Adam Liška si ešte nedávno nevedel predstaviť návrat do Ruska, v Čerepovci však odohrá aj ďalšiu sezónu KHL

0
Adam Liška si ešte nedávno nevedel predstaviť návrat do Ruska, v Čerepovci však odohrá aj ďalšiu sezónu KHL

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Adam Liška si ešte na prelome marca a apríla nevedel pod vplyvom ruskej vojenskej invázie na území Ukrajiny predstaviť pokračovanie v ruskej KHL, no po troch mesiacoch zjavne zmenil názor.

Dvadsaťdvaročný krídelník sa totiž dohodol na pokračovaní spolupráce s klubom Severstaľ Čerepovec, v ktorom absolvoval predchádzajúce tri sezóny. Ako informuje oficiálny web nadnárodnej ligy, bratislavský rodák podpísal kontrakt na jeden súťažný ročník.

Dianie na Ukrajine ho mrzelo

V rozhovore pre denník Šport v závere marca Liška na otázku, či si vie si predstaviť, že by sa do Ruska vrátil, odpovedal: „V tejto situácii určite nie.“

Na margo vojenského ťaženia Rusov vtedy poznamenal: „Je to strašné, nedá sa s tým súhlasiť za žiadnych okolností. Mrzí ma to, čo sa na Ukrajine deje.“

Vojnu propagovali na kocke

Priznal tiež, že dokonca priamo počas duelov play-off KHL sa stretol s propagáciou vojny. „V piatom a siedmom zápase v Moskve som zahliadol veci na kocke nad ľadom. Nebolo to vo veľkom, ale raz za stretnutie sa to objavilo,“ povedal Liška.

Od uvedeného rozhovoru ubehli tri mesiace a Adam Liška, ktorý Slovensko reprezentoval na troch majstrovstvách sveta (2019, 2021 a 2022), zmenil názor. V KHL by mali v nasledujúcom ročníku hrať aj Michal Čajkovský, Christián Jaroš, Michal Krištof či Patrik Rybár.

V KHL hral Adam Liška aj za Slovan Bratislava a v tejto súťaži absolvoval už 198 duelov

Viac k témam: KHL, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Liška si ešte nedávno nevedel predstaviť návrat do Ruska, v Čerepovci však odohrá aj ďalšiu sezónu KHL © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu