8 dizajnových nástrojov aj pre nedizajnérov

0
8 dizajnových nástrojov aj pre nedizajnérov

Tvoríte pomocou Canvy? Nie je to jediný nástroj! Inšpirujte sa týmito ôsmimi nástrojmi na kreatívnu tvorbu nápaditých vizuálov:

Nástroje pre svojpomocný dizajn pre značky a marketingové materiály

 • Canva
 • VistaCreate
 • Adobe Creative Cloud Express

Nástroje pre svojpomocný dizajn pre obsah sociálnych sietí

 • BeFunky
 • Desygner
 • Lumen5

DIY dizajnové nástroje pre prezentácie

 • Venngage
 • Piktochart

Nástroje pre svojpomocný dizajn pre značky a marketingové materiály

Začatie podnikania môže byť skľučujúce, nehovoriac o návrhu identity vašej značky. Budete musieť prísť s logom, rozhodnúť sa, ktoré typy písma a farebné palety odrážajú vašu značku, a navrhnúť svoju vizitku, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Svoje propagačné a marketingové materiály budete musieť dodržiavať aj v súlade so značkou. Uľahčite si kreatívny proces pomocou týchto nástrojov.

1. Canva

Ako jeden z najpopulárnejších nástrojov pre domácich dizajnérov Canva získala viac ako 60 miliónov používateľov po celom svete. A je ľahké pochopiť prečo: ich dizajnová platforma bohatá na funkcie vám umožňuje vytvárať kreatívne vizuály na posilnenie vašej značky.

Platforma má rozsiahly katalóg návrhov, z ktorých si môžete vybrať, či už ide o branding alebo marketingové potreby. Len s niekoľkými vylepšeniami môžete vytvárať značkový a vizuálne inšpiratívny obsah. A ak potrebujete pomoc od svojho tímu, Canva umožňuje svojim používateľom bezproblémovú spoluprácu medzi sebou v jednom pracovnom priestore.

canva.com

Canva je k dispozícii online a na mobilných zariadeniach. Verzia mobilnej aplikácie má však obmedzené funkcie a najlepšie sa používa na jednoduché úpravy. Ďalšou vecou, ​​​​ktorú treba mať na pamäti, je, že obrovská sledovanosť platformy na celom svete môže znamenať, že mnoho používateľov má podobný dizajn. Samozrejme, vždy môžete upgradovať na Pro alebo venovať viac času ladeniu svojich návrhov, aby boli jedinečné.

Funkcie, ktoré si zamilujete

 • Viac ako 50 000 inšpiratívnych dizajnových šablón, z ktorých si môžete vybrať
 • Rad dizajnových funkcií Canva zahŕňa prispôsobiteľné šablóny, ktoré môžete použiť na vytváranie kariet, log a marketingových materiálov.
 • Ak upgradujete na Canva Pro, odomknú sa vám milióny vysokokvalitných obrázkov, profesionálnych návrhov a videí.

Rýchly prístup k súprave značky

S Canva Pro máte prístup k svojej súprave značiek, zbierke prvkov značky, ktoré môžete použiť ako rýchlu referenciu, aby ste sa uistili, že váš dizajn zodpovedá vizuálnej identite vašej značky. Mať súpravu značky na dosah ruky je veľmi užitočné pri udržiavaní konzistentnosti vašich umeleckých diel.

Spolupracujte so svojím tímom v reálnom čase

Plánujete pracovať s viacerými ľuďmi? Tím Canva vás pokryje prostredníctvom svojho pracovného priestoru pre spoluprácu. Tu môžete vy a vaši spoluhráči upravovať svoje dizajny v reálnom čase, zanechávať komentáre, návrhy a prideľovať úlohy.

Dostupnosť

Webové stránky a mobilné zariadenia (iOS a Android)

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Pro členstvo: 12,99 $ mesačne až pre 5 používateľov
Podnik: 30 USD mesačne na osobu pre minimálne 25 používateľov

2. VistaCreate

VistaCreate (predtým Crello) je dizajnová platforma typu pre všetko, čo môžete profesionálne alebo inak potrebovať.

Okrem digitálnych vizuálov pre branding a marketing môžu používatelia VistaCreate vytvárať plagáty, menu, tričká a ďalší obsah, ktorý si môžu chcieť vytlačiť. Platforma predstavuje šablóny vytvorené skúsenými dizajnérmi, ako aj animačné funkcie na zvýšenie úrovne vašej značky a marketingových vizuálov, ako sú interaktívne videá, súbory GIF a animované ilustrácie.

Jednou nevýhodou sú rozsiahle nástroje na úpravu VistaCreate, noví používatelia môžu byť mierne preťažení a môže chvíľu trvať, kým prídu na veci. Ale s praxou sa platforma môže stať užitočným zdrojom pre všetky vaše dizajnérske potreby.

create.vista.com

Funkcie, ktoré si zamilujete

Nové pôsobivé a inšpiratívne šablóny dizajnu každý týždeň

Platforma pridáva nové šablóny každý týždeň, aby ste sa uistili, že vám nedôjdu možnosti pri vytváraní dizajnu loga, vizitiek a štítkov produktov. VistaCreate to dokonca posúva o úroveň vyššie vďaka svojim moderným, trendovým a rôznorodým dizajnom, ktoré si môžete prispôsobiť!

Aktualizujte svoje vizuály pomocou návrhov dizajnu, animácií a hudby alebo zvuku v priebehu niekoľkých sekúnd. Vylepšite svoj proces rozprávania a dodajte svojej značke charakter pomocou animovaných prvkov. Môžete dokonca integrovať zvuk do svojho dizajnu, čo je ideálne pre video alebo animovaný obsah. A ak nemáte záujem o rozhodovanie o farebných kombináciách (ako mnohí z nás!), platforma má dynamické palety farieb a kombinácie typov písma, ktoré vám pomôžu.

Odstráňte pozadie zo svojho loga

Ďalšou mimoriadne užitočnou funkciou je nástroj VistaCreate „Odstrániť pozadie“, ktorý spriehľadní pozadie vašich log a obrázkov. Môžete tiež bezproblémovo vrstviť svoje logo a ďalšie dizajnové prvky na ostatné vrstvy.

Dostupnosť

Web a mobil – (iOS a Android)

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Pro členstvo: 10 $ mesačne

3. Adobe Creative Cloud Express

Spoločnosť Adobe, ktorá je vo svete dizajnu číslo jedna, je známa svojim skvelým softvérom na navrhovanie, ktorý používajú profesionálni kreatívni dizajnéri po celom svete. V snahe rozšíriť svoj trhový dosah na nedizajnérov, ktorí hľadajú ľahko použiteľný nástroj na navrhovanie, spoločnosť Adobe spustila Adobe Creative Cloud Express (predtým Adobe Spark).

Adobe Creative Express zdieľa podobné funkcie ako Canva a VistaCreate, všetky majú funkcie, ako sú šablóny dizajnu v rôznych formátoch a nástroje na úpravu. Spoločnosť Adobe to posúva o stupeň vyššie tým, že to robí mimoriadne zábavným spôsobom pomocou integrovaných kvízov, ktoré pomáhajú používateľom usmerňovať proces navrhovania. Je tiež nabitý praktickými funkciami úprav, ako je ponuka vrstiev.

adobe.com

Hoci bezplatná verzia platformy spravuje neuveriteľné šablóny dizajnu pripravené na použitie, v porovnaní s bezplatnými šablónami dostupnými na Canva VistaCreate máte obmedzený výber. To môže byť zložité pri navrhovaní pre určitý výklenok s obmedzenými možnosťami dizajnu. Ak dávate prednosť tomu, aby ste venovali trochu viac času úprave šablón a vytvorili si ich vlastné, alebo ak chcete začať s návrhom od začiatku, potom je táto platforma pre vás.

Funkcie, ktoré si zamilujete

Tvorte logá za pár minút pomocou nástroja Logo Maker

Táto funkcia sa začína krátkym kvízom, aby ste zistili, aký druh loga sa pokúšate vytvoriť, ktorý štýl vás najviac priťahuje a kľúčové prvky dizajnu, ktoré chcete zahrnúť. Výsledok? Pár návrhov na dizajn môže byť skvelým východiskovým bodom pri navrhovaní loga vašej značky.

Jednoduchá práca s vrstvami

Táto funkcia je skvelá pri práci s veľkým počtom vrstiev, ktoré sa prekrývajú, pretože vrstvy môžete ľahko preusporiadať a upraviť. Už žiadne klikanie a presúvanie dizajnových prvkov omylom – obrovské plus pri úprave malých ikon alebo textov!

Prístup k Adobe Fonts a Adobe Stock

Po výbere šablóny dizajnu Adobe Creative Cloud Express stiahne stovky „remixov“ alebo variácií dizajnu, od farebných paliet po efekty animácií a rozloženie, aby vám pomohol vylepšiť váš dizajn. Vďaka tomu platforma integruje Adobe Fonts a Adobe Stock, čo vám dáva prístup k bezplatným vysokokvalitným obrázkom a štýlovým typom písma, ktoré môžete pridať do svojho dizajnu.

Dostupnosť

Webové stránky a mobilné zariadenia (iOS a Android)

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Pro členstvo: 9,99 $ mesačne

Nástroje pre svojpomocný dizajn pre obsah sociálnych sietí

Každý deň sa na sociálne siete pridávajú milióny fotografií, videí a iných marketingových príspevkov. Vďaka tomu je zriadenie vašej prítomnosti na mnohých platformách zložité, a preto budete potrebovať nasledujúce nástroje, ktoré vám pomôžu s potrebami obsahu sociálnych médií.

4. BeFunky

BeFunky je najlepšie známy pre svoje funkcie na úpravu fotografií a nástroje na úpravu grafického dizajnu. Pomohol nespočetnému množstvu používateľov vytvárať lákavé ilustrácie pre Facebook, Pinterest, YouTube, Instagram, Twitter a dokonca aj Etsy.

Nástroje na úpravu fotografií BeFunky idú nad rámec základných funkcií úprav, ako je úprava jasu, expozície, ostrosti a farby obrázka. Platforma má tiež celý rad trochu pokročilejších nástrojov na odstránenie pozadia, úpravu nepriehľadnosti pozadia a použitie nástroja na rozostrenie šošoviek a úrovne. Pridajte k tomu množstvo dostupných filtrov a textúr, ktoré môžu jednoducho zmeniť váš obsah sociálnych médií z dobrého na skvelý.

befunky.com

BeFunky môžete používať zadarmo bez toho, aby ste si museli vytvoriť účet. Bezplatná verzia platformy je však dosť obmedzená, pokiaľ ide o dostupné nástroje na úpravu a dizajnové šablóny. Všetky uložené obrázky budú mať vodoznak BeFunky, čo môže byť nepríjemné, ak chcete vytvoriť značkový obsah. Po inovácii na BeFunky Plus je táto platforma určite výkonným nástrojom pre vaše potreby obsahu sociálnych médií.

Funkcie, ktoré si zamilujete

Pokročilé nástroje na retušovanie fotografií

Retušovací nástroj BeFunky je ideálny na úpravu portrétov a ich premenu na snímky hodné časopisu. Pomocou tohto nástroja môžete odstrániť nežiaduce vrásky a škvrny, vyhladiť pokožku, upraviť farbu očí, farbu vlasov a tvar tváre.

Premeňte svoje fotografie na digitálne umenie

Oživte fotografie pomocou umeleckých filtrov alebo prekryvných textúr, ako sú bokeh svetlá, textúry látok a papiera. Môžete tiež vytvárať náčrty, karikatúry, maľby a iné formáty digitálneho umenia. A to všetko sa dá urobiť niekoľkými kliknutiami, dokonca je k dispozícii aj možnosť zakriveného textu.

Pridajte fotografie z počítača, albumu Facebook alebo Google

Vyhľadávajte v tisíckach bezplatných obrázkov alebo odovzdávajte fotografie priamo zo svojho počítača. Alebo synchronizujte svoj účet Facebook a fotografie Google s platformou, aby ste k svojim fotografiám mali jednoduchý prístup.

Grafický dizajn – šablóny pre sociálne médiá

Prezrite si krásne vytvorené šablóny, od retro a živých až po moderné a minimalistické, ktoré si môžete prispôsobiť. Vytvárajte jedinečné obrázky kanálov YouTube, zdieľateľnú grafiku Pinterest, tematické príspevky na Facebooku a Twitteri a bannery Etsy.

Dostupnosť

Webové stránky a mobilné zariadenia (iOS a Android)

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Pro členstvo: 9,99 $ mesačne

befunky.com

5. Desygner

Táto platforma je nástroj vytvorený pre marketérov sociálnych médií a blogerov. Platforma sa zameriava na poskytovanie vysokokvalitných obrázkov a šablón a nástrojov grafického dizajnu, ktoré pomáhajú vytvárať obsah, ktorý zvyšuje zapojenie publika.

Desygner má funkcie, ktoré zvyšujú efektivitu používateľov, ako je história verzií na sledovanie a získavanie zmien dizajnu, kalendáre sociálnych médií a dokonca umožňuje spoluprácu pri návrhu s vaším tímom.

Niektoré z najlepších funkcií Desygner sú však dostupné iba vtedy, ak inovujete na Desygner Pro (šesť používateľov) alebo Desynger Business (100 účtov hostí). Bezplatná verzia Desygner je už teraz skvelým východiskovým bodom pre jednotlivcov, ktorí chcú jednoduchý, ale lákavý obsah sociálnych médií.

desygner.com

Funkcie, ktoré si zamilujete

Získajte prístup k obrázkom Shutterstock

Spoločnosť Desygner využíva technológiu Shutterstock, trh s obrázkami, videami a hudbou. To znamená prístup k miliónom kreatívnych prostriedkov Shutterstock. Majte na pamäti, že váš prístup sa môže líšiť v závislosti od vášho plánu predplatného.

Upravte svoj obsah v rôznych veľkostiach

Platformy sociálnych médií vyžadujú obsah rôznych veľkostí. Našťastie môžete preskočiť problémy s prestavovaním každého grafického prvku vo svojom dizajne pomocou nástroja Desynger’s Resize. Výberom preferovaného formátu nástroj na zmenu veľkosti automaticky prispôsobí váš obsah.

Sledujte svoje revízie

Navrhovanie obsahu zahŕňa veľa pokusov a omylov. Tlačidlo História verzií spoločnosti Desygner sleduje zmeny, ktoré ste na svojej kresbe vykonali, a v prípade potreby ich automaticky obnoví. Inteligentná funkcia, ktorá vás môže zachrániť pred opakovaním úprav.

Spravujte svoje príspevky na sociálnych sieťach

Spoločnosť Desygner integruje do svojej verzie mobilnej aplikácie kalendár sociálnych sietí, kde môžete naplánovať príspevky v troch krokoch: vyberte obsah, napíšte svoj popis k príspevku a vyberte dátum a čas uverejnenia. Môžete tiež sledovať svoj pokrok na dokončených a nadchádzajúcich príspevkoch.

Dostupnosť

Webové stránky a mobilné zariadenia (iOS a Android)

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Pro+: 4,95 $ mesačne (zahŕňa 6 používateľov)
Podnikanie: 9,95 $ mesačne (zahŕňa 100 účtov hostí)

desygner.com

6. Lumen5

Viac značiek využíva silu videoobsahu, pretože je ľahšie stráviteľný a pútavý. Ale na konkurenčnom trhu je kreatívna kvalita videa nevyhnutná pre jeho úspech.

Lumen5 je online tvorca videa vytvorený pre nedizajnérov, ktorí chcú posilniť svoju prítomnosť na sociálnych sieťach na Facebooku, YouTube, LinkedIn a ďalších platformách. Prostredníctvom ľahko použiteľného používateľského rozhrania Lumen5 môžete vytvárať videá od začiatku alebo si vybrať z tisícok video šablón. K dispozícii sú tiež dizajnové prvky, ktoré pomáhajú pozdvihnúť vaše videá, ako sú animované diela, hudba, zvukové efekty a hlasový záznamník.

Bezplatná verzia Lumen5 poskytuje prístup k neobmedzeným video šablónam a základným nástrojom na úpravu videa. Všetko, čo si stiahnete, však ponesie vodoznak Lumen5. Inovácia na platený plán odomkne pokročilé funkcie a milióny kreatívnych prostriedkov.

lumen5.com

Funkcie, ktoré si zamilujete

Získajte prispôsobené návrhy šablón videa
Na rozdiel od iných platforiem, ktoré preskočia priamo na stránku šablón, vaša cesta na Lumen5 začína určením vášho hlavného cieľa dizajnu (konzistentné budovanie značky, jednorazový projekt alebo individuálne/osobné použitie) a vášho štýlu dizajnu. Po dokončení máte k dispozícii stránku s navrhovanými šablónami videa, ktoré si môžete zoradiť.

Konvertor blogu na video s podporou AI

Maximalizujte svoj obsah, konkrétne svoje blogy, a vytvárajte videá, ktoré môžete jednoducho zdieľať s ostatnými. Vďaka svojej funkcii poháňanej AI môže Lumen5 prehľadať váš blog a vybrať tie najlepšie vety, ktoré zvýrazníte vo vašom videu. Potom sa automaticky vytvorí video, ktoré môžete ďalej upravovať podľa svojich preferencií.

Ľahko použiteľné nástroje na úpravu videa

Pridávanie obrázkov z počítača alebo z galérie fotografií Lumen5 je také jednoduché ako presunutie myšou. Môžete tiež zmeniť štýl dizajnu videa vrátane farebnej palety, typov písma a prechodov scén. A aby váš obsah zostal na značke, máte možnosť pridať vodoznak alebo nahrať svoje logo, ktoré prekryje vaše video.

Pridajte hudbu, zvukové efekty alebo komentár

Lumen5 poskytuje prístup k desiatkam bezplatnej hudby každej nálady: funky, lounge alebo romantickú. Ak máte na mysli skladbu, môžete ju nahrať aj z počítača. Uistite sa však, že máte povolenie na jeho použitie, aby ste sa vyhli nahláseniu. Máte tiež možnosť nahovoriť alebo nahrať komentár k videu.

Dostupnosť

Iba webové stránky

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Autor: 15 $ mesačne
Premium: 79 dolárov mesačne
Obchod: 199 dolárov mesačne

lumen5.com

DIY dizajnové nástroje pre prezentácie

Nudné prezentácie môžu poškodiť vaše šance na udržanie záujmu publika. Vytvárajte vizuálne príťažlivé prezentácie a šírte svoje posolstvo pútavým spôsobom pomocou týchto nástrojov.

7. Venngage

Čísla, čísla a grafy môžu byť ohromujúce. S pomocou Venngage môžete premeniť komplexné informácie na krásne a ľahko zrozumiteľné infografiky, myšlienkové mapy, prezentačné balíčky a správy, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Existujú aj interaktívne funkcie, ako sú kvízy, prieskumy a vložené videá, ktoré môžete pridať do svojej prezentácie.

Jednoduché, no pôsobivé dizajnové funkcie a šablóny Venngage pomohli tisíckam profesionálov premeniť ich nápady na výkonné prezentácie. Platforma však môže ťažiť zo zlepšenia mierne zastaralého používateľského rozhrania. Napríklad úzka karta nástrojov na úpravu núti používateľov posúvať sa cez množstvo možností, kým nájdu to, čo potrebujú. Nástroje sú vo všeobecnosti tiež dosť základné, ale na vykonanie úlohy stačia.

Zatiaľ čo Venngage je možné používať zadarmo, svoj dizajn môžete zverejniť iba na stránke komunity, kde bude viditeľný pre ostatných používateľov. Inovujte na prémiovú verziu, aby ste si uložili a stiahli svoje infografiky a balíčky.

venngage.com

Funkcie, ktoré si zamilujete

Infografiky, grafy a šablóny balíčkov na každý účel

Venngage ponúka rozsiahle možnosti infografických návrhov, ktoré zodpovedajú vášmu cieľu. Potrebujete prezentovať štatistické údaje? Venngage predstavuje rôzne šablóny, ktoré vám zjednodušia údaje. Chcete navrhnúť usmernenia pre HR? Môžete si vybrať z desiatok HR-šitých šablón palubiek. Medzi ďalšie dostupné kategórie dizajnu patria zábavné dátové šablóny, návody, šablóny pre mimovládne organizácie a nehnuteľnosti.

Urobte svoje prezentácie interaktívnymi

Pridajte zábavné kvízy, prieskumy, registračný formulár alebo vložte video YouTube pomocou interaktívneho nástroja Venngage. Okrem toho môžete vyskúšať animované šablóny na vizualizáciu údajov – obľúbenú funkciu medzi používateľmi Venngage.

Dostupnosť

Iba webové stránky.

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Prémiové: 19 dolárov mesačne
Obchod: 49 $/mesiac (1 až 10 členov)
Podnikanie: od 499 USD mesačne (11 až 100+ členov)

8. Piktochart

Ak hľadáte dizajnový nástroj, ktorý má viac možností ako Venngage pre prezentácie, správy a výtlačky, Piktochart je vaša najlepšia voľba. Ide o obľúbené riešenie vizuálneho rozprávania, ktoré používajú jednotliví používatelia a veľké alebo malé podniky na celom svete.

Platforma ponúka všetko, čo potrebujete, a ešte viac na vytváranie kreatívnych a profesionálne vyzerajúcich materiálov. Od tisícok prezentačných a infografických šablón, ktoré si môžete prispôsobiť, a rozsiahlej knižnice kreatívnych zdrojov (ikony, vysokokvalitné obrázky, GIF atď.) až po interaktívne tabuľky a grafy. Používatelia Piktochart môžu tiež na diaľku spolupracovať so svojimi spolupracovníkmi.

piktochart.com

Funkcie, ktoré si zamilujete

Vysokokvalitné dizajnové šablóny

Či už chcete prezentovať obchodný návrh, uzavrieť predajnú zmluvu alebo predstaviť sľubný produkt, Piktochart ponúka vysokokvalitné šablóny dizajnu pre balíčky, infografiky a správy. Úprava šablón je veľmi jednoduchá pomocou ich intuitívnych nástrojov na návrh. Do šablóny môžete tiež presunúť ľubovoľné prvky kreatívy.

Tri rôzne prezentačné balíčky

Vzorové prezentačné balíčky pre stručný prehľad firemnej kultúry, produktovú analýzu a obchodnú prognózu cez Piktochart.

Presuňte komponenty dizajnu

Piktochart’s Design Components má snímky pripravené na použitie, ktoré môžete presunúť myšou do prezentačného balíka. Zahŕňa snímky, ktoré môžete použiť pre svoju stránku O nás, prehľad výsledkov, časovú os a ceny balíkov, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Jediné, čo musíte urobiť, je zapojiť potrebné informácie a upraviť dizajn podľa svojich predstáv.

Používajte pokročilé nástroje na úpravu

Platforma integruje niekoľko pokročilejších nástrojov na úpravu ako Venngage. Existuje napríklad nástroj na maskovanie, kde môžete fotografie upravovať do rôznych tvarov. Môžete sa tiež hrať s rôznymi farebnými schémami a posúvať sa v desiatkach možností pozadia.

Dostupnosť

Webové stránky a mobilné zariadenia (iOS a Android)

Plány členstva

Zadarmo (obmedzené funkcie)
Pro: 24 $ mesačne na používateľa

Vytvárajte pútavý obsah ako profesionál

Počet online platforiem pre domácich majstrov v posledných rokoch astronomicky vzrástol. To znamená, že môže byť zdrvujúce vyradiť najefektívnejšie a najpraktickejšie nástroje na použitie. Dúfame, že naša recenzia týchto ľahko použiteľných DIY dizajnové nástroje pre nedizajnérov objasnil, ktoré nástroje najlepšie vyhovujú vašim potrebám.

Zdroj: 99designs.com

žiadne príspevky na zobrazenie