarlbersko od mája do novembra. 48-kilometrová spoplatnená trasa prechádza v blízkosti ľadovca Pasterze a najvyššieho rakúskeho vrchu Grossglockner s výškou takmer 3800 metrov.
Foto: www.pixabay.com – LVER

4. Chata Olpererhütte

Horské chaty sú častým cieľom turistov flákajúcich sa medzi alpskými končiarmi. V Zillertalských Alpách patrí medzi najvyhľadávanejšie chaty Olpererhütte. Pomenovaná je po vrchu Olperer, ku ktorému sa dá dostať turistickou trasou vedúcou okolo objektu ponúkajúceho nocľah. Výstup začína pri priehrade Schlegeisspeicher v nadmorskej výške 1900 m. n. m., na ktorú je z priestranstva pri chate vzdialenej zhruba 2 hodiny peším výstupom od vodnej nádrže nádherný výhľad.Foto: www.pixabay.com – Jaki0815

5. Krimmlerské vodopády

Silu vody formujúcej obraz alpských dolín môžeme vidieť v plnej paráde na viacerých miestach. K najobľúbenejším úkazom tohto druhu patria Krimmlerské vodopády pretekajúce hornou časťou Salzachtalského údolia neďaleko malej obce Krimml. S výškou viac ako 380 metrov ide o najvyššie vodopády v celom Rakúsku. Zároveň sa radia k najkrajším a turistami najvyhľadávanejším miestam v Národnom parku Vysoké Taury.
Foto: www.pixabay.com – mvdsande

6. Wolfgangsee

Jazero Wolfgangsee s priezračnou tyrkysovou vodou, v ktorej sa odrážajú obrazy lúk a stromov pod neďalekými alpskými štítmi, patrí medzi najviac fotogenické miesta v rakúskych Alpách. Podmanivú atmosféru lokality umocňujú kostoly a alpské domčeky v pobrežných dedinkách StroblSt. Wolfgang a St. Gilgen, z ktorých prichádzajú k jazeru stovky rekreantov. Tyrkysová vodná plocha sa počas letnej sezóny mení na centrum rybárov a návštevníkov plaviacich sa po priezračnej hladine na drevených loďkách.
Foto: www.pixabay.com – shogun

7. Schafberg

Z okolia jazera Wolfgangsee sa dá vyraziť na celodenný výlet na niektorý z neďalekých vrcholov. Vďaka zubačke je možné dostať sa na Schafberg za 35 minút bez šliapania. Nástupným bodom pri jazde nahor je dolná stanica v obci St. Wolfgang. Turisti môžu vyjsť na vrchol aj peši. Cesta trvá 3-4 hodiny v závislosti od fyzickej kondície. Výstup bude odmenený úchvatnými výhľadmi na tyrkysové jazero a majestátne alpské štíty.
Foto: www.pixabay.com – BBPhotodesign

Foto na titulke: www.pixabay.com – dendoktoor

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu