Aká je bilancia roka 2018 podľa akčných žien?

0
Aká je bilancia roka 2018 podľa akčných žien?
akcne zeny
Stretli sme sa spolu prvý krát osobne pred rokom 14. decembra 2017 na našom prvom podujatí „Šťastné a veselé ženy“. Ženy, s ktorými sme sa rozprávali boli našimi prvými spíkerkami a za rok 2018 rok sme sa navzájom posúvali ďalej, spolupracovali sme, dobíjali sa vzájomne energiou a získali množstvo skúseností. 

Čo nám rok 2018 priniesol? Čo bol v tomto roku pre vás najväčší úspech? Čomu sa najviac tešíte? Ktoré momenty vám dodali silu a za čo ste vďačné?

Zuzka Palková (talentová koučka)

Som veľmi rada, že sa poznáme a že si vytvorila komunitu úžasných žien, ktoré sa poznajú online aj offline. Tento rok bol pre mňa veľmi úspešný aj vďaka Akčným ženám. Som rada, že som mohla svoju prácu predstaviť novým ženám a podporiť ich v odvahe ukázať a rozvíjať ich potenciál. Ďakujem vám, že som mohla byť ako koučka súčasťou vášho tímu počas fotení pre ženy, ktoré sa chcú prezentovať profesionálne navonok aj vnútorne. V tomto roku som spolu s klientmi aj ja vystupovala zo svojej komfortnej zóny a posúvala svoje vlastné limity. Som vďačná, že som si popri starostlivosti o ročného synčeka vytvorila čas na svoju prácu a prednášala na konferenciách, robila workshopy pre ľudí, ktorí hľadajú svoje talenty a podporovala podnikateľky v mastermind skupinách. Verím, že aj keď má žena prácu snov, aj vtedy prichádzajú chvíle, kedy ocení pomoc či radu iných žien, ktoré sú na rovnakej vlne. Práve preto aj ja sama mám mastermind skupinu, v ktorej sú skvelé ženy, na ktoré sa môžem obrátiť vždy, keď si chcem vypočuť iný názor alebo potrebujem nakopnutie.

Zuzana Palková
Zuzana Palková, foto: Gabriela Teplická

Tami Gončárová (marketérka, konzultantka pre komunikáciu na sociálnych sieťach)

Rok 2018 mi priniesol možnosť sa stať mamou po druhý krát. Spolu s rozbehnutím portálu a eventov akčných žien to bol rozbeh môjho prvého autorského, marketingového projektu INSTARAŇAJKY. A práve na platforme www.akcnezeny.sk som dostala priestor sa deliť myšlienkami, skúsenosťou a postojmi v článkoch o marketingu, sociálnych sieťach a dôležitosti Instagramu v biznise. Spolu s akčnými ženami som zažila veľa úžasných podujatí ako spíker, aj ako hosť, organizátor aj ako účastník. Prvý krát vo svojom živote som pocítila skutočnú podporu a prajnosť zo strany žien – zakladateliek Martiny Novotnej a Martinky Beňovej. Dokázali ste vytvoriť skutočný a autentický priestor pre šikovné ženy, ktoré sa môžu vzájomne inšpirovať a prepájať sa. Najlepšie networkingy, zmysluplné eventy a praktické workshopy. Typické ženské podnikanie, ktoré ide cez vzťahy a nie súťaženie a podrážanie sa. Pri offline instaraňajkách či konzultáciách toto posolstvo transformuje stovkám žien, ktoré sa chcú stretávať, radiť si, pomáhať si, spolupracovať, robiť to, čo ich baví a zarábať na svojej šikovnosti.
Tami Gončárová
Tami Gončárová, foto: Lucia Hrapková

Martina Beňová (spoluzakladateľka portálu www.akcnezeny.sk)

Pre mňa boli tohtoročným najväčším úspechom všetky naše akcie, ktoré sme spoločne uskutočnili. Boli to skvelé jazdy, ktoré sa stále zlepšujú a verím, že budúci rok budú ešte lepšie. Nakopla ma naša prvá akcia, ktorá dopadla nad očakávania a našepkala mi, že to má zmysel :)

Martina Beňová
Martina Beňová (na snímke vpravo)

Alexandra Vrábelová (stylistka a redaktorka akcnezeny.sk)

Rok 2018 bol pre mňa výnimočný v tom, že sa mi podarilo profesne vyzrieť a moje aktivity už nie sú iba záľubou, ale reálne z nich budem čerpať v čase, keď mi skončí rodičovská dovolenka. Za  túto možnosť rozbehnúť svoje aktivity popri štyroch deťoch vďačím najmä podpore svojej rodiny. Osobnostne vidím posun v tom, že som sa odhodlala zabojovať proti tréme a vystupovať na verejnosti :). Prvým takým medzníkom bola práve účasť na podujatí Akčných žien pred rokom, kde som mala krátku prezentáciu o stylingu. Nasledovala prednáška pre Poradca podnikateľa v Žiline, tri workshopy Nájdi svoj štýl a taktiež vystúpenie v Inchebe na výstave Interbeauty.

Taktiež som sa stala súčasťou tímu pri organizovaní krásneho projektu Prezentuj sa na úrovni, ktorý dáva možnosť ženám absolvovať profesionálne fotenie a cítiť sa pritom príťažlivo a žensky.
V apríli sa podarilo povýšiť moju občasnú redakčnú činnosť a písanie na skutočnú výzvu – stať sa hlavou redakcie akcnezeny.sk. Som veľmi vďačná za túto dôveru Martinke Novotnej, zakladateľke portálu. A v októbri sa udiala ďalšia pre mňa významná vec – kúpila som e-shop Mamimo, milý projekt na potlač rodinných tričiek.

stylistka Alexandra Vrábelová
Alexandra Vrábelová, foto: František Bodnár

Miroslava Kyra Kromková (majiteľka fitness centra FitCurves)

Asi najväčší úspech považujem to, že si už otázky o úspechu nekladiem – zákonite mi to k tomu evokuje aj slovo neúspech a myslím si, že už aktivity vo svojom živote nepotrebujem členiť na úspechy a neúspechy… Hovorím im pokroky a učím sa z každého jedného z nich. A veru, nájde sa niečo úplne každý deň. Rok 2018 bol pre mňa nachádzaním slobody, hľadaním odstupu od každej situácie a žitie prítomným okamihom.

Miroslava Kromková
Miroslava Kromková, foto: Patrícia Macová

Zuzana Csontos (Logo a web dizajn pre ženy)

Pre mňa, začínajúcu podnikateľku, bol práve samotný predvianočný event veľkým nakopnutím a motiváciou. Spoznala som tam nových ľudí a dokonca aj budúce klientky. Akcia mi pomohla sa zviditelniť, nebudem klamať :) Taktiež som sa vďaka tomu nakopla a odhodlala urobiť vlastný workshop o brandingu, čo ma zase posunulo ďalej. Osobne aj profesne.

Možno to bude znieť ako klišé, ale ja sa teším z každého projektu, na ktorom môžem pracovať. Hlavne kvôli ľuďom, ktorých tak spoznávam. Mnohí mi prirástli k srdcu a niektoré klientky už skôr považujem za kamarátky a veľmi si vážim, keď ma následne oslovia na ďalšiu spoluprácu. Aj keď potrebujú len vizitky. Beriem to za prejav dôvery a že sú skutočne s mojou prácou spokojné. A aj toto sú pre mňa vždy také nakopnutia, hlavne, keď je deň blbec :)

Zuzana Csontos
Zuzana Csontos (na foto vpravo), foto: Lucia Hrapková

Mohlo by vás zaujímať

žiadne príspevky na zobrazenie