5 dôvodov prečo sa stať freelancerom

0
5 dôvodov prečo sa stať freelancerom
Foto: pixabay.com

Či už ste akčná žena na materskej dovolenke alebo pracujúca, určite v sebe nesiete istý potenciál. Túžite podnikať a neviete, ako začať? A čo tak skúsiť stať sa freelancerom? Podnikať na vlastnú päsť môžete začať popri práci, na materskej alebo sa do toho vrhnúť úplne po hlave, ako som to spravila ja.

Skončila som vysokú školu a zrazu som nevedela, čo zo sebou. Od druhého ročníka vysokej školy som sa stala vášnivou fotografkou a sem tam ma bavilo niečo kreatívne vymyslieť. Moje prvé kroky viedli na Úrad práce, kde som mienila ostať naozaj len 2 týždne, a tak to aj bolo. Zobrala som prvé, čo sa mi naskytlo.

Naozaj som si seba síce nevedela predstaviť pracovať od rána do večera 8 hodín, ale pustila som sa do toho po hlave. Stala som sa akčnou ženou v zamestnaní. Stále mi tam však niečo chýbalo a nemala som už toľko času na svoju kreativitu. Odišla som po dvoch mesiacoch.

Zrazu sa zo mňa stala freelancerka. Nie, nebojte sa. Nebolo to zo dňa na deň. Trvalo to pár mesiacov. Nebolo to ľahké a ešte stále nie je. Ale ide to. Naozaj. O tom vám však porozprávam niekedy nabudúce.

Kto to ten freelancer je?

Freelancer je človek, ktorý podniká a najčastejšou formou je živnosť alebo jednoosobová spoločnosť s ručením obmedzeným. Podmienkou je však pracovať sám a nemať žiadnych zamestnancov.

A prečo sa oplatí stať freelancerom?

1. Sám sebe pánom

Pracovať pre niekoho znamená stabilitu v niektorých veciach, ale pokiaľ máte nariadených, ktorí vám stále dýchajú na krk a neustále vás v niečom komandujú, je to neúnosné, a v takom prostredí sa zle pracuje. Výhodou freelancerov je, že vám nikto nedýcha za krkom.

2. Vyberiete si, s kým budete pracovať

Toto by som povedala, že platí o tých zabehnutých freelanceroch, ktorí už majú väčší dopyt ponúk ako by zvládli. Vyberiete si klientov, ktorí vám vyhovujú a ponúkajú vám prácu, ktorá je vám najbližšia.

3. Pracujete odkiaľ len chcete

Ja milujem pracovať z domu z mojej izby a z kaviarní. Aj v tomto je krása freelancerovania, že môžete objavovať nové miesta a nové pocity pri práci z nich.

Ďalší príbeh o založení vlastného biznisu si môžete prečítať tu.

freelance, mobil, praca
Foto: pixabay.com

4. Robíte veci podľa seba

Problémom mnohých zamestnaných žien vo veľkých korporátnych firmách môže byť to, že vedenie musíte o svojich nápadoch presviedčať. Niekedy však bez úspechu. Navyše sa riadite firemnou politikou, aj keď ste presvedčený, že váš návrh by fungoval lepšie. Pri freelancovaní si to môžete urobiť plne po svojom.

5. Určujete si sami sebe pracovný čas

Poviem vám na rovinu. Veľmi rada si pospím. A najlepšie sa mi pracuje poobede až podvečer. Naopak, niektorá z vás môže byť ranné vtáča a môže začať pracovať už od 7:00. Pri freelancerovaní si pracovný čas určujete úplne samé.

To by bolo len niekoľko dôvodov, prečo freelancovanie áno. Určite by sa dali nájsť aj ďalšie výhody, ale aj nevýhody. Ak vás láka stať sa freelancerom prečítajte si napríklad ako začať s prácou na voľnej nohe. Ak vás táto téma zaujala, môžete sa tešiť na ďalšie články na tému freelancer.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu