Ako mať šťastné manželstvo: Je to o úplných maličkostiach, ktoré sú však veľmi dôležité

0
Ako mať šťastné manželstvo: Je to o úplných maličkostiach, ktoré sú však veľmi dôležité
Photo by Samantha Gades on Unsplash

Nebude to vždy také ako na začiatku. To je normálne. Je rovnako bežné, že ľudia upadnú do istej rutiny. Čo však treba pre to, aby ste mali šťastné manželstvo? Verte či nie, je to maličkostiach, ktoré sú však veľmi dôležité.

Problémy v manželstve pociťovala aj influencerka a mamička Hannah Cases. Na sociálnych sieťach rieši problematiku vzťahov a výchovy detí. Čo ubližovalo jej vzťahu s manželom?

„V našom manželstve bolo obdobie, keď sme mali tendenciu zanedbávať malé príležitosti, ktoré sa zdali nedôležité, ale viedli k tomu, že sme sa obaja cítili sami a odpojení. Cítili sme sa navzájom frustrovaní, ale nedokázali sme určiť prečo,“ uviedla v príspevku.

Privítanie

Preto sa to rozhodli napraviť a zmeniť. Hannah pracuje z domu, no bolo obdobie, že keď jej manžel prišiel domov zo svojho zamestnania, iba ju pozdravil a išiel niekam ďalej. Žiadna pusa, žiadne objatie, nič. Akoby boli spolubývajúci. Aj toto je jedna z maličkostí, na ktorých zapracovali.

Komunikácia

Rovnako sa pristihli pri tom, ako v tichosti sedia na gauči vedľa seba na gauči, no obaja pozerajú do telefónov. Celé hodiny neprehodili medzi sebou ani jedno slovo. Bolo na čase zmeniť to. Teraz dajú telefóny domov a rozprávajú sa o tom, aký mali deň.

Domáce práce

Deľba domácich prác vie byť častým kameňom úrazu vo vzťahoch, no oni zmenili aj to. Manžel pomáha Hannah napríklad s vykladaním a nakladaním riadu. Aj to veľmi prínosné a vždy je fajn, keď cítite pomoc a podporu od partnera.

Nezanedbávajte to v posteli

Namiesto toho, aby ste si ľahli a znova len pozerali do mobilov, radšej sa k sebe pritúľte, objímajte sa a vychutnávajte si prítomnosť jeden druhého. Tieto krásne momenty plné intimity sú veľmi prospešné pre vzťah.

Ohodnoťte článok

3.7

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu