Akčné ženy na konferencii Mamy v pohode

0
Akčné ženy na konferencii Mamy v pohode
Mamy v pohode

Začiatkom januára sa uskutočnila konferencia určená predovšetkým pre mamy s výstižným názvom Mamy v pohode. Akčné ženy dostali možnosť zúčastniť sa ako spíkerky hneď v niekoľkých tematických blokoch a zároveň podporili konferenciu mediálne. 

Mamy v pohode sa konali v hoteli NH Gate One, neďaleko nákupného centra Avion. Prednášky prebiehali celkovo v dvoch sálach. Jedna bola tzv. podnikateľská (Aktívna matka), a vďaka podpore Slovak Business Agency, sa mamy mohli zúčastniť prednášok v tejto miestnosti iba za symbolických 4,90 EUR. Druhá miestnosť sa venovala téme Zdravé dieťa.

Krst knihy a vzácni hostia

Úvodu a privítania hostí na konferencii sa zhostila Simona Mištíková, managing directorka agentúry Divino a zároveň autorka myšlienky konferencie pre mamy. Gardé sa zhostil Ján Oravec, prezident Združenia podnikateľov Slovenska. Za ambasádorku podujatia bola vybratá Silvia Škultéty z Minidiamond blog, ktorá minulý rok získala druhé miesto v súťaži Bloger roka v kategórii mama blog.

Krstila sa aj kniha 49 hrdiniek slovenského biznisu a krstnými rodičmi boli Elena Kohútiková, podpredsedníčka dozornej rady VÚB banky, prezývaná aj Lady Euro a Rastislav Chovanec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR. Kniha bola venovaná ako darček každej spíkerke, ktorá sa na evente zúčastnila.

Elena Kohútiková
Elena Kohútiková

Cvičenie, koučing a Instagram s Tami

Prítomné dámy prebrala svojou rozcvičkou Jana Šimkovičová, ktorá si pre dámy pripravila aj svoje knihy receptov. Dámy si ich mohli počas celého podujatia zakúpiť. Medzi prvými spíkerkami mohli prítomné dámy vidieť „našu“ talentovú koučku Zuzanu Palkovú, ktorá pravidelne sprevádza aj profesionálne fotenia Akčných žien, či Tami Gončárovú, ktorá je marketingová odborníčka na Instagram.

Po nej sa už, aspoň virtuálne, pripojila Martina Novotná, zakladateľka Akčných žien. Rozprávala o tom, ako a prečo vznikla myšlienka na založenie portálu pre ženy. Hlavnou Martininou víziou bolo spájanie žien, ktoré začínajú podnikať, vzájomná podpora a pomoc.

Tami Gončárová
Tami Gončárová

Blogerky, influencerky a podnikateľky

Mnohé dámy, ktoré sa zúčastnili eventu ako spíkerky, ste už mohli poznať z Instagramu, alebo iných médií ako známe fashion blogerky, ale objavili sa aj šikovné podnikateľky z iných oblastí. Na podujatí vystupovala napríklad módna blogerka Zuzana “Zrzkastyle” Barková, či majiteľka eshopu s detskou módou Little Hipster shop, Iveta Budayová, cestovateľka, herečka a spisovateľka Dorota Nvotová, či šperkárka Petra Toth. V ďalšom bloku, venovanom centrám pre deti, sme si mohli vypočuť Marianu Truchlíkovú, majiteľku a zakladateľku The Little Gym Bratislava.

Druhá miestnosť bola venovaná téme Zdravé dieťa, kde sa preberali odbornejšie témy ako detské zdravie, strava, výchova a psychika. Celý deň ho moderovala Simona Hoscheková. Tam ste mohli vidieť napríklad Moniku Zemanovú, zakladateľku aqua baby klubu MOBIK či známu televíznu cukrárku Veronika Bušovú.

Ak vás zaujímajú aj iné podujatia, pozrite si našu ponuku

Petra Toth

Zastúpenie akčných žien a akčných mám

Na podujatí sme ako mediálny partner dostali možnosť odprezentovať akčné ženy a aj najnovší portál akčné mamy, ktorý už postupne naberá prvé autorky a prezentuje prvé akčné mamy. Pre mamy sme si rovnako pripravili obrandované tričká, ktoré inšpirujú akčnosťou aj v „daždivý“ deň. Tie, ktoré sa vyfotografovali s našimi „plackami“ a označili túto fotografiu na Instagrame s hashtagom #somakcnamama, boli zaradené do súťaže o rôzne naše darčekové predmety.

Za Akčné mamy sa na akcii objavila Katarína Hodorová, Akčné ženy tentoraz reprezentovala hlava redakcie, Alexandra Vrábelová. Tá mala v ten deň ešte jednu milú povinnosť – a to zúčastniť sa konferencie aj ako spíkerka v bloku Móda je naša práca. Rozprávala o svojich začiatkoch v podnikaní, o založení eshopu Šperky Alexandra, a o získaní certifikátov v stylingu. Druhú časť prednášky sa venovala stylistickým tipom – vhodnými strihmi pre rôzne typy postáv a farebnej typológii.

Alexandra Vrábelová

Foto: Divino, Mamy v pohode

Na titulnej foto zľava: Alexandra Pevalová (Umenie byť ženou), Nika Macinská (Denník mamy 8 detí), koučka Zuzana Palková, marketérka Tami Gončárová, Katarína Hodorová, Oľga Buššo (Fashion Guide a Lásky kvet)

žiadne príspevky na zobrazenie