Adam Ružička ešte nenaplnil svoj potenciál, zámorský expert mu predpovedá ťažký boj o miesto

0
Adam Ružička ešte nenaplnil svoj potenciál, zámorský expert mu predpovedá ťažký boj o miesto

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Zámorský expert Luke Fox z televízie Sportsnet si myslí, že slovenský hokejista Adam Ružička ešte nenaplnil svoj potenciál. Zamyslel sa nad tým, akú zmluvu podpíše klub Calgary Flames zo zámorskej NHL s 23-ročným krídelníkom, ktorý je stále obmedzený voľný hráč a nemá platný kontrakt na sezónu 2022/2023.

Viac zápasov odohral v NHL než v AHL

„Otázka je, či Calgary považuje Ružičku za hotového hráča pre NHL alebo za niekoho na rozmedzí NHL a AHL, kto si zaslúži len dvojcestnú zmluvu. V druhom prípade môže klub radšej priviesť skúsenejšieho voľného hráča na skúšku alebo krátkodobý kontrakt, čo by Ružičkovi skomplikovalo boj o miesto v treťom či štvrtom útoku Flames. Robustný Slovák odohral v minulej sezóne viac zápasov v NHL ako v AHL a mal slušné štatistiky. Nikto neverí, že už naplnil svoj potenciál,“ napísal Fox o Ružičkovi.

Päť gólov a päť asistencií

Mladý Bratislavčan odohral v sezóne 2021/2022 za Calgary 28 zápasov s bilanciou päť gólov a päť asistencií. „Plamene“ ho draftovali v roku 2017 zo 109. miesta. Zámorskú kariéru začal v kanadskej juniorskej súťaži OHL, kde absolvoval spolu 213 zápasov so ziskom 211 bodov (99+112), vrátane play-off.

Odohral tiež 100 stretnutí za Stockton Heat v AHL s bilanciou 32 gólov a 36 asistencií. Slovensko reprezentoval na dvoch majstrovstvách sveta „osemnástok“ a troch juniorských šampionátoch.

Viac k témam: AHL, NHL National Hockey League, Podpísanie zmluvy
Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Ružička ešte nenaplnil svoj potenciál, zámorský expert mu predpovedá ťažký boj o miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu