Ako a prečo začať s podcastami?

0
Ako a prečo začať s podcastami?
pixabay.com

Fenoménom dnešnej doby sú podcasty. Počúvať ich môžete doslova kdekoľvek, umožňujú vám produktívne tráviť čas, napríklad, keď idete na prechádzku, cestujete do práce, nakupujete alebo cvičíte.

Popularita podcastov stále rastie – a má to svoj dôvod. Podľa prieskumu až 62 miliónov Američanov – čo je približne 20% z celkovej populácie krajiny – počúva podcasty každý týždeň. Čiastočne je tento úspech spôsobený vývojom smartfónov. A viete, pri akej činnosti ľudia najviac počúvajú podcasty? Pri šoférovaní!

Benefity začatia s podcastami:

Poslucháči kedykoľvek a kdekoľvek

Jednou z krás podcastov je ich mobilita a dostupnosť. S príchodom smartfónov je možné podcast počúvať kdekoľvek – v aute, v kancelárii, v kaviarni, na bežeckom páse a na mnohých ďalších miestach.

Povedomie o značke

Máte publikum tisícov ľudí, ktorí chcú počúvať 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ktorí chcú prenosný a bezplatný obsah. Poskytovanie pravidelného obsahu udržuje ľudí v spojení s vašou značkou. Podcasty sa stávajú hovorcom značky a uľahčujú, aby sa šírilo jej posolstvo.

Angažovanosť a diferenciácia

Podľa nedávnej štúdie asi 85% poslucháčov podcastov uviedlo, že počúvali všetky alebo veľkú časť epizód. Začatím podcastu sa nielen odlíšite od tých, ktorí s vami súťažia o pozornosť sledovateľov, ale poskytnete alternatívu k písanému obsahu.

Aké chyby najčastejšie robíme pri prvej pomoci? Pozrite si podcast s Andreou, inštruktorkou prvej pomoci

pixabay.com

Ako začať s podcastami?

Ak chcete začať s podcastom, dá sa to spraviť aj s nízkymi nákladmi alebo skúsenosťami. Podcast môžete začať nahrávať iba pomocou svojho iPhone a párom slúchadiel. Obsah je síce najdôležitejšou súčasťou, ale ľudia nebudú tolerovať nízku kvalitu zvuku.

Ak chcete mať profesionálne vybavenie, môžete osloviť podcastové štúdio. Takúto možnosť ponúka napríklad bratislavský Artelier a jeho Podcaster.

Artelier je miesto pre všetky slobodné a umelecké duše, ktoré sa chcú vyjadriť. Ponúka na prenájom audio&video podcastové štúdio. Je určené pre všetkých, ktorí sa radi rozprávajú o aktuálnych témach, chcú preraziť napríklad na YouTube alebo sa zviditeľniť na audio platformách. A neboja sa rozšíriť svoje názory do sveta prostredníctvom hovoreného slova, prípadne obrazu.

Štúdio sa nachádza v Bratislave na Grösslinovej ulici 24 a môžete si ho zarezervovať kedykoľvek, dokonca aj cez víkendy. Môžete využiť len audio nahrávanie, ale ak chcete aby vás bolo vidieť na YouTube či iných platformách, môžete tiež využiť aj verziu video-podcast.

Podcast s Adelou Penesovou: „Na Slovensku trpí povýživou okolo 5% ľudí“

Čo vás to bude stáť?

Ceny si môže dovoliť naozaj každý. Za pol hodinu nahrávania zaplatíte 27,70 EUR. Ak si želáte aj video verziu, zaplatíte 84 EUR.

K dispozícii je originálne nadizajnované štúdio vybavené profesionálnou nahrávacou technikou. Je možné si ho mierne upraviť podľa seba, aby ste mali pri nahrávaní pocit, že sa nachádzate vo vlastnom štúdiu.

Dizajn štúdia je úžasný. Môžete si byť teda istý, že vaše vysielanie bude vyzerať dobre. Stačí si zarezervovať termín, pozvať hostí a začať nahrávať.

Nechcete si to vyskúšať?:)

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu