Muž obvinený z vraždy Daniela Tupého ide do väzby, trvá však na svojej nevine

0
Muž obvinený z vraždy Daniela Tupého ide do väzby, trvá však na svojej nevine

Adam P., ktorý je obvinený z vraždy študenta Daniela Tupého, bude stíhaný väzobne. Ako pre médiá uviedla dozorová prokurátorka prípadu, existovala obava, že by sa vyhýbal úkonu trestného konania.

Obvinený podľa obhajcu Michala Ellingera nepopiera, že bol na mieste činu. Doplnil však, že trvá na tom, že je nevinný. „Sú tam viaceré indície, že tam boli rôzne osoby,“ uviedol obhajca a doplnil, že obvinený odmietol vypovedať, pretože mu nebolo umožnené nahliadnuť do spisu.

Vyšetrovateľ ešte vo štvrtok 23. marca obvinil osobu advokáta Adama P. z trestného činu vraždy. Pôvodne v tejto veci policajti zadržali 10 osôb, zvyšných deväť však neskôr prepustili. Medzi podozrivými bolo viacero známych mien z prostredia bratislavskej neonacistickej scé­ny.

Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Osemčlennú skupinku vtedy napadli zozadu viaceré osoby. Tupý zomrel na následky viacerých bodných zranení.

Zdroj: SITA.sk – Advokát obvinený z vraždy Daniela Tupého ide do väzby, trvá však na svojej nevine © SITA Všetky práva vyhradené. FOTO: Archív D.Tupého

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu