7 znakov reči tela, ktoré podľa terapeutov znamenajú, že váš partner podvádza

0
7 znakov reči tela, ktoré podľa terapeutov znamenajú, že váš partner podvádza
pexels.com

Za tým príjemným objatím môže byť viac, než si myslíte. Ak máte podozrenie, že váš partner podvádza, môžete sa uchýliť k prezeraniu vreciek bundy alebo telefónu. Ale všetka tá vyčerpávajúca detektívna práca nemusí byť potrebná.

V mnohých prípadoch odborníci na vzťahy tvrdia, že všetko, čo musíte urobiť, je pozorovať určité jemné fyzické podnety od vašej polovičky, aby ste zistili, či sú neverní. Čítajte ďalej a dozviete sa od terapeutov sedem znakov reči tela, ktoré znamenajú, že vás váš partner podvádza.

PREČÍTAJTE SI TOTO: 5 znakov reči tela, ktoré podľa terapeutov a právnikov znamenajú, že niekto klame.

1. Vyhýbajú sa očnému kontaktu

Možno si myslíte, že toto je najzrejmejší ukazovateľ, ale to neznamená, že je menej pravdivý.

„Často, keď niekto niečo skrýva, zmena v množstve a frekvencii očného kontaktu môže byť prvá vec, ktorú treba zmeniť,“ poznamenáva Jason Drake, vedúci kliniky a majiteľ Katy Counseling for Men. „Očný kontakt sa môže stať nepríjemným pre partnera, ktorý podvádza. Keď nadviaže očný kontakt s partnerom, často im to pripomína tajomstvo, že niečo skrývajú a nepríjemné emócie môžu vyplávať na povrch.“

Ako vysvetľuje Drake, partner, ktorý podvádza, často pociťuje nesmiernu hanbu a tým, že sa vyhýba očnému kontaktu, môže mať pocit, že sa na neho jeho polovička menej sústredí.

par
unsplash.com

2. Nadväzujú príliš veľa očného kontaktu

Na druhej strane, niektorí ľudia si dobre uvedomujú, že očný kontakt je prvou vecou, ​​ktorú treba pri zachovávaní tajomstva použiť, takže to prehnane vykompenzujú jeho zvyšovaním.

„Táto osoba verí, že jednoducho udržiava rovnakú úroveň očného kontaktu ako predtým. Avšak aj jemné zmeny v náraste očného kontaktu môžu byť znakom ich snahy ukryť tajomstvo,“ hovorí Drake.

3. Zakrývajú si ústa

Toto je skutočne metaforická odpoveď. „Keď podvodník nechce riešiť problém alebo odpovedať na vašu otázku, či je verný, automaticky si priloží ruky na pery, čo je jasným znakom klamstva,“ vysvetľuje Tiffany Homan, odborníčka na vzťahy Texaské rozvodové zákony.

Môžete to vidieť v podobe celej ruky, len jedného prsta alebo zatvorenej päste (čo tiež naznačuje napätie), ktoré sa blíži k ústam.

Toto je 6 znakov, že je vám partner emocionálne neverný

4. Svojím telom sú obrátené smerom od vás

Podobne ako vyhýbanie sa očnému kontaktu, môže byť odklon tela od partnera pri rozhovore, hoci aj nenápadný, hlavnou červenou vlajkou. „Keď sme úprimní a otvorení, máme otvorený postoj; odvrátiť sa znamená, že pred vami niečo skrývajú,“ radí Kiara Ivory, LMFT, terapeutka pre ženy a zakladateľka Empower You Solutions.

Podľa doktorky Tary, profesorky sexuálnej komunikácie na Kalifornskej štátnej univerzite Fullerton a odborníčky na vzťahy z Luvbites, je pohyb tela výsledkom toho, že človek nie je zapojený. „Je to preto, že získali sexuálnu a emocionálnu intimitu niekde inde a nemajú energiu na to, aby ju viac pestovali doma.“

unsplash.com

Doktorka Tara hovorí, že tento znak reči tela treba hľadať aj vtedy, keď váš partner používa svoje zariadenia. „Napríklad sa odvrátia, keď si píšu textové správy alebo keď sú na sociálnych sieťach, takže nie sú v dohľade. Ak nie je čo skrývať, nie je potrebné sa odvrátiť, aby sa uistil, že nevidíte na obrazovku.“

V otvorenejších prípadoch „môže telo človeka ukazovať na dvere, čo naznačuje nutkanie opustiť miestnosť,“ poznamenáva Callisto Adams, PhD, certifikovaná odborníčka na randenie a vzťahy v HeTexted.

5. Prekrížia si ruky

Okrem pohybu tela môže vinník urobiť aj iné gestá, ktoré signalizujú, že je pre vás uzavretý. „Obranná reč tela sa prejavuje neochotou človeka otvoriť svoje telo,“ vysvetľuje Adams.

„Podvedome sa chránia, chránia sa prekrížením rúk alebo praktizujú samoupokojujúce pohyby, ako je ľahký dotyk pravej ruky s ľavou rukou, najmä keď sú konfrontovaní s témou, ako je nevera.“

6. Nereagujú na fyzickú náklonnosť

Možno idete objať partnera a ich odpoveď je jednoručné objatie zboku. Alebo vám dajú svoje líce, keď ich pobozkáte. Osoba, ktorá podvádza, sa môže vyhnúť fyzickej náklonnosti, pretože sa cíti vinná, a už sa o vás nezaujíma, alebo oboje.

Drake tiež poukazuje na to, že to nemusí byť ich fyzická reakcia na náklonnosť, ktorá je znepokojujúca, ale ako často sa do nej zapájajú. „Zmena v tom, ako často vás držia za ruku alebo vás objímajú. Zmena v tom, ako často vás bozkávajú na rozlúčku. A zmena v spálni a frekvencia sexu, to všetko môže byť znakom toho, že váš partner môže podvádzať.“

unsplash.com

7. Sú príliš láskaví

Rovnako ako vinník môže nadviazať nepríjemný očný kontakt, aby prehnane kompenzoval svoju nerozvážnosť, tak aj on vás môže začať zasypávať láskou. Ivory hovorí, že podvádzajúci partner môže z ničoho nič začať „ponúkať ďalšie objatia, bozky a maznanie“. Vysvetľuje, že sa snažia nahradiť „podvedomú vinu, ktorú cítia za podvádzanie.“

Možno viac znepokojujúce, môžu to rozšíriť aj na intímnejšie prostredia. „Ak váš partner zrazu robí v spálni niečo nové, možno sa čudujete, odkiaľ sa tieto triky naučil,“ hovorí Carissa Coulston, klinická psychologička a odborníčka na vzťahy z The Eternity Rose.

Celkovo vzaté, ak si všimnete akýkoľvek náhly posun v správaní alebo reči tela, možno je čas brať možnosť nevery vážnejšie. Samozrejme, žiadny znak reči tela nie je bezpečný spôsob, ako odhaliť podvádzanie, preto je vždy najlepšie komunikovať so svojím partnerom a zvážiť návštevu párového poradcu.

Zdroj: bestlifeonline.com

Ohodnoťte článok

3

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu