Ako platforma OnlyFans ovplyvňujú životy žien, vzťahy a budúce príležitosti

0
Ako platforma OnlyFans ovplyvňujú životy žien, vzťahy a budúce príležitosti

Existuje spôsob, ako zarobiť 10 000 až 50 000 eur mesačne bez toho, aby ste mali šéfa, vysokoškolský titul alebo prácovali 8 hodín 5 dní v týždni?

Navyše to môžete dosiahnuť tým, že budete pracovať menej ako 10 hodín týždenne a zároveň získate VIP prístup na najexkluzívnejšie podujatia a večierky na svete. Plne platené výlety do Európy, súkromné luxusné večierky a vstupenky do zákulisia na festivaloch – všetko je zrazu na dosah.

Ak chcete získať prístup k tomuto bohatstvu a životnému štýlu, musíte si odhryznúť zo zakázaného jablka a odhaliť svoju dušu a telo svetu na kamere s obsahom, ktorý navždy zostane v digitálnej sfére.

Toto je lákavá ponuka, ktorú OnlyFans predstavila celej generácii žien a masovo ho prijímajú. Denne sa k platforme pripojí viac ako 5 000 nových modeliek.

Z pohľadu outsidera sa to zdá byť praktické. V dobe sociálnych sietí už ženy zdieľajú odhaľujúce fotografie zadarmo. Prečo nevyužiť túto možnosť a nezarobiť pri tom veľa peňazí?

Spočiatku sa zdá, že OnlyFans je víťazstvo pre ženy a prehra pre mužov

Ženy môžu prevziať kontrolu nad svojou sexualitou, získavať finančné odmeny, obdiv a skvelý životný štýl. Medzitým muži obetujú svoj čas, peniaze a potenciál pre falošný pocit spojenia, ktorý v konečnom dôsledku posilní ženy.

Keď sa však hlbšie ponoríte do zákutí ekosystému OnlyFans, fakty sú hlboko znepokojujúce.

Informácie, ktoré sa chystáme odhaliť, sú založené na realite skutočných žien na platforme so skutočnými životmi, ktoré sa odvážili prelomiť mlčanie a odhaliť pravdu.

freepik.com

Nebezpečný dopaminový zotrvačník OnlyFans

Pre mužov prichádza okamžité uspokojenie od OnlyFans vo forme splnených sexuálnych fantázií.

Ale pre ženy?

Prichádza vo forme hromadného obdivu, rýchlej hotovosti a upgradu životného štýlu.

Pre tvorkyne obsahu, ktoré to „pochopia správne“, môžu:

 • Zarobiť niekoľko šesť a dokonca sedemciferných čísel prácou len niekoľko hodín mesačne s pomocou agentúr tretích strán, ktoré vykonávajú väčšinu práce.
 • Dostávať nekonečné ohlasy od stoviek alebo dokonca tisícov mužov (mnohí z nich sú príťažliví a majú zdanlivo vysoký status).
 • Získať V.I.P. prístup k životnému štýlu, o akom môže väčšina žien len snívať (výlety súkromnými lietadlami, sedadlá v prvom rade na vypredané podujatia, obsluha fliaš s obľúbeným DJ-om, exotické večierky, festivaly, kam si len spomeniete).

A dostanú to:

 • Bez rozvoja marketingových alebo obchodných zručností
 • Bez potreby titulu alebo akejkoľvek formy odborného vzdelania
 • Bez toho, aby museli robiť väčšinu práce sami (keďže agentúry chtivé zisku sa postarajú o všetok marketing a „služby zákazníkom“ – žena sa na fotení jednoducho musí ukázať).

Ale ak nás neuroveda niečo naučila za posledné desaťročie, je to toto:

Chronické množstvo dopamínu spôsobuje zmätok na ľudskú psychiku.

 • Čo sa stane, keď modelka OnlyFans dokáže za mesiac zarobiť to, čo niekto iný strávil desaťročie budovaním kariéry, podnikania alebo ovládaním nejakej zručnosti, pričom musel čeliť nespočetným prekážkam, aby dosiahol podobný finančný výsledok?
 • Jednoducho zverejnením niekoľkých aktov, hraním sa s hračkami alebo vyzliekaním sa pred kamerou?
 • Čo sa stane, keď jej tisíce mužov hovoria, aká je krásna, ako po nej túžia, ako nemôže nič pokaziť a koľko fantázií o nej majú… Aj keď mnohé z jej fotografií sú značne upravené a vyretušované?

Je to dokonalá pasca pre ženy rovnako ako pre mužov.

Rovnako ako pri iných formách okamžitého uspokojenia – drogy, porno, sociálne médiá, videohry – konečný výsledok je predvídateľný. Je to nová platforma, ale nezarobený dopamín a dôsledky, ktoré z toho vyplývajú, sú rovnaké.

freepik.com

Mysleli ste si, že tieto ženy žijú život snov?

Pri pohľade na ich profily na sociálnych sieťach by ste si možno mysleli, že žijú perfektný život, ktorý im môžete závidieť. Zdá sa, že zvíťazili a vyhrievajú sa na ovocí desaťročí IT pokrokov.

Zdanlivo sa oslobodili od únavnej práce a majú takú úroveň finančnej slobody, ktorá bola kedysi nepredstaviteľná. Ich životný štýl prekračuje hranice najdivokejších snov predchádzajúcich generácií. Keď sa človek ponorí hlbšie do ich cesty, odhaľuje postupný úpadok.

Navonok sa OnlyFans javí ako platforma, ktorá posilňuje ženy. Poskytuje im úroveň kontroly – nad ich časom, príjmom a sexualitou –, čo bolo v zábavnom priemysle doteraz zriedkavé. Ale keď sa pozriete na celý obraz, objaví sa úplne iný príbeh.

10 najlepších bezplatných aplikácií na sledovanie filmov online

1. Držanie kroku s Kardashiankami a tlak na to, aby splnili očakávania

Predtým, ako preskúmame, ako OnlyFans ovplyvňuje ženy a spoločnosť ako celok, musíme najprv odpovedať na otázku:

PREČO?

Prečo sa milióny žien rozhodli opustiť tradičné cesty – či už materstva alebo kariéry – v prospech virtuálnej sexuálnej práce?

Zdá sa, že odpoveď je dvojaká:

Po prvé, je to skupina vzorov ponúkaných ženám. Mnohé z najslávnejších ženských „modeliek“ sa buď preslávili, alebo si udržali status celebrity tým, že využívali svoju sexualitu a boli magnetom pre mužov.

Kim Kardashian sa preslávila vďaka svojej sexuálnej páske. Paris Hilton, Pamela Anderson, Margot Robbie, Emily Ratakowski, Angelina Jolie, Natalie Portman, Mariyln Monroe a nespočetné množstvo ďalších sa dostali na titulky prostredníctvom svojej nahoty vo filmoch alebo zverejnených sexuálnych nahrávok.

Dokonca aj hviezdy populárnej hudby ako Miley Cyrus, Tove Lo, Rhianna a Lady Gaga, spievali v stovkách miliónov domácností a objavili sa v hudobných videách a na pódiu nahé alebo väčšinou nahé.

Všade, kam sa pozrieme, vidíme rovnaký vzor. Ženy, ktoré mnohé mladé dievčatá obdivujú a napodobňujú, využívajú svoju sexualitu ako nástroj slávy a zisku.

A to platí aj na mikroúrovni. Ak sa pozriete na Instagram priemernej ženy, možno ľahko nájsť množstvo čiastočne nahých modeliek, fitness osobností a samozvaných „influenceriek“, ktoré často zdieľajú polonahé fotky. A mnohé z nich sa zapájajú aj do aktivít na platformách ako OnlyFans.

Tieto vizuálne prvky zasievajú semená do myslí mladých žien a formujú ich vnímanie toho, čo je potrebné na dosiahnutie úspechu a uznania v dnešnom svete.

Oprah Winfrey, Foto: https://www.flickr.com/photos/aphrodite-in-nyc

Aj keď existujú výnimky – ako Sarah Blakelyová, Oprah Winfrey a Sheryl Sandberg – neodškriepiteľnou pravdou je, že väčšina žien sa už od útleho veku učí ovplyvňovať ostatných prostredníctvom svojej sexuality.

Ale je to tak už takmer storočie a nestačí to na úplné vysvetlenie vzostupu tvorcov OnlyFans.

Čo privádza k druhému dôvodu, ktorý stojí za masovým úspechom platformy:

Moderné ženy sa ocitajú zaťažené váhou nerealistických očakávaní, ktoré sú na ne kladené, prameniace z ideálov feminizmu a z tlaku tradičných spoločenských noriem.

Nielenže sa dnes ženy musia vysporiadať s náročnou prácou 8×5, platiť čoraz vyššie nájomné a prežívajú vysoký stres z náročnej kariéry. To všetko sú stresory, ktoré boli historicky mimo ich „rolu“ v spoločnosti.

Ale tento stres je teraz umocnený skutočnosťou, že tradičné očakávania pre ženy sa nezmenili. Stále sa od nej očakáva, že si nájde manžela, bude viesť domácnosť, variť, upratovať, mať a starať sa o deti, vždy bude vyzerať pekne a cez to všetko si nejakým spôsobom zachová zdravý rozum.

A ženy, ktoré sa neriadia, sú často zosmiešňované a zahanbené spoločenskými normami.

Ženy, ktoré pracujú za vysoký plat a zarábajú veľké peniaze, sú bombardované otázkami, kedy sa usadia, vydajú a budú mať deti. Mnohé ženy, ktoré sa usadia, vydajú a majú deti v skoršom veku, sú napadnuté za to, že nie sú „šéfkou“ alebo že sú „domáce puťky“. Tak či onak, žena spoločensky stráca tvár.

Výsledok týchto preknaných nárokov a očakávaní?

 • U žien je teraz dvakrát vyššia pravdepodobnosť ako u mužov, že zažijú depresívne stavy.
 • Očakáva sa, že do roku 2030 bude takmer 50 % žien slobodných a bezdetných
 • Miera samovrážd u žien mladších ako 24 rokov sa za posledných 40 rokov zvýšila takmer o 50 % a dobehla mužov!

A veci sa budú pravdepodobne len zhoršovať.

To je dôvod, prečo sú OnlyFans pre mnohé ženy prijímané s otvorenou náručou – aspoň navonok. Keďže výzvy modernej spoločnosti na ženy stále pribúdajú, OnlyFans sa javí ako prirodzená reakcia.

Namiesto toho, aby ženy pracovali v stresujúcej korporátnej práci a riešili komentáre kolegov o ich vzhľade, môžu ženy zarábať rovnako veľa, oveľa viac ako priemerný muž. A to uverejňovaním sexi obsahu, ktorý je len viac odhaľujuje než to, čo už robia na sociálnych sieťach.

Namiesto toho, aby umožnili korporáciám vedeným mužmi sexualizovať ženy za účelom zisku v reklame a médiách, získali späť kontrolu nad svojou sexualitou a využívajú OnlyFans na finančný zisk z mužov.

Namiesto toho, aby sa hanbili za svoju sexualitu alebo túžby, sú aktívne platené za to, aby ich preskúmali a podelili sa o ne so svetom vo veľkom rozsahu zo svojho telefónu v spálni.

freepik.com

Inými slovami, OnlyFans poskytli ženám platformu na speňaženie ich majetku a väčšiu KONTROLU alebo aspoň jej ilúziu.

Pretože realita je taká, že z 1,5 milióna tvorcov na platforme zarobí priemerný tvorca OnlyFans asi 150 eur mesačne. Sotva stačí zaplatiť za internetové pripojenie a telefónne služby, ktoré potrebujú na nahranie svojho obsahu.

To znamená, že viac ako milión žien neustále odhaľuje svoje telo a zdieľa intímne detaily svojho života online za výplatu, ktorá je porovnateľná s hodnotou lacnej kancelárskej stoličky.

To vyvoláva otázku: Je toto skutočné posilnenie postavenia žien alebo sa pod povrchom deje niečo iné?

2. Trvalé nebezpečenstvo nahrávania

V digitálnej sfére je stálosť nevyhnutnou realitou.

Keď sa vaše fotografie a videá dostanú do voľného obehu, navždy sa vryjú do štruktúry internetu, kde sa môžu znova objaviť v iných online priestoroch, s ktorými ste nesúhlasili.

Pokroky v umelej inteligencii a technológii rozpoznávania tváre túto zraniteľnosť len zvýšia, pretože aj tie najneškodnejšie kontroly na pozadí môžu odhaliť vaše minulé činy online za pár dolárov.

Prchavé lákadlo finančného zisku, poháňané počtom odberateľov a predajom jednotlivých fotografií, môže poskytnúť momentálny pocit overenia.

Predaj jedného obrázka za úbohých 10 eur však môže mať ďalekosiahle následky. Stačí zvážiť možnosť nečestného jednotlivca šíriť váš obsah široko-ďaleko, zbaviť vás všetkých zvyškov nevinnosti a nenapraviteľne poškodiť vašu povesť.

V neľútostnej krajine digitálneho veku je potrebné starostlivo zvážiť honbu za prchavou slávou a bohatstvom s potenciálnymi dlhodobými následkami. Takže aj keď sa v budúcnosti rozhodnú opustiť životný štýl „tvorkyne obsahu“, následky ich krátkodobého experimentu za pár stoviek euro môžu byť trvalé. Môže ich to stať kariérne vyhliadky a rodinný život.

A tie, ktorým sa na platforme darí zarábať na živobytie, sú skutočne schopné využiť OnlyFans vo svoj prospech, alebo zápasia so skrytými prekážkami, ktoré zostávajú voľným okom neviditeľné?

pixabay.com

3. Evolúcia modelu OnlyFans a znepokojujúce pravdy sexuálneho vykorisťovania za účelom zisku

Pre malú hŕstku tvorcov, ktorým platforma úspešne funguje, sa začína objavovať jasný vzorec. Vzor viac.

Rovnakým spôsobom, ako mnohí mladí muži prepadnú závislosti od porna, keď si najprv prezerajú fotografie v bikinách, potom prejdú na úplne nahé obrázky a potom sledujú videá s narastajúcou explicitnosťou, až kým „normálne“ sexuálne akty nestačia na to, aby sa ich zbavili…

Mnoho žien začína na OnlyFans ako experiment s nevinnými úmyslami.

Na začiatku je to len zábavný a hravý spôsob, ako si privyrobiť na niečom, čo ju baví, ako je modelkovanie, a jej obsah odzrkadľuje obsah na jej kanáloch sociálnych médií s o niečo lepšími uhlami. Veľa toho neprezrádza. Len pár fotiek v bikinách, ktoré už má v telefóne.

Akonáhle si tvorca získa svoje publikum a začne zarábať peniaze a sledovateľov, je čoraz ťažšie udržať si relevantnosť a udržať si zárobky s rovnakými fotkami v bikinách alebo úrovňou zmyselného obsahu, ktoré fungovali na začiatku.

V ľudskej prirodzenosti je vždy chcieť viac. A túto povahu vidíme na displeji od tvorcov aj spotrebiteľov OnlyFans.

Túžba predplatiteľov po neustálom vývoji u tvorcov presahuje platenie za „rovnaký obsah“ každý mesiac. Keď sa príjem z nevinných a pravých fotografií zmenšuje, tvorca má často tendenciu posúvať hranice a ísť „len o kúsok ďalej“, aby zachránil svoj upadajúci účet.

Cesta zvyčajne vyzerá asi takto:

Ženy sa púšťajú do svojho podniku OnlyFans zdieľaním roztomilých fotografií, ktoré už majú uložené v telefónoch. Dráždia svoje publikum, naznačujú lákavý „tovar“, pričom zachovávajú úroveň obsahu PG-13.

Ich príspevky, zdobené príťažlivými šatami a podpätkami, vykazujú zdanie estetiky sociálnych médií, aj keď s mierne vylepšenými uhlami. Počiatočný nárast predplatiteľov pozostáva predovšetkým zo známych. Počiatočná mesačná výplata prináša nadšenie vzhľadom na minimálne vynaložené úsilie – len niekoľko hodín.

Som len modelka v bikinách, však? Pomaly presúva svoje zameranie na lákavé obrázky s tenkými čipkovanými bikinami alebo čiastočne zakrytými polonahými telami, pričom rukami jemne zakrýva svoje intímne oblasti. Ako sa jej príjem neustále zvyšuje, zvyšuje sa aj jej životný štýl. Pohltená touto cestou začína pochybovať o svojej súčasnej kariére a uvažuje o možnosti skončiť, ak bude rast pokračovať.

Rozhodujúci moment modelky: Keď sa počiatočný nárast príjmov začína znižovať, nastáva pocit poklesu. Predplatitelia postupne strácajú záujem a migrujú smerom k novým tvorkyniam, ktorí sú ochotní ponúkať explicitný obsah za rovnaké alebo dokonca nižšie ceny. V tejto kritickej chvíli stojí na životnej križovatke. Musí sa rozhodnúť, či posunie hranice svojich hodnôt, aby znovu získala svoje popredné miesto, alebo nechá svoj účet vyblednúť.

Odhaľovanie všetkého, veď ich známi to aj tak nezistia: Na ospravedlnenie toho, že lepší zárobok nie je ďaleko od jej predchádzajúceho obsahu, sa nakoniec žena odhodlá a odhalí svoje najintímnejšie ja. Pritom použije geografické možnosti OnlyFans v nastaveniach, aby zablokovala jej účet, aby ho nebolo vidieť v jej domovskom štáte.

Postupným prechodom od úplnej nahoty k začleňovaniu sexuálnych hračiek a sexuálnemu styku s inými ženami zažíva nevídaný nárast v príjmoch aj v raste predplatiteľov. Peniaze si podmania jej zmysel pre hodnotu a vtiahne ju to hlbšie do sféry obsahu pre dospelých.

freepik.com

Debut v sexuálnych scénach: Postupom času pôvab úplnej nahoty a masturbácie upadá, pretože jej príjem sa opäť spája s jej zvýšeným životným štýlom. Fanúšikovia, hnaní neukojiteľným hladom, od nej čoraz viac požadujú viac. Napriek jej počiatočným úmyslom vyhnúť sa tejto fáze, nutnosť udržať si finančný tok a pokračovať v podpore svojho zlepšeného životného štýlu ju núti podriadiť sa požiadavkám svojich fanúšikov.

Onedlho sa odhodlá naplniť predstavy mužov na svojom kanáli a ponorí sa do výroby sexuálnych pások, aby si udržala príjem a upokojila svojich predplatiteľov. Keď si váha tejto transformácie vyberá svoju daň, hľadá útechu vo zvýšenom užívaní alkoholu, drog a večierkoch, pričom ich využíva ako mechanizmus zvládania straty identity, ktorú zažíva.

Eskortné služby: Vďaka jej obrovskému dosahu si bohatí muži všimnú jej prítomnosť na internete a uvidia jej ochotu splniť takmer akúkoľvek túžbu za správnu cenu. Žena sa ocitne sa hranici prechodu do režimu offline a stane sa sexuálnou pracovníčkou. Keďže vyrastala v životnom štýle nižšej až strednej triedy, lákadlo súkromných lietadiel, extravagantných ciest do úchvatných destinácií a exkluzívnych večierkov sa stáva neodolateľné. Preberá rolu spoločníčky pre bohatých (alebo podvodníkov, ktorí sa javia ako bohatí).

Nie každá žena sleduje presnú trajektóriu opísanú tu a niektoré sa môžu zastaviť v štádiu bikín. Pre mnohých tvorcov sa však cesta od obyčajného dievčaťa od vedľa k plnohodnotnej pornohviezde a eskorte stáva realitou.

4. Mnohé modelky čelia skľučujúcej realite: riziku prenasledovania a ohrozenia v reálnom živote

Môže sa stať, že súkromné informácie, ako sú adresy bydliska a podrobnosti o rodinných príslušníkoch, sa zlovoľne šíria online. Odhalenie takýchto intímnych detailov vyvoláva atmosféru neistoty, vďaka čomu sú tieto ženy náchylné vyvolať nechcenú pozornosť. Na to, aby bol ohrozený život týchto modeliek, stačí jeden duševne labilný jedinec, posilnený rúškom internetovej anonymity.

Tento muž sa môže fixovať na modelku, pričom má pocit, že ich súkromné správy sú pravé a môžu viesť k skutočnému vzťahu. Mohla by to byť jeho prvá skúsenosť s pozitívnymi emocionálnymi a sexuálnymi odpoveďami od atraktívnej ženy. Môže začať monitorovať modelku na sociálnych sieťach, aby zistil, kde sa často zdržiava, a môže mať pokusy o nadviazanie osobného kontaktu. Ak nie je tento kontakt pozitívne prijatý, môže sa začať vyhrážať fyzickým ublížením.

Jedna modelka OnlyFans uviedla, že muž sa vlámal do jej domu, skryl sa v jej podkroví a potom ju natočil, keď spala. Už len možnosť, že sa niečo také stane, vrhá na životy týchto modeliek temný tieň a zanecháva v nich pretrvávajúci pocit nepokoja a strachu o svoju bezpečnosť.

Mnoho modeliek nezohľadňuje, že ich online akcie majú dôsledky v reálnom svete. Počas zvyšku svojho života, kedykoľvek čelia uprenému pohľadu na verejnosti alebo v práci, zistia, že ich mohol spoznať bývalý fanúšik, ktorý bol svedkom najintímnejších aspektov ich existencie.

Plášť anonymity dáva jednotlivcom odvahu prekračovať hranice, čím sa obdiv mení na posadnutosť a rešpekt na nebezpečenstvo.

freepik.com

5. Súťažná priepasť: Mladosť, krása a hodnota iba pre fanúšikov

Jedným z najzákernejších spôsobov, akým OnlyFans ovplyvňuje ženy v modernej dobe, je ich chytenie do pasce v hre s nulovým súčtom, kde čaká nevyhnutná strata.

Platforma je každý deň svedkom prílevu 5 000 nových žien, ktoré sú mladé, fyzicky príťažlivé, ktoré uchvátia mužov, a sú otvorené explicitnému obsahu, ktorý prevyšuje existujúce modelky. Toto neustále zvyšovanie očakávaní udržiava silne konkurenčné prostredie.

A na rozdiel od tradičného porna, kde sa muž môže jednoducho preklikať z jedného videa na ďalšie, odbery OnlyFans sú platené.

Zvážte tento scenár: Muž stojí pred voľbou medzi ženou, ktorá robí len polonahé veci a rozhodne sa nezapájať do explicitných činov pred kamerou. Na druhej strane je tu nová mladšia žena, ktorá sa chce dostať na OnlyFans a dychtivo plní jeho sexuálne žiadosti a ďalšie.

Kto podľa vás dostane jeho peniaze?

OnlyFans vytvoril ekosystém, v ktorom sa ženská krása a promiskuita teraz vyrábajú vo veľkom rozsahu na celom svete. A ako každý iný produkt, trh si vždy vyberie možnosť, ktorá mu dá najväčší benefit za jeho peniaze.

Vplyv tejto vlastnej produkcie na ženskú psychiku nemožno podceňovať.

Nielen preto, že sa cíti byť pod tlakom – spoločenským aj finančným –, aby sa zapájala do čoraz explicitnejších činov, ktoré možno nikdy vo svojom sexuálnom živote neurobila.

Ale stále viac si uvedomuje svoje fyzické nedostatky. Komentuje, že jej prsia sú príliš malé, jej brucho je príliš nafúknuté, potrebuje prácu s prsiami, starne alebo má príliš veľký nos.

Dokonca aj pre „zdravú“ ženu sú tieto typy komentárov zraňujúce. Ale pre niekoho, kto má vlastnú hodnotu a finančnú stabilitu priamo spojené s jej fyzickým vzhľadom a sexualitou? Tie sa zarezávajú oveľa hlbšie do jej psychiky.

Porovnávacia pasca a konkurencia s inými tvorcami môže prinútiť ženy k zvýšeniu úrovne problémov duševného zdravia, zneužívania návykových látok a nezdravého životného štýlu.

 • Užívanie kokaínu alebo amfetamínov, aby zostali vychudnuté a otupili chuť do jedla
 • Absolvovanie nadmernej plastickej chirurgie a iných operácií na opravu ich „nedostatkov“
 • Získavanie implantátov
 • Upadnutie do anorexie alebo bulímie
 • Napriek všetkej chvále a potvrdení, ktoré dostávajú online, je veľa z nich negovaných neúnavným náporom tvrdého úsudku, šikanovania a hanby.

Ak sa firma domnieva, že jej hlavný produkt je chybný alebo nedostatočný na to, aby generoval požadované zisky. Prirodzenou reakciou je opraviť produkt a uspokojiť zákazníka. A presne tak sa cítia tieto modelky.

Následkom je často chaotický kolotoč nekonečných operácií, depresie, zníženej sebaúcty a hodnoty, pretože modelka porušuje svoje vlastné hranice, aby si udržala svoj príjem, životný štýl a potešila nekonečný sexuálny apetít svojich predplatiteľov.

Záver

Len malé množstvo žien skutočne využilo výhody tejto platformy, zatiaľ čo väčšina zostala so zničenými snami, zlomenými duchmi a pretrvávajúcimi ťažkosťami. Skutočnými víťazmi v tomto príbehu sú muži, ktorí vytvorili platformu a investovali do nej, ako aj talentové agentúry tretích strán, ktoré kontrolovali každý aspekt života modeliek a brali veľké percento ich výplat.

Na prvý pohľad sa takéto platformy zdajú neškodné, zdanlivo poskytujú ženám kontrolu nad ich sexualitou a príjmom. Realita sa však časom ukazuje ako oveľa znepokojujúcejšia. Potreba zostať relevantnými, súťažiť s novšími a atraktívnejšími modelmi a udržať si zárobky núti mnohých tvorcov eskalovať svoj obsah na postupne explicitnú úroveň, často nad rámec ich pôvodných zámerov.

Dôsledky tohto experimentovania za skromnú sumu môžu byť trvalé a môžu ovplyvniť kariérne príležitosti, rodinný život a vzťahy modeliek.

Zdroj: https://www.knowledgeformen.com/how-onlyfans-affects-womens-lives-relationships-social-value-future-opportunities/, foto: freepik.com

žiadne príspevky na zobrazenie