Ako mať úspešný život: Tipy, ktoré sa zídu každému

0
Ako mať úspešný život: Tipy, ktoré sa zídu každému
Zdroj: Unsplash/ Radu Florin

Čo je vlastne úspech? Pre niekoho to je skvelý výsledok v práci, podnikaní, pre iného zase silná a harmonická rodina. Nech to už znamená čokoľvek, každý z nás niekedy potrebuje radu, ako na to.

Vytvorte si rutinu

To znamená, že si jasne určíte, kedy budete mať raňajky, kedy pôjdete do sprchy a vypijete si kávu. Prečo? Pretože pocit kontroly upokojuje ľudí a pred ďalším stresujúcim dňom nie je nič lepšie ako pokojné ráno. Človek tak má šancu utriediť si myšlienky, pripraviť sa na prípadný chaos, ktorý ho čaká. Nehovoriac o tom, že vás to učí istej sebadisciplíne.

Nájdite balans

Ak ste ambiciózny podnikateľ, je to v poriadku. Ale nevyhorte. Človek by nemal venovať všetok čas svojej práci, hoci ju miluje. Časom ho kompletne pohltí, nebude vedieť, čo riešiť skôr a z toho chaosu vyhorí. Každý potrebuje čas sám pre seba, pre svoju rodinu, zmenu prostredia, reset. Preto by bolo vhodné vytvoriť si kalendár, do ktorého si zaznačíte, ktoré dni venujete napríklad športovej aktivity, pôjdete so svojou polovičkou na rande alebo si budete iba doma čítať knihu či pozerať film. Hlavne, aby ste vypli. Balans je dôležitý, nezabúdajte sa o seba starať.

Zdroj: Unsplash/Natalya Zaritskaya

Čas sám so sebou

Dokáže byť veľmi prospešný. Niekedy potrebujeme okolo seba úplné ticho, aby sme utíšili aj myšlienky v našej hlave a boli aspoň na chvíľu pokojní. Samota nie je zlá, viete z nej naozaj vyťažiť. A hlavne, najväčšiu oporou máte vždy v sebe. Nie je nič zlé na tom, ak sa vám nechce ísť na párty, neustále sa s niekým rozprávať…viete, aké je super ísť si sadnúť na kávu sama so sebou? A ešte keď zoberiete knihu, hotové nebo. Skúste.

Nebojte sa zlyhania

„Nikto učený z neba nepadol,“ citát, ktorý treba mať na pamäti asi celý život. Nie, veci nejdú úplne podľa plánu, zlyhávame, úplne všetci. A netreba sa toho báť. Je stále lepšie zlyhať, ako len sedieť na mieste a nerobiť absolútne nič. Neberte to ani ako prehru, ale príležitosť učiť sa a rozvíjať sa.

Buďte vždy sami sebou

Na čo strácať čas predstieraním, že ste niekto iný. Veď život je na to príliš krátky. Ak v ňom chcete byť šťastná, kašlite na to, kto čo povie. Nie každý s nami bude spokojný, ale najdôležitejšie je, čo cítime my. Nedovoľte, aby vás definovali spoločenské štandardy, nedovoľte, aby vám niekto riadil život. Jeho majstrom ste vy.

 

žiadne príspevky na zobrazenie