Adela Vinczeová: Zo zákulisia príprav Umenie byť ženou

0
Adela Vinczeová: Zo zákulisia príprav Umenie byť ženou
Adela Vinczeova

Už túto sobotu sa na konferencii Umenie byť ženou stretnú inšpiratívni prednášajúci, skvelé témy a úžasné ženy, ktoré chcú stráviť deň nabitý energiou tvorivosti, múdrosti a ženskosti.

Na konci tohto dňa sa už tradične koná Talkshow Adely Vinczeovej. Tento rok sa organizátorom podarilo dostať na jedno miesto a v jednom čase dvoch mužov, ktorých netreba ani predstavovať. Hosťami Talkshow budú Jaroslav DušekTomáš Klus. Adela nám dovolila trochu nahliadnuť do zákulisia príprav.

Ako sa pripravujete na talkshow? Pripravujete si otázky dopredu? Alebo máte len tému/smer a necháte, nech rozhovory plynú?

Konkrétne na Talkshow v rámci Umenie byť ženou sa pripravujem len tak zľahka v hlave. Pointou je totiž v nadľahčenej atmosfére prebehnúť tie témy, ktoré rezonovali celý deň počas prednášok. Je to pre mňa osviežujúce, pretože zrazu môžem s Janom Krausom preberať, ako objavil svoje silné stránky, pýtať sa Evelyn na to, ako si seba váži vo vzťahoch s mužmi, alebo Dana Dangla, čo sa dotýka jeho ega. Takže je to iný typ talkshow, ako keď si niekoho pozvem, napríklad do Trochu inak v SND a preberáme jeho konkrétnu tému. Tu celý deň na konferencii nasávam témy, atmosféru, dojmy a zhrniem to s hosťami, ktorí strávili deň úplne inak.

Saša Pevalova a Marcela Reisz
Saša Pevalova a Marcela Reisz

Ako ste si vybrali tohtoročných hostí? Teda predpokladám, že vždy je to aj o zohraných kalendároch. Máte ale zoznam „dream guests“ a skúšate, alebo ide o premyslenú dramaturgiu?

Riešime to spolu so Saškou Pevalovou a Marcelou Reisz. Z tohto sveta známych ľudí mám už približný prehľad o tom, kto sa trošku zaoberá životom aj z iných uhlov pohľadu. Čiže vyberáme aj na základe tohto parametra. Podľa toho, kto má potrebný nadhľad a ochotu otvorene a s humorom hovoriť o životných témach. Potom kto má čas a chuť, samozrejme:-) V rámci dramaturgie večera, s hosťami, ako som spomínala, prečešeme to, čo návštevníci celý deň dostávali do pozornosti na prednáškach. Zalakujeme im to celé, zafixujeme odľahčeným večerom, kde tie isté témy predebatujeme s humorom, a to je najlepšia cesta k tomu, aby to do vnímania sadlo ešte lepšie:-).

V čom je podľa vás umenie byť ženou?

Umenie je akákoľvek pozitívna tvorivosť. Ten flow, v ktorom autenticky tvoríme niečo, čo nás napĺňa energiou a tichým šťastím. A v tejto kvalite by mal byť celý náš život. Tvorivý. Čiže je tá tvorba umením? Možno sa to dá aj tak povedať. A to sa netýka, samozrejme, len žien.

Prečo by si podľa vás ženy nemali nechať ujsť tohtoročnú konferenciu?

Nikomu nič neujde, či príde alebo nepríde:-). Mám však skúsenosť, že vždy mi tam niečo zarezonuje, niečo ma naplní pohodou, vždy si niečo odnesiem. A v talkshow bude, verím, dobrá nálada.

Adela Vinczeova
Adela Vinczeová na Umenie byť ženou

žiadne príspevky na zobrazenie