Prečo venovať 2% pre akčné ženy a mamy?

0
Prečo venovať 2% pre akčné ženy a mamy?
akčné ženy , komunita, ženy v podnikaní

Vznikli sme ako komunita a zároveň inšpiratívny magazín pred rokom a pol bez akejkoľvek finančnej podpory firmy, či fondov. Finančnú investíciu sme si uhradili z peňazí, ktoré sme si samé zarobili a ušetrili v zamestnaní. Niekto investuje do šiat a niekto sa dá na „bláznovstvo“ menom „vlastný projekt“. Cieľom toho nášho bolo od začiatku pomáhať, združovať, podporovať a propagovať reálne ženy, ktoré rovnako vystúpili z komfortnej zóny a začali si plniť vlastný sen.

Prvotnou iniciatívou PREČO vytvoriť tento projekt bolo moje samotné zistenie, že ak chcete začať niečo vlastné, potrebujete:

  1. získať kvantum rôznorodých praktických informácii v skratke, aby ste sa vôbec zorientovali, čo, ako, kde či akým spôsobom (začať podnikať napríklad počas materskej dovolenky). K tomuto bodu sme vytvorili skupinu, aktuálne už viacero skupín na Facebooku, kde sme si od začiatku radili. Aktuálne fungujú skupiny viac s cieľom odprezentovať seba a svoje aktivity navzájom. Takto som spoznala aj prvé skvelé ženy ako napríklad účtovníčka a expertka pre živnostníkov Stanka Poláková, ktorá dostala od žien množstvo otázok a keď sa nám začali opakovať, vytvorili sme s ňou aj prvé úspešné články na webe.
  2. vzdelávať sa zadarmo alebo investovať takú sumu, ktorá nás mesačne nevykoľají. Čiže opäť, ak ste mama na rodičovskej dovolenke a máte príjem niečo vyše 200 eur, chcete sa vzdelávať kvalitne, no neinvestujete ich do kurzu a vaše dieťa bude vďaka tomu mesiac bez plienok… V súvislosti s tým sme vytvorili množstvo vzdelávacích podujatí, niektoré sa nám podarilo uskutočniť vďaka partnerom aj úplne zadarmo, čo im ale neubralo na kvalite. Zároveň uverejňujeme online praktické články a blogy s pridanou hodnotou aj vďaka vám – akčným ženám, ktoré ste expertky v danej téme a viete sa o ňu podeliť písomne. Na oplátku rady propagujeme aktivity daných žien rôznymi spôsobmi, pomáhame s úpravou a nasadením textov.
  3. inšpirovať a prepájať sa. Alfa a omega každého podnikania je odovzdávať si energiu a inšpiráciu navzájom. Dávať a prijímať. Pravidelne preto organizujeme v rôznych mestách obľúbené eventy a stretnutia žien, ktorých cieľom je odprezentovať jednotlivé projekty, inšpirovať sa a zmysluplne sa prepojiť v oblasti, ktorú potrebujeme. Čo to znamená? Často napríklad aj to, že Evka spraví Lucke webstránku, Lucka na oplátku Evke účtovníctvo. Do toho sa zapojí Mirka, ktorá sa vyzná v obchode, grafike či marketingu. K tomu sa pridá Janka, ktorá je stylistka a zároveň vyrába krásne handmade sukne, ale netuší, ako sa odprezentovať. Na druhej strane dokáže excelentne poradiť ostatným ženám, ako sa zladiť a zaujať tak pozornosť iných ľudí. My ju, aj všetky vás rady odprezentujeme a prepojíme. Je na to priestor na každom našom podujatí.
  4. odprezentovať sa. V tomto smere je k dispozícii množstvo možností. Odprezentujte sa online vo FB skupine, označte nás na Instagrame a rady prezdieľame váš účet! Napíšte článok, ktorý vám pomôžeme editovať (občas nám to síce trvá dlhšie ako vytvorenie nového, ale za tú radosť to stojí!:) a odpromovať na sociálnych sieťach. Ste mama? Registrujte sa aj na našom novom portáli, vytvorte si online svoju vizitku, prelinkujte ju s každou vašou sieťou a webom a prihláste sa ako autorka aj našej novej redaktorke. Napíšte jej, o čom by ste chceli a rada vám poradí osobne. Chcete rozvíjať svoj projekt aj v Čechách? Prihláste sa a napíšte do českej redakcie! Spropagujeme vás aj v Čechách. Pridajte sa na ktorýkoľvek náš event a spoznajme sa osobne! Dostanete priestor predstaviť sa ostatným. Pravidelné promo žien pripravujeme aj v našom newsletteri, redakčnom výbere či akčných tipoch a odporúčaniach od jednotlivých žien.
  5. investovať (peniaze, čas, energiu) a túto prvotnú fázu krok po kroku úspešne premostiť do bodu, že príjmy sú vyššie ako výdavky. Že dokážeme oddychovať. Nie len vydávať, ale aj načerpávať. Že dokážete dať prácu a skúsenosti aj iným, ktorí sa z danej činnosti budú tešiť a vy ich dokážete zaplatiť. V tomto bode stále balancujeme, a preto by sme vás rady vyzvali o pomoc, ktorá vás nič nestojí.

DARUJTE NÁM svoje 2% Z DANE

Čo pravidelne v skratke prinášame už druhý rok? 

  • pravidelné články a inšpiratívne rozhovory, v ktorých prezentujeme akčné ženy a mamy
  • prezentujeme začínajúce, malé a stredné podnikateľky
  • podporujeme ženy v sebarozvoji
  • organizujeme vzdelávacie a motivačné podujatia
  • prepájame ženy, ktoré si navzájom vedia pomôcť v podnikaní

Web stránky www.akcnezeny.sk a akcnemamy.sk tvoria akčné ženy a mamy. Obsahom a rovnako technickej stránke venujeme množstvo času, energie a finančných prostriedkov. Okrem toho aktívne komunikujeme prostredníctvom sociálnych sietí, emailu či newsletteru. Odpovedáme na všetky otázky a snažíme sa byť vždy maximálne nápomocné. Robíme, čo milujeme. Chceme pomáhať a podporovať iné ženy, aby robili v živote to, čo im robí radosť.

Aby sme aj naďalej mohli prinášať informácie a realizovať ďalšie nápady a podujatia, veľmi nám pomôžu vaše 2 % z príjmu. Investujeme ich do rozvoja webu a rovnako na úhradu nákladov spojených s jej chodom.

Vopred veľké ĎAKUJEME! 

Naše FA údaje sú:

IČO: 51165996

DIČ: 2120729578

Právna forma: občianske združenie

Názov: Akčné ženy, o.z.

Sídlo: Šafárikova trieda 288/13, 040 11 Košice 11

Číslo nášho účtu: IBAN SK17 0900 0000 0051 4206 7473 

Postup a tlačivá na poukázanie dane nájdete tu.

PODPORTE NÁS

žiadne príspevky na zobrazenie