Kto zažiaril na Plese v opere?

0
Kto zažiaril na Plese v opere?
ples v opere

Ples v opere, ktorý sa každoročne koná v historickej budove SND, býva jednou z najprestížnejších udalostí roka. Je tým najdôležitejším spoločenským podujatím, ktoré otvára plesovú sezónu. A netreba zabudnúť ani na jeho charitatívny rozmer – peniaze vyzbierané na plese totiž poputujú na inkluzívne vzdelávanie hendikepovaných detí.

Kritériá na plesové šaty

Plesové róby možno hodnotiť podľa viacerých hľadísk. V prvom rade by róby mali spĺňať náležitosti etikety, a v tomto prípade ide o najvyšší level formálneho oblečenia – tzv. white tie. Ďalším kritériom by mohlo byť celkové ladenie outfitu – či je strihovo vhodné pre typ postavy majiteľky, a rovnako aj posúdenie farby danej róby – či ladí s jej tónom pokožky a odtieňom vlasov. Hodnotiť možno aj účes dámy, vizáž a doplnky, ako napríklad kabelku. A potom je to už len subjektívny pocit a vkus, čo sa môže u každého líšiť. Niekto môže mať rád minimalizmus, iný výraznejšie zdobenie a aplikácie.

Aké šaty dámy zvolili?

Vo farbe víťazila klasická a nadčasová čierna, ktorá nie však každej nositeľke pasuje. A to najmä v prípade svetlých typov. Zvolila ju napríklad moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová. V jej prípade nedominovala čierna na celej ploche (odľahčovali ju odhalené ramená), a tak outfit nepôsobil až tak ťaživo. Jej elegantný vzhľad podčiarkovalo aj výrazné dymové líčenie očí. Protokol dodržala na 100% – k odhaleným ramenám na takúto spoločenskú udalosť neodmysliteľne patria rukavičky.

Zdroj foto: Ples v opere

Šperkárka Petra Toth zvolila nádherné cyklámenové šaty a spravila dobre, pretože túto farbu bolo vidieť na plese pomenej, a určite jej ako výraznému tmavému typu pristane. Nie som si istá výberom opasku, ktorý sa trochu bije s náhrdelníkom. V tomto prípade by som dala vyniknúť jednému šperku, aby bol dominantný, a ako opasok by som zvolila len pás látky, z ktorej sú vyhotovené šaty. Diskutabilný je aj účes, pretože podľa etikety by mala mať vyčesané vlasy.

Zdroj foto: Ples v opere

Lucia Hablovičová obyčajne patrí k najlepšie oblečeným dámam večera, tak tomu bolo aj tentokrát, kedy zažiarila v nádhernej trblietavej róbe. Jej tvorbu zverila dvornému návrhárovi Borisovi Hanečkovi, ktorý ju na ples aj sprevádzal. Mňa predovšetkým zaujalo efektné „ombré“ na látke – prechod od tmavej po zlatú. Možno by som zvolila rovnaký farebný motív aj na samotné šaty, viac by kontrastovala s jej pokožkou ako svetlá zlatá.

Zdroj foto: Ples v opere

Na žiarivú látku šiat vsadila aj komička Evelyn Kramerová. Musím povedať, že v nich vyzerala nádherne, aj účes a vizáž sa vydarili (i keď tiež by mala mať výčes). Šikovne vyzdvihla svoje prednosti a zakryla, čo bolo treba. V jej prípade jemná farba šiat perfektne ladila s jej svetlými vlasmi a odtieňom pleti.

Zdroj foto: Ples v opere

Podľa mnohých bola moderátorka večera Lucia Hurajová jednou z najkrajších dám na plese. Ja však nie som o tejto róbe úplne presvedčená, i keď pani Hurajová vyzerá skvelo takmer vo všetkom. Šaty vytvárajú príliš veľký objem a dnes sa nosia skôr jednoduchšie línie. Ale určite je to aj vec osobného vkusu. Podľa protokolu je to v poriadku, aj jej elegantný účes sa hodí presne na takúto príležitosť.

Zdroj foto: Ples v opere

Toto bol podľa mňa jeden z najkrajších lookov večera. Nádherná červená farba a zaujímavý strih róby, skvelý účes, nádherná vizáž. Jana Mutňanská, snúbenica lekára Jozefa Dolinského, má jednoducho vkus. Nie nadarmo moderovala vo Fashion TV.

Prečítajte si aj článok o piatich úspešných ženách, ktoré sa zúčastnili Plesu v opere

Zdroj foto: Ples v opere

Investigatívna novinárka Kristína Kövešová mala nepochybne krásnu róbu. Navrhla ju Michaela Ľuptáková, ktorá sa taktiež zúčastnila tohto plesu. Myslím si však, že nebola úplne vhodná k jej nižšej postave. Tento strih šiat ich majiteľku zbytočne znižuje. Ideálne by bolo viazanie ramienok okolo krku a véčkový výstrih. Tiež si nie som istá, či je vhodná takáto ozdoba vo vlasoch práve na ples.

Zdroj foto: Ples v opere

Dcéru Borisa Kollára, Alexandru, často v médiách označujú po Plese v opere vďaka týmto šatám ako Popolušku, ktorá mala taktiež bledomodrú róbu. Mne prišla jednoducho nádherná. Dievčensky jemný a nežný model a ideálne zvolená farba, ktorá len podčiarkuje jej svetlý farebný typ.

Zdroj foto: Ples v opere

Bývalá misska Karolína Chomisteková vsadila na róbu z dielne talianskeho módneho domu Valentino.  Nedávno sa v rovnakých šatách objavila aj manželka Leoša Mareša a minulý rok aj hviezda Kate Hudson. Šaty sú krásne, ale na takúto spoločenskú udalosť sa mi až tak nehodia. Srdiečka pôsobia trochu detsky.

Zdroj foto: Ples v opere

Veľmi vydarený outfit predviedla modelka Linda Nývltová, ktorá sa už neuveriteľných 20 rokov pohybuje vo svete modelingu. Nádherná farba, jednoduchý, ale pritom rafinovaný strih. K týmto šatách by však nemala ich nositeľka zabudnúť na rukavičky.

Zdroj foto: Ples v opere

Fotografka a stylistka Jana Keketi zvolila prekrásny model šiat. Veľmi sa mi páčil aj jej outfit z minulého roka, kde zvolila pastelovú broskyňovú, a taktiež pred dvomi rokmi, kde si vybrala okrovú farbu šiat. Tie jej podľa mňa farebne pasovali možno viac ako čierna, ale tentoraz je vyslovene za femme fatale a veľmi jej to pristane.

Zdroj foto: Ples v opere

Alexandra Vrábelová, colour & fashion stylist

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu