Recenzia: Maya Sinay Knihy Navždy a Jedného dňa

0
Recenzia: Maya Sinay Knihy Navždy a Jedného dňa
maya sinay

Spisovateľka Maya Sinay sa venuje písaniu romantických príbehov plných lásky a veľkej vášne. Na vydanie sa pripravuje celá tzv. biela séria, zatiaľ sú v kníhkupectvách prvé dva diely:

NavždyJedného dňa. Na prvý pohľad obe knihy zaujmú nezameniteľným a veľmi vydareným jemným dizajnom.

V prvej knihe s názvom Navždy sa zoznamujeme s hlavnou hrdinkou Funny, ktorá sa súťažne venuje basketbalu a je veľmi úspešná. Kniha zaujme okrem iného i situáciami zo športového zákulisia:

Bránim, striehnem na svoju hráčku. Letí na mňa lopta. Mám ťa! Vbehla som jej do prihrávky. A lopta je moja. Driblujem a bežím na kôš, súperka ma stíha, prekvapím ju rýchlou strelou na trojke. Je to tam. Paráda. Vzápätí získavam ďalšiu loptu. Faul. Pripravovala som sa na trestný hod. V celej hale bolo ticho.“

Život Funny sa zmení pod vplyvom smrti jej blízkeho priateľa, keď sa dostáva do depresie a nič už nie je pre ňu ako predtým. Veľmi bizarným spôsobom sa však zoznamuje s tenistom Jakubom, ktorý sa jej snaží pomôcť a stáva sa jej postupne oporou. Okrem scén plných vášne nám autorka ponúka nahliadnutie do zákulisia vrcholového športu, kde drina a tvrdá sebadisciplína určujú život hlavných hrdinov príbehu.

Maya Sinay
Maya Sinay, foto: Gabriela Teplická

Na dej knihy Navždy nadväzuje Maya Sinay voľným pokračovaním s názvom Jedného dňa, kde sa však venuje osudom maliarky Alex, jednej z vedľajších postáv príbehu Navždy. V tomto voľnom pokračovaní  sa stretávame so zamotaným príbehom vzťahu dvoch ľudí, ktorých osud rozdelil a po rokoch sa ich cesty preťali úplnou náhodou.

Môj obraz s olivovníkmi som zabalila. Vybrala som album so synovými fotografiami, ktoré som celé roky opatrovala. Podvedome som vedela, komu ich chcem jedného dňa dať. Nevedela som, či pochopí môj odkaz, ale ako mu to povedať inak? Zásielku som odoslala a zostávalo mi len čakať. Čakanie som nenávidela. Záchranou mi bola jeho kniha, ktorú som začala čítať od začiatku, stránku po stránke. Nemohla som uveriť, že si pamätá každý detail, aj taký, ktorý som si ja už nepamätala.“

Nájdeme tu opäť veľa romantických situácií, kde nie ju núdza o vášnivé vyznania, ale vidíme i žiarlivosť a vnútornú neistotu hlavných hrdinov, ktorí navonok pôsobia suverénne, ale pod povrchom skrývajú svoju zraniteľnosť.

Obidve knihy Mayi Sinay ulahodia milovníkom zamilovaných príbehov a prenesú ich aspoň na chvíľu do iného – krajšieho a zaujímavejšieho sveta. Fanúšikovia romantickej literatúry sa môžu tešiť i na ďalšie diely tejto bielej série – tretia kniha vychádza už čoskoro a objaví sa na pultoch kníhkupectiev už v máji.

Gréta Fábryová

@greta_fabry

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu