Aké boli moderátorky plesu v opere za posledných 19 rokov?

0
Aké boli moderátorky plesu v opere za posledných 19 rokov?

Dobročinný Ples v opere už druhú januárovú sobotu tradične otvorí slovenskú plesovú sezónu. Jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí, bude tento rok o to výnimočnejšie tým, že ide o jubilejný 20. ročník.

Ples v opere navyše spája pomoc druhým s vysokou kultúrnou úrovňou, ktorú celému večeru dodáva množstvo významných osobností a talentovaných umelcov. Veľkú pozornosť si každý rok získa moderátorka tohto významného dobročinného podujatia. Tejto úlohy sa tento rok prvýkrát chopí dvojica hereckých legiend. Spomeniete si ešte, kto moderoval predchádzajúce ročníky?

Jubilejný 20. ročník Plesu v opere prinesie niekoľko noviniek. Jednou z nich bude fakt, že vážených hostí po prvýkrát v dvadsať ročnej histórii privíta dvojica, herečka Emília Vášaryová, ktorá sa pred tromi rokmi zhostila úderu na gong a jej kolega Martin Huba.

„Bola som veľmi rada, a bola to pre mňa vzácna chvíľa, keď som sa mohla pred tromi rokmi zhostiť úlohy symbolicky otvoriť plesovú sezónu úderom na gong. Ten úder vtedy reprezentoval omnoho viac. Reprezentoval dobročinný rozmer, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Plesu v opere. Ukázalo sa, že to, že pomáhame druhým, prináša dvojnásobnú radosť nielen z nášho spoločného stretnutia na plese, ale aj z vedomia vzájomnej spolupatričnosti,“ hovorí Emília Vášáryová.

Prečítajte si aj článok o tom, kto zažiaril na plese v opere

„Som poctený, že práve počas jubilejného dobročinného Plesu v opere budem môcť privítať hostí so svojou vzácnou kolegyňou, s ktorou každé stretnutie na 100 – ročných doskách SND bolo pre mňa vždy šťastnou skutočnosťou. Potešenie je o to väčšie, že máme znovu, teda už 20. raz, možnosť obhájiť prítomnosť noblesy a kultivovanosti aj v našich spoločenských súradniciach, ale predovšetkým dobročinným rozmerom tejto spoločenskej udalosti. Budeme sa snažiť a túžime, aby spolu so vzácnou prítomnosťou hostí to bol večer, ktorý oslavuje ľudskosť, spolupatričnosť a empatiu. Som rád, že aj tieto hodnoty budeme môcť pripomenúť počas uvedenia jubilejného dobročinného Plesu v opere,“ dodal Martin Huba.

Výťažok z dobročinného Plesu v opere spolu už po tretíkrát poputuje na podporu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením, na ktoré upozorňuje aj program Kto chýba?, ktorý vznikol v spoluprácu s Nadáciou pre deti Slovenska.

Prehľad moderátoriek Plesu v opere podľa jednotlivých ročníkov:

Alena Heribanová (2001)

Prvenstvom, ktoré jej už nikto nevezme, sa môže pochváliť Alena Heribanová. Obľúbená moderátorka sprevádzala historicky prvým ročníkom Plesu v opere v roku 2001. Hostí privítala v ligotavej zlato-zelenej róbe, ktorá nádherne dotvorila jej elegantný vzhľad.

Soňa Müllerová (2002)

V roku 2002 prevzala moderátorské žezlo Soňa Müllerová. Známa moderátorka sa v historickej budove Slovenského národného divadla ukázala v zlatej róbe, ktorá zvýraznila jej štíhlu postavu.

Ema Tekelyová (2003)

Ema Tekelyová

V šatách z dielne slovenskej návrhárky Veroniky Gall v roku 2003 sprevádzala hostí večerom Emma Tekelyová. Nesmrteľná kombinácia čiernej a bielej farby moderátorke vyšla na výbornú.

Soňa Müllerová (2004)

Soňa Müllerová sa ako jedna z mála môže pochváliť tým, že prestížny Ples v opere moderovala hneď dvakrát. V tomto ročníku siahla po jednoduchej čiernej róbe, ktorú oživilo zdobenie v podobe zlatých kamienkov.

Zdena Studenková (2005)

V roku 2005 mala svoju moderátorskú premiéru na Plese v opere Zdena Studenková. Známa slovenská herečka stavila na výraznú farebnú róbu z dielne Fera Mikloška, doplnenú o luxusnú kožušinu.

Zdena Studenková

Kamila Magálová (2006)

V roku 2006 sa na doskách SND počas Plesu v opere predstavila ďalšia známa herečka. Kamila Magálová hostí zaujala v extravagantnej róbe. Čierno-biele šaty pre herečku ušila divadelná a filmová výtvarníčka Simona Vachálková.

Jarmila Lajčáková-Hargašová (2007)

Hviezdou siedmeho ročníka Plesu v opere bola Jarmila Lajčáková-Hargašová. Známa brunetka, ktorá v tom čase patrila medzi naše moderátorské esá, okúzlila v odvážnych zlatých šatách, ktoré opäť ušila divadelná a filmová výtvarníčka Simona Vachálková.

Diana Mórová (2008)

Simona Vachálková mala na starosti aj róbu, ktorú si v roku 2008 obliekla Diana Mórová. Kráľovsky modrá farba herečke mimoriadne pristala.

Iveta Malachovská (2009)

Rok 2009 patril temperamentnej Ivete Malachovskej. Manželka známeho operného speváka sa za mikrofón postavila vo výraznej ohnivo červenej róbe z dielne Borisa Hanečku, ktorú doplnili zaujímavé detaily v podobe obrovskej vlečky a pierok na ramenách.

Zdena Studenková (2010)

Moderátorskú reprízu si v roku 2010 na Plese v opere vyskúšala Zdena Studenková. Slovenská herečka okúzlila v nádhernej rozprávkovej róbe od Marcela Holubca. Desiaty ročník najprestížnejšieho plesového podujatia na Slovensku bol prvý, ktorý niesol prívlastok dobročinný. Podporil grantový program Kultúra bez bariér.

Zdena Studenková, Božidara Turzonovová, Lucia Barmošová

Adriana Kmotríková (2011)

 

V zlatých šatách od Veroniky Hložníkovej sa v roku 2011 ukázala Adriana Kmotríková. Jedenásty ročník Plesu v opere sa rovnako ako jeho predchodca zameral na podporu neziskových projektov, ktoré prinášajú kultúrne zážitky sociálne a zdravotne znevýhodneným ľuďom.

Andrea Belányiová (2012)

Hviezdou dvanásteho ročníka bola pôvabná Andrea Belányiová. V honosnej červenej róbe od Jany Gavalcovej patrila aj bez zbytočných doplnkov medzi najkrajšie ženy večera. Vyzbierané peniaze z tohto ročníka šli na podporu Detského kardiocentra.

Adriana Kučerová (2013)

V roku 2013 sa za moderátorský mikrofón Plesu v opere prvýkrát postavila operná speváčka. Adriana Kučerová nám učarovala v nádherných šatách z dielne Hany Převrátilovej. Plesový večer sa opätovne niesol v znamení pomoci Detskému kardiocentru.

Lucia Barmošová (2014)

Najmladšou moderátorkou Plesu v opere sa v roku 2014 stala Lucia Barmošová, ktorá v tom čase mala 31 rokov. Sympatická blondínka zažiarila v šatách od Borisa Hanečku, v ktorých vyzerala ako princezná. Ples v opere sa tentokrát zameral na zlepšenie kvality technického vybavenia šiestich perinatologických centier na Slovensku.

Prečítajte si článok o tom, aké slávne osobnosti otvárali minulé plesy v opere úderom na gong

Monika Hilmerová (2015)

Monika Hilmerová v roku 2015 sprevádzala večerom v nádhernej modrej róbe od Veroniky Hložníkovej. Vďaka Plesu v opere sa v tomto roku zabezpečilo zlepšenie prístrojového vybavenia kliník detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Košiciach, Bratislave, Martine a Banskej Bystrici.

Monika Hilmerová

Vera Wisterová (2016)

Temperamentná Vera Wisterová všetkým vyrazila dych v prepracovaných šatách od Marcela Holubca. Peniaze vyzbierané počas 16. ročníka Plesu v opere pomohli pri vzniku a zriadení štvrtého a piateho Centra včasnej intervencie na Slovensku v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Zuzana Mauréry (2017)

Mimoriadne elegantne pôsobila v roku 2017 herečka Zuzana Mauréry. Brunetka pútala pozornosť v červených šatách od Jany Kuzmovej. Vyzbierané peniaze tento raz pomohli vzniku a zriadeniu šiesteho Centra včasnej intervencie na Slovensku v Trenčíne.

Zuzana Mauréry

Božidara Turzonovová (2018)

Jednou z najlepšie oblečených moderátoriek v histórii Plesu v opere bola nepochybne Božidara Turzonovová. Slovenskú hereckú legendu obliekla Jana Pištejová. Ples v opere sa počas minulého roku spolu s Nadáciou pre deti Slovenska a Koalíciou pre deti Slovensko zameral na podporu v oblasti vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením, kam poputuje finančná pomoc aj v aktuálnom ročníku.

Lucia Hurajová (2019)

Medzi nezabudnuteľné moderátorky Plesu v opere sa minulý rok zaradila talentovaná slovenská herečka Lucia Hurajová. Úspešná brunetka sa pridala k svojim kolegyniam z predchádzajúcich ročníkov v honosnej bledoružovej róbe z pera Marcela Holubca, ktorá prítomným hosťom vyrazila dych. Lucia, ako trojnásobná mamička počas večera niekoľkokrát upozornila na dobročinný zámer celého večera a pomoc tým najmenších.

Zdroj foto: Ples v opere, pravda.sk, feminity.sk

žiadne príspevky na zobrazenie