Mária Bodnárová: „Stále som z hlavy nepúšťala myšlienku robiť niečo tvorivé“

0
Mária Bodnárová: „Stále som z hlavy nepúšťala myšlienku robiť niečo tvorivé“
bodnarovci

Mária Bodnárová je mladá mamička troch detí, ktorá našla záľubu v copywritingu a aktivitách pre deti. Je dôkazom toho, že človek môže ísť úplne inou cestou, akou ho nasmerovalo pôvodné vzdelanie, a že aj na materskej sa dá tvoriť a pracovať.

Čo si vyštudovala, čomu si sa pôvodne venovala? Túžila si pôsobiť v oblasti správy web stránok a marketingu, alebo ťa skôr ťahala práca súvisiaca s deťmi?

Vyštudovala som Fakultu medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Už počas vysokej školy som veľa brigádovala, väčšinu času v IBM, a tak som po škole skončila priamo tam. Vtedy sa mi ani nesnívalo, že by som mala niekedy pracovať v oblasti správy web stránok a marketingu. Keďže som však veľmi kreatívny človek, stále som z hlavy nepúšťala myšlienku robiť niečo tvorivé.

Si členkou redakčného tímu portálu sdetmi.com. Ako si sa k tejto stránke dostala?

Keď sa narodil náš najstarší syn, začala som vyhľadávať na internete rôzne akcie a podujatia pre rodiny s deťmi, kde by sme mohli spoločne tráviť čas. Natrafila som na túto stránku, kde som vždy našla množstvo zaujímavých akcií. A tak som im začala posielať tipy na podujatia, ktoré sa konali v okolí, až ma oslovili, či sa nechcem stať členkou tímu. A ja som veľmi rada súhlasila.

Čo je hlavnou náplňou tvojej práce? Máš na starosti aj sociálne médiá?

Väčšinu času trávim pridávaním podujatí na web a písaním článkov s rôznymi tipmi na trávenie voľného času pre celú rodinu. Momentálne mám na stránke aj svoju rubriku “Vychytávky redakcie”, v ktorej každý mesiac píšem o zaujímavých vecičkách, ktoré sme v redakcii objavili a vyskúšali. Okrem toho komunikujem spolupráce s našimi partnermi, robím súťaže na webe a občas pridávam príspevky aj na naše facebookové stránky. Raz ročne naviac organizujem v Bratislave rodinné vianočné podujatie, na ktorom okrem iného pomáhame aj rodinkám v núdzi.

Mária Bodnárová
Mária Bodnárová

Čo ťa inšpiruje pri tvorbe príspevkov, kde hľadáš námety na tipy na výlety?

Keď ťa práca baví, všetko ide akosi automaticky. Ja už mám v sebe profesionálnu deformáciu a keď niekam idem, sledujem plagátiky, pozvánky, bilboardy. Sledujem veľa rôznych stránok na Facebooku, aby som mala podrobný a aktuálny prehľad o akciách. Veľa si čítam o novinkách na trhu pre deti, či už sú to knižky, hračky, technické vychytávky, zlepšováky… Keď zaspávam, napadajú mi tipy na tvorenie pre detičky. Všetko toto si zapisujem, a keď mám voľnú chvíľku, tvorím.

Vaše stránky na Facebooku majú už takmer 58 000 fanúšikov. Ako a za akú dlhú dobu ste sa dopracovali k takémuto číslu?

Náš Facebook funguje od roku 2011. Máme ho rozdelený na viacero stránok podľa jednotlivých krajov, aby si čitatelia stále našli aktuálne podujatia práve zo svojho okolia. Snažíme sa tu zverejňovať najzaujímavejšie akcie a tipy na výlety na víkend aj počas týždňa a tiež vniesť troška oživenia formou rôznych tvorivých článkov, súťaží a veselých citátov zo života.

Si mamina troch detí, ktoré si mala tesne za sebou. Čo ti dalo materstvo?

Byť mamou je to najkrajšie, čo ma v živote mohlo stretnúť. Deti sú úžasný dar. Aj keď prídu ťažké chvíľky, prebdené noci, choroby, zlosť, na všetko zlé razom zabudnem, keď sa pozriem na tých malých spiacich anjelikov v posteli. Keď sa na mňa usmejú, objímu ma a povedia, ako ma veľmi ľúbia, som v siedmom nebi. Vďaka nim sa vraciam do detstva aj ja sama, veľa sa spolu hráme, čítame si, spievame…

Bolo každé tehotenstvo rovnako náročné?

Moje tehotenstvo s najstarším Robkom som strávila takmer celé na PN. Pred Robkom sme totiž čakali ešte dvojičky, ktoré odišli do nebíčka skôr, ako mali. Mala som preto veľa času na oddych a prípravu na bábätko. Tie ďalšie tehotenstvá už boli o čosi náročnejšie, musela som sa venovať okrem seba aj malým živlom, ktoré stále vyžadovali moju pozornosť. :) Ale nikdy som to nevnímala ako nejakú záťaž, išlo to tak automaticky.

Kam najradšej chodievaš s deťmi?

Najradšej trávime s rodinou čas vonku, či je leto či je zima. Obľubujeme najmä parky a vonkajšie detské ihriská. Často sa prechádzame popri Dunaji alebo jazerách v Bratislave, kŕmime kačky a hádžeme kamienky do vody.

Máš nejaké tipy na zaujímavé výlety v okolí Bratislavy?

Ak chcete vidieť naživo zviratká, určite odporúčam navštíviť farmu Príroda v Stupave alebo farmu Pod Gaštankou v Modre. V lete by ste nemali vynechať návštevu záhrady Vodárenského múzea v Karlovej Vsi a jazdu na lanovke zo Železnej studničky na Kamzík. TOP miestom pre deti je určite Bibiana, kde pravidelne prebiehajú interaktívne výstavy, na ktorých sa zábavnou formou detičky naučia veľa nového. Za zmienku stojí aj kaplnka na Kalvárii a pre väčšie deti zážitkové centrum Aurelium. Ak hľadáte skvelý výlet blízko za hranicu, odporúčam jazernú jaskyňu Seegrotte v Rakúsku, Čokoládovňu v Kitsee a Punkevnú jaskyňu Macocha v Čechách.

Stíhaš popri deťoch prispievať na web a venovať sa portálu? Nedala si si počas materskej pauzu?

Na portáli sdetmi.com som začala pracovať práve počas materskej dovolenky. :) Veľa krát mi práve stránka pomohla vypnúť a prísť na iné myšlienky, ako sú len starostlivosť o domácnosť a deti. Reálne som stále v kontakte s “pracovným svetom”. Veľmi ma napĺňa, že stále niečo tvorím, a že je po mne vidieť výsledky. Častokrát je náročné zvládať deti, domácnosť aj prácu na stránke, no keďže ma to naozaj baví, snažím sa si vždy usporiadať čas tak, aby som všetko stihla.

Prečítajte si aj rozhovor s hand-made tvorkyňou dekorácií

Mária Bodnárová
Mária Bodnárová

Máš niekoho, kto ti pomáha postrážiť deti?

Nemám. Celá moja aj manželova rodina žijú 400 km od nás, takže deti ostávajú výhradne na nás.

Máš čas aj na nejaký oddych? Ako zvykneš tráviť svoj voľný čas? Čo rada robievaš?

Čo je to oddych? :D Ja som naozaj také turbo, že musím byť stále v pohybe. A keď na mňa náhodou príde slabá chvíľka, neustále na mne visí niektoré z detí. Keď už je veľmi zle, zbalím deti a ideme na týždeň k našim. Majú dom a veľkú záhradu, takže tam deti vypustím a ja mám čas vyložiť si nohy na terase. Milujem aj naše spoločné nedeľné rodinné prechádzky, rada chodievam na zmrzlinu alebo do kina. Tiež rada pečiem.

Aké sú tvoje ďalšie plány do budúcnosti?

Snažiť sa vždy robiť najmä to, čo ma baví. :) V každej oblasti. To ma naozaj napĺňa.

Skús nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

Stanovte si priority. Nebojte sa výziev. Všetko chce svoj čas.

žiadne príspevky na zobrazenie