Ako sa nalíčiť k sviatočnému stolu?

0
Ako sa nalíčiť k sviatočnému stolu?
pixabay.com

Cez vianočné sviatky a aj na Silvestra vzniká viacero príležitostí k tomu, aby sme vyzerali inak, ako vo všedné pracovné dni. Na stretnutiach s priateľmi, rodinných posedeniach, novoročných večierkoch, či k štedrovečernému stolu môžete pri chystaní sa skúsiť popustiť uzdu svojej fantázii pri outfite či líčení.

Novinky z Fashion Weeks 2018, ktoré udávajú trendy pre jeseň a zimu až do začiatku jari 2019, prajú glitrom, drdolom a lá balerína, farebným očným linkám v nezvyčajných kombináciách, a dokonca aj tvaroch, a predovšetkým vyzývavosti v romantickom štýle, ktorý vás prenesie do krajiny snenia a preludov. Líčenie je plné farebného svetla ako z iného sveta. Už viete, čo chcete objaviť pod vianočným stromčekom? Poradíme vám ako sa nalíčiť k sviatočnému stolu.

Luxus babe – pleť ako bábätko

Základmi každého líčenia je zdravá pokožka, ktorá bude pôsobiť dokonale s každým mejkapom. Ak to šťastie aj napriek dobrej a pravidelnej starostlivosti nemáte, nevadí. Doprajte pleti pred každým líčením infúziu v podobe masky vhodnej pre váš typ pleti alebo si vyrobte masku doma sama. Takto pripravená pleť potrebuje určite malú spŕšku kvapiek minerálnej vody a ihneď na to dávku séra. Po pár minútach v prípade potreby aplikujte na pleť hydratačný krém. Nezabúdajte, že očné okolie často potrebuje vlastnú špeciálnu starostlivosť. A teraz sa môžete pustiť do kúzlenia pred zrkadlom.

Lesklé a pekné

Čo sa týka iných dimenzií, zdá sa, že pravidlá neexistujú. Opak je však pravdou: pravidlá sú, ale vedú k WAW efektu! Zlatý rozjasňovač nanášajte prstami všade tam, kde chcete pritiahnuť pozornosť, intenzívnu farbu sýtych očných tieňov plnú vianočnej žiary nanášajte bez hraníc na celé viečko až k obočiu.

licenie
Foto: pixabay.com

Čo k inej dimenzii patrí viac ako glitre a neriedené pigmenty. Tie nanášajte napríklad na horné očné viečko v neohraničených tvaroch tiahnucími sa od vnútorného kútika oka dokonca až k obočiu. Zima prináša odpútanie sa od každodennej rutiny, čo je slávnostné, tak aj vyzerá. Ale nemusíte mať umelé mihalnice, ani vytetované obočie. Buďte žiarivá, oslnivá, záhadná a hravá.

Elegantná výzva

Aj elegancia, nie iba snivosť, hrá prím v novej kolekcii mejkapu. Vyberte si matný mejkap s úplným alebo stredným krytím. Ten pomocou vlhkého aplikátora nanášajte vklepávaním na pleť. Dajte pozor na ohraničenie tváre, kde má byť vrstvička mejkapu najtenšia, až nebadaná, a samozrejme mejkap rozotrite v jemnom závoji aj na krk.

Očiam pristane dymové líčenie, ktoré zvýrazni hlavne prechod v ohybe očného viečka. Takže žiadne extrémne farby, ani pigmenty, len jemná pavučinka farby na očiach. Pery však potrebujú nasýtiť. Pripravte ich pomocou nanesenia vrstvičky kokosového oleja a vydrhnutia froté uterákom. Nie len, že sa zbavíte suchých šupiniek, ale pery sa prekrvia a trošku zväčšia. Keďže toto líčenie má svoje korene v Paríži, môžete si dovoliť naniesť sýty červený rúž na pery bez ohraničenia a vytvoriť akvarelový efekt jemným rozmazaním rúžu nad kontúry pier. Na lícne kosti v tomto prípade patria jemné odtiene marhule. Vyberte si studený odtieň, ktorý dodá celému líčeniu ten správny look.

Prečítajte si aj rozhovor s riaditeľkou súkromnej kliniky dermatológie a estetickej medicíny

dymove licenie
Foto: pinterest.com

Nahá oblečená

Nude líčenie pristane každej z nás, stačí si vybrať správnu kombináciu odtieňov. Ak túžite zjemniť rysy svojej tváre, tento typ líčenia je najvhodnejšou voľbou. S ním budete vyzerať vždy jemne a sladko. Základným atribútom je mejkap, ktorý najviac imituje tón vašej pokožky vrátane jej teplého či studeného podtónu.

Musíte si dať záležať aj na úprave obočia, ktoré by malo byť skôr svetlejšie ako tmavšie, v prirodzenom tvare. Dobrými pomocníkmi v tomto prípade vám bude gél alebo vosk na úpravu obočia, tenká ceruzka či očný tieň nanášaný vlhkým aplikátorom. Lícne kosti zvýraznite rozjasňovačom v nude odtieňoch, opäť však pri jeho výbere prihliadajte na farbu vašej pokožky. V hlavnej úlohe je opäť rúž, ktorého základná farba bude čo najbližšie odtieňu vašich pier. Neohraničujte, rozmazávajte. Tmavšie typy si môžu dovoliť naniesť aj maskaru.

naureus kozmetika
Foto: naureus.sk – kozmetika Annemarie Borlind

Výber mejkapu

Keďže základom každého looku je dobrý mejkap, treba vyberať naozaj precízne. Mejkap nestačí vyskúšať na chrbte ruky, ale je potrebné ho naniesť priamo na tvár, najlepšie na okraj. V tomto prípade vám dobre poslúžia vzorky mejkapov, ktoré môžete aj navzájom miešať a vytvoriť si tak ten najlepší odtieň pre vašu pleť. Skúšať treba doma tak, aby ste výsledok videli na dennom svetle. Následná kúpa mejkapu bude potom hračkou. Vašou odmenou bude dokonalá pokožka v prirodzenom tóne bez umelého efektu. Skoro všetky prírodné bio značky majú vo svojej ponuke mejkapy, ktoré nie sú komedónne, čo je veľkým plus v porovnaní s inými, komerčnými značkami.

V čom je prírodná kozmetika iná

Pigmenty v celej škále dekoratívnej kozmetiky sú prírodné, rovnako ako aj rastlinné oleje, čím pokožku naozaj vyživujú a nemajú tendenciu ju iritovať a spôsobovať zápalové procesy v nej. Prírodná dekoratívna kozmetika okamžite a s ľahkosťou zdokonaľuje vzhľad pleti, zatiaľčo nenápadne dlhodobo zlepšuje celkový stav pokožky deň po dni. A to vďaka prírodným látkam a absencii chemických látok. Vďaka prírodnému zloženiu sa môžete dočkať krajšej pleti bez čiernych bodiek, pupienkov, či suchých a podráždených miest. Cieľom prírodnej kozmetiky totiž nie je nedostatky pleti maskovať, ale skôr vyváženou starostlivosťou postupne zdokonaľovať jej vzhľad. Dekoratívna kozmetika v tejto kvalite potom už len mierne zdokonalí tón pokožky a doplní paletu farieb na jej skrášlenie.

Nezvyčajná konzistencia

Pripravte sa na ňu. Predovšetkým pri krémových produktoch ako je mejkap, rúže alebo krémové farby na líčka, sa pripravte na to, že bez obsahu silikónov je konzistencia skutočne iná. Mejkap môže rýchlejšie schnúť počas nanášania alebo môže mať dokonca konzistenciu pleťového krému. Rúže sú zase plné olejov, nádherne kĺžu po perách. To týmto výrobkom však vôbec neuberá na ich hodnote, práve naopak. Až s nimi si uvedomíte, kde sú hranice prírody a komerčného sveta dekoratívnej kozmetiky.

Púdre s úžasnou jemnosťou

Je to tak. Prírodné púdre sú jednoducho jemné, hladké, ich dotyk je ako pierko. Práve preto dokonale splynú so štruktúrou pokožky a líčenie tak vydrží veľmi dlhú dobu v perfektnom stave. Vrstvičku púdru však možno ani nezaznamenáte práve vďaka jeho zloženiu, ktorú pokožku nevysušuje a nechá ju dýchať. Nájdete ich napríklad na stránkach naureus.sk.

žiadne príspevky na zobrazenie