9 súborov a priečinkov vo Windows, ktoré by ste nikdy nemali odstraňovať

0
9 súborov a priečinkov vo Windows, ktoré by ste nikdy nemali odstraňovať

Neodstraňujte tieto súbory, aplikácie a priečinky z disku Windows C, poškodí to váš operačný systém alebo zrúti celý systém. Tu je ich zoznam.

Náš počítač obsahuje nespočetné množstvo predvolených súborov, priečinkov a aplikácií na obsluhu, inicializáciu a spracovanie celého operačného systému. Niektoré z nich sú dôležité, niektoré nie sú pre systém dominantné a niektoré z nich sú mimoriadne citlivé, a tie by ste nikdy nemali vymazať, aby ste predišli poškodeniu systému.

Existuje veľa súborov alebo priečinkov, ale vybrali sme iba 9 podstatných súborov alebo priečinkov na disku C, ktoré by ste nikdy nemali odstraňovať zo svojho systému.

1.  WinSxS
2.  Program Files alebo (x86 Files)
3.  Ntoskrnl.exe File
4.  SysWOW64
5.  System Volume Information
6.  RUXIM
7.  Súbor Winload.exe
8. Swap File
9.  HAL.dll File

1. WinSxS

WinSxS je systémový priečinok Windows, ktorý znamená „Windows Side by Side“. Tento priečinok obsahuje tisíce povinných systémových komponentov a súborov.

Systém Windows však ukladá niektoré dôležité podrobnosti operačného systému alebo súbory do WinSxS, čo je užitočné pri inštalácii a aktualizáciách systému Windows. Účelom tohto priečinka je objasniť problém s kompatibilitou systému so starými verziami OS a opraviť výraz „DLL Hell“.

Nachádza sa na adrese: C:\Windows\WinSxS

Účinky odstránenia priečinka WinSxS z disku C

Spôsobí nefunkčnosť vášho systému.
Je to citlivý priečinok, takže jeho odstránenie môže poškodiť celý váš operačný systém.

2. Program Files alebo (x86 Files)

Na jednotke C sú dva typy priečinkov „Program Files“ a „Program Files (x86)“. Priečinok Program Files je dostupný v 32-bitovom vydaní systému Windows, ktoré obsahuje iba 32-bitové inštalačné programy.

Ak má však váš systém 64-bitové vydanie systému Windows, existuje ďalší priečinok s názvom Program Files (x86). Toto vydanie obsahuje všetky 32-bitové aj 64-bitové inštalačné programy súčasne. Tento dodatočný priečinok (x86) môže zabrániť problémom so softvérovým konfliktom.

Nachádza sa na adrese: C:\Program Files a C:\Program Files (x86)

Účinky odstránenia týchto priečinkov z jednotky C

Celý operačný systém bude poškodený.
Ak používate 64-bitové vydanie a odstránite jeden z vyššie uvedených priečinkov, váš systém môže spôsobiť konflikty softvéru.

unsplash.com

3. Súbor Ntoskrnl.exe

Súbor ntoskrnl.exe sa nachádza v priečinku System32, ktorý je najcitlivejším priečinkom na jednotke C. Ntoskrnl.exe je centrálne jadro operačného systému Windows, ktoré poskytuje základ pre Microsoft Windows NT.

Obsahuje dispečera, správcu vyrovnávacej pamäte, text, bezpečnostný monitor, jadro a niekoľko kódov na prevenciu pred chybovou obrazovkou.

Nachádza sa na adrese: C:\Windows\System32

Účinky odstránenia tohto súboru z disku C

Zobrazuje modrú chybovú obrazovku.
Neinicializuje sa žiadny hardvérový a softvérový proces.
Zastavilo to vizualizáciu hardvéru, správu pamäte a správu procesov.

4. SysWOW64

SysWOW64 je priečinok dostupný v 64-bitovom vydaní operačného systému Microsoft Windows.

Okrem toho je WOW64 emulátor x86, ktorý umožňuje systému Windows spúšťať 32-bitové programy/aplikácie v 64-bitovom vydaní Windows. Obsahuje 32-bitové súbory DLL.

Niektorí ľudia to považujú za vírus, ale nemajú pravdu. SysWOW64 zastáva dôležitú funkciu v operačnom systéme Windows. Bez tohto priečinka nemôže systém Windows povoliť 32-bitové programy v 64-bitovej verzii systému Windows.

V zásade možno 32-bitové aj 64-bitové aplikácie spustiť na 64-bitovom vydaní systému Windows, ale 32-bitové aplikácie je možné spustiť iba na 32-bitovom systéme.

Nachádza sa na adrese: C:\Windows\SysWOW64\

Účinky odstránenia tohto priečinka z disku C

Softvérové programy alebo aplikácie nedokážu správne spracovať váš počítač.
Systémové komponenty nemôžu správne fungovať.
V 64-bitovom systéme Windows nemôžete nainštalovať 32-bitové programy.

5. System Volume Information

Ďalší citlivý priečinok, ktorý zohráva dôležitú úlohu vo funkciách systému Windows, obnovuje a uchováva údaje o jednotkách.

V skutočnosti ide o chránený priečinok, a keď sa k nemu pokúsite získať prístup, zo systému Windows sa zobrazí „Chyba odmietnutia prístupu“. Tento priečinok obsahuje systémové protokolové súbory, informácie o zväzku a údaje indexovania na vyhľadávanie.

Nachádza sa na adrese: C:\System Volume Information

Tento priečinok priamo nevidíte, pretože ide o chránený priečinok. Ak ho chcete zobraziť, prejdite do časti Možnosti > Zobraziť a potom zrušte začiarknutie políčka Skryť chránené súbory operačného systému.

Účinky odstránenia tohto priečinka z disku C

Je to root každej jednotky v systéme Windows, takže po odstránení váš systém úplne zlyhá. (Poznámka: Neodstránite ho.)
Windowsu sa nepodarí spustiť počítač.

unsplash.com

6. Priečinok RUXIM

RUXIM je jemný priečinok, ktorý sa nachádza v „Program Files“ čo znamená „Reusable UX Integration Manager. Obsahuje niekoľko DLL knižníc a niektoré spustiteľné súbory v adresári.

V priečinku sú dva spustiteľné súbory „RUXIMICS.exe“ a „RUXIMIH.exe“. Podľa Microsoftu zhromažďuje údaje, aby bol Windows aktualizovaný.

Nachádza sa na adrese: C:\Program Files\RUXIM

Účinky odstránenia tohto priečinka z disku C

Systém Windows nebude môcť bežať hladko a nemôže získať aktualizácie systému.
Pri aktualizácii systému Windows dôjde k určitým problémom.
Systém nebude môcť získať informácie o diagnostickej stránke a stránke poľa.

7. Súbor Winload.exe

Je to spustiteľný súbor na jednotke C vášho zariadenia, ktorá je známa aj ako zavádzač systému Windows. Obsahuje binárne údaje a načítava potrebné súbory jadra a ovládače základných zariadení.

Súbor winload.exe sa načíta pred načítaním jadra do hlavnej pamäte (RAM). Niektorí ľudia to považujú za vírus, ale tento súbor nie je vírus. Je to systémový proces potrebný na to, aby váš stroj správne fungoval.

Nachádza sa na adrese: C:\Windows\System32\File

Účinky odstránenia tohto súboru z disku C

Windowsu sa nepodarí spracovať systém, čo spôsobuje následky pri zavádzaní.
Môže byť náročné pre CPU manipulovať so systémovými prostriedkami, čo spôsobuje stratu rýchlosti.

8. Swap File

Swap File je predvolený skrytý systémový súbor, ktorý je dosť podobný súboru stránky na jednotke C. Obsahuje dočasné ukladanie informácií.

Úlohou Swap File je vymeniť časť pamäte RAM z integrovaného programu a uvoľniť viac miesta pre iné dôležité programy.

Počítač v podstate využíva krátkodobú pamäť alebo RAM na rezervovanie informácií o aktuálnych operáciách v reálnom čase, ale tento súbor poskytuje pomocnú pamäť na uchopenie ďalších údajov.

Nachádza sa na adrese: C:\pagefile.sys

Účinky odstránenia tohto súboru z disku C

Programy môžu začať padať namiesto toho, aby sa vymenili do tejto extra pamäte.
Niektoré pokročilé aplikácie systému Windows sa v systéme nespracujú ani nespustia.
Systém nedokáže zvládnuť dodatočnú spotrebu pamäte kvôli nepoužívaným súborom.

9. Súbor HAL.dll

Ďalšia kritická knižnica alebo súbor DLL znamená „Hardware Abstraction Layer“. Toto je najpotrebnejšia knižnica pre proces zavádzania pre každý operačný systém Windows.

Toto je sprostredkovateľ systému na pripojenie jadra k hardvéru, ako je CPU a čipová sada. Okrem toho súbor HAL pochováva hardvérovú zložitosť aplikácií Windows.

Nachádza sa na adrese: C:\Windows\System32\Hal

Účinky odstránenia tohto súboru z disku C

Pri operáciách sa nebude dať prepojiť s čipovou sadou stroja.
Systém nemôže vykonať proces abstrakcie hardvéru.
Vyskytujúce sa komplikácie počas procesu zavádzania.

Držte sa ďalej od priečinkov na pevnom disku

Vieme, že pevný disk nášho počítača obsahuje množstvo súborov a priečinkov na správne fungovanie operačného systému. Niektoré z nich sú skryté súbory a niektoré z nich sú viditeľné, ale chránené systémom.

V skutočnosti, keď sa pokúsite odstrániť takéto súbory, systém Windows vám to nedovolí a odporúča vám, aby ste z nejakého dôvodu neodstránili tento súbor z disku. Ich odstránenie spôsobuje veľké škody celému systému.

Preto systém Windows uchováva takéto citlivé priečinky skryté a zostáva v chránenom režime. Skúste teda tieto priečinky nechať na pokoji, aby ste predišli masívnemu poškodeniu systému.

Zdroj: https://www.techmythic.com/2022/07/9-windows-c-drive-files-and-folders-you.html

Ohodnoťte článok

5

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu