Aj slovenské deti môžu pomôcť k zlepšeniu situácie v Sýrii

0
Aj slovenské deti môžu pomôcť k zlepšeniu situácie v Sýrii
acn

Nadácia ACN vyhlásila súťaž pre všetky deti od 6 do 15 rokov základných škôl, aby sa zapojili do výtvarnej súťaže. Výťažok z putovnej výstavy diel poputuje na podporu projektu na pomoc deťom v Sýrii.

Výtvarná súťaž „Deti pre Sýriu“ je príležitosťou pre slovenské a české deti spojiť sa umeleckým, ľudským aj duchovným spôsobom so svojimi rovesníkmi v Sýrii. Je citlivým pozvaním k  solidarite – k vnímaniu bolestných vojnových skúseností, ale aj nádejí, snov a túžob sýrskych detí. Všetci školáci na Slovensku a v Čechách, ktorí chcú súťažiť, kreatívne sa realizovať a zároveň svojským spôsobom vyslať posolstvo podpory a spolupatričnosti, majú ešte dva týždne na to, aby do súťaže zaslali svoje výtvarné diela.

Možnosť vidieť práce a oceniť ich umeleckú, symbolickú aj duchovnú hodnotu budú mať ľudia na Slovensku počas putovnej výstavy výtvarných prác DETI PRE SÝRIU, ktorá bude otvorená v
Týždni pomoci prenasledovaným kresťanom a potrvá do konca januára 2019.
Deti budú súťažiť vo viacerých kategóriách a môžu vyhrať príťažlivé zážitkové ceny športového alebo kultúrneho charakteru. Sú to napríklad tieto ceny: návšteva a aquaparku, dinoparku, kina, Escape Room, horskej dráhy, príp. akákoľvek iná aktivita vzdelávacieho, výchovného, športového alebo kultúrneho charakteru.

Súťaž vyhlásila pri príležitosti Dňa detí pápežská nadácia ACN Slovensko. Zapojiť sa môžu žiaci a žiačky všetkých základných škôl a základných umeleckých škôl na Slovensku aj v Českej republike zaslaním svojich prác do 30. septembra 2018. Práce bude hodnotiť odborná porota, ktorú tvoria štyria slovenskí výtvarní pedagógovia ZŠ a ZUŠ s dlhoročnou praxou a zástupca nadácie ACN Slovensko. Garantkou súťaže je akademická maliarka Ľudmila Lakomá-Krausová. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne počas Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom v novembri 2018.

Všetky ďalšie informácie o pravidlách súťaže a cenách nájdete internetovej stránke ACN.

Súťaží sa v nasledujúcich kategóriách:
1. kategória: 1. stupeň ZŠ,
2. kategória: 2. stupeň ZŠ,
3. kategória: 6 až 10 – roční žiaci ZUŠ,
4. kategória: 11 až 15 – roční žiaci ZUŠ.
Formát diela: ľubovoľný, maximálna veľkosť A3
Technika: ľubovoľná
Uzávierka súťaže: 30. septembra 2018
Súťažné práce pošlite na adresu:
ACN Slovensko, Pomoc trpiacej Cirkvi, Hviezdoslavovo nám. 13, 811 01 Bratislava

Autor: ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

– – –

ACN – Aid to the Church in Need je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou. Je zameraná na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Vznikla v roku 1947 a v roku 2011 bola povýšená na nadáciu pápežského práva.

Predošlý Nový parfum s vôňou pivónie
Pokračovať 5 dôvodov prečo sa stať freelancerom
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu