9 nápadov ako zrecyklovať plastovú fľašu

0
9 nápadov ako zrecyklovať plastovú fľašu

Ak ste eko-bojovník, myslíte a konáte pre zdravie planéty, tento článok je presne pre vás. Ak ste ako ja, pravdepodobne sa vám doma povaľuje veľa starých vecí, ktoré zaberajú miesto.

Buď ste príliš zaneprázdnení (alebo leniví) na upratovanie, alebo máte na starosti dôležitejšie veci. Ak hľadáte malú inšpiráciu pre svoj vlastný projekt, tu je 15 kreatívnych spôsobov, ako recyklovať prázdne plastové fľaše a dať to do poriadku.

1. Vyrobte si svoj vlastný postrekovač

Potrebujete popolievať záhradu alebo len chcete zabaviť deti na dvore? Nevyhadzujte použité plastové fľaše, môžu vám poslúžiť viac, ako si myslíte, môžete ich recyklovať na užitočné veci. Existuje jednoduchý a zábavný spôsob, ako si vyrobiť vlastné postrekovače vody pomocou plastovej fľaše. Všetko, čo potrebujete, je plastová fľaša z minerálky, páska a záhradná hadica. Urobte otvory na fľaši pre svojpomocný postrekovač a nastoknite ho na hadicu. 

2. Recyklované plastové kŕmidlo pre vtáky

Vytváranie kŕmidiel pre vtáky na dvore a záhrade patrí medzi zábavné a jednoduché remeselné nápady. Naučte sa spraviť tento úžasný projekt a zrecyklujte plastové fľaše pre vtáčiky.

earth911.com

3. Kvetináč z plastovej fľaše

Ak ste kreatívny človek, máte radi domácich majstrov a milujete pestovanie rastlín, vyskúšajte tento recyklovaný kvetináč, ktorý vám umožní zmeniť účel fliaš. Do fliaš môžete umiestniť váš obľúbený kvetináč, bylinkovú záhradku a rastliny. Získate tak roztomilé sadeničky z obyčajných plastových fliaš.

Zlepšováky do domácnosti alebo 9 tipov ako si sami opravíte bývanie

ecopict.com

4. Vytvorenie vertikálnej záhrady

Zvyšky fliaš sódy môžete premeniť na vertikálnu záhradu z plastových fliaš. Použitie prázdnych fliaš od sódy pre tento projekt dokonale zapadá do filozofie udržateľného remeselného spracovania. Vertikálna záhrada je tiež spôsob, ako maximalizovať svoj obmedzený priestor na verande alebo záhrade rastom vertikálne.

5. Predlžovač umývadla

Niektoré umývadlá majú krátke kohútiky, ktoré sťažujú malým deťom prístup k vode. Mali by ste mať nástavec na umývadlo. Problém môžete vyriešiť tak, že starú fľašu rozrežete do vyššie uvedeného tvaru a použijete ju ako predlžovač kohútika.

6. Otoman z recyklovanej fľaše

Umiestnite otoman do svojej obývačky, aby ste mali ďalšie miesto na sedenie. Pozrite si nápad na úžasný svojpomocný projekt na výrobu jednoduchého otomanu z plastových fliaš. Krok za krokom zistíte, ako vyrobiť krásne sedadlo z plastových fľiaš, lepiacej pásky a kartónu. Do it yourself! Je to vlastná stolička vyrobená z recyklovateľných materiálov!

7. Kontajner na školské potreby

Recyklačné nádoby sú pre nás dokonalým spoločníkom, vďaka nim sa premení váš neporiadok na stole na ideálny kútik na učenie. Neveríte?

Odstrihnite vršok plastovej fľaše, nafarbite ju a použite ako stojan na ceruzky a perá

8. Polievacia konvica

Namiesto toho, aby ste vyhadzovali fľašu s vodou do koša, vyskúšajte túto ekologickú kanvicu. Udržujte svoju záhradu zdravú a osviežujúcu pri starostlivosti o ňu. Ideálne na zalievanie rastlín v malých priestoroch pre vnútorné alebo vonkajšie rastliny.

9. Vodné kŕmidlo pre zvieratá

Naučte sa, ako vyrobiť jednoduché a ľahké kŕmidlo na vodu pre vtáky pre voľne žijúce zvieratá, domáce zvieratá, mačky alebo psy. Dá sa ľahko vyhotoviť z použitej prázdnej plastovej fľaše. Zvieratká sa určite potešia!

Zdroj: https://ecopict.com/15-best-ways-to-recycle-old-plastic-bottles

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu