Ako sa ozviežiť počas posledných letných dní?

0
Ako sa ozviežiť počas posledných letných dní?
Foto: pixabay.com

Predpoveď počasia síce hlási ochladenie na niekoľko dní, ale od utorka by nás opäť mali navštíviť vyššie teploty nad tridsať stupňov. Čo je ideálne piť v tieto horúce dni? A čo dodá nášmu telu aj nejaké vitamíny? Skúsili sme preto na vlastnej koži zopár nápojov.

Samozrejme, voda je klasickou voľbou, po ktorej siahame najčastejšie. Ale občas by sme radi vyskúšali aj niečo iné. Vtedy si obyčajne kúpime colu, vineu, ovocné džúsy… Sme si však vedomí aj toho, že takéto nápoje obsahujú obrovské množstvo cukru.

Priznám sa, nie som priaznivec ochutených minerálok a už vôbec neholdujem sladeným nápojom. Najradšej pijem čistú vodu, s výnimkou rán, keď ma o pol šiestej zobudí malá dcérka – vtedy si doprajem šálku kávy. To je moja jediná neresť ohľadom nápojov. Ak teda ešte nerátam pohár červeného vína, ktorý si niekedy dám s manželom. Samozrejme, to iba preto, že mám nízky tlak:).

Do rúk sa mi však nedávno dostal do rúk vitamínový nápoj bez cukru Diva’s drink. Prvý, ktorý som ochutnala, bol s príchuťou granátového jablka a ibišteka. Keďže osobne mám granátové jablko veľmi rada a ešte nikdy som nemala podobný nápoj, na ochutnávku som sa tešila. Mal exotickú chuť, ale bol príjemne sladký, tak ako bývajú granátové jablká, ale nie zase príliš presladený. Benefitom je, že okrem vitamínu C a vitamínov skupiny B, ktoré obsahujú aj ostatné nápoje Divas, má vo svojom zložení aj betaglukán, ktorý podporí imunitu.

Druhým bol zelený citrón s pomelom, ktorý obsahuje aj L-karnitín, čo poznajú najmä prívrženkyne chudnutia – táto látka pomáha spaľovať tuky, samozrejme, funguje najmä pri kombinácii s cvičením. Táto voda chutí sviežo po citróne a pomele, ktoré tiež patrí medzi citrusové ovocie (ide o kríženec pomaranča a grapefruitu),a  ešte podčiarkuje túto jemne kyselkavú chuť.

divas drink, napoje, vitaminy
Foto: divasdrink.com

Ďalším pokusom bola levanduľová príchuť spojená s pomarančovou, z ktorého som mala trošku obavy, ale zvedavosť zvíťazila. Nápoj bol jemný a lahodný a pomaranč mu práve dodával iskru. Plusom je obsah magnézia, čo ocenia najmä tehotné dámy, ktoré trápia kŕče. Škoda, že tento drink ešte nebol na trhu počas mojich tehotenstiev.

A aby bola séria kompletná, ostával mi ešte vyskúšať čučoriedkový nápoj s exotickým ovocím acai, na ktorý som sa už celkom tešila. Obsahuje aj koenzým Q10, ktorý je takým životabudičom a super pôsobí aj na únavu, čo som si mala možnosť využiť pri práci počas večera. Ten mi chutil asi najviac zo všetkých.

Prečítajte si aj článok Ako byť štíhla do plaviek alebo je cukor zlý?

divas drink, napoje, vitaminy
Foto: divasdrink.com

Diva’s Drink ma veľmi milo prekvapil, všetky nápoje boli chutné, osviežujúce a nebolo cítiť zvláštnu umelú pachuť, ak sa to často stáva pri umelo sladených nápojoch. Najviac mi učarovala príchuť čučoriedky s acai a levanduľový nápoj s pomarančom, ale určite je fajn to obmienať, aby sme menili aj prísun vitamínov a mali po ruke akurát to, čo práve potrebujeme, či už vzpružiť po náročnom dni alebo podporiť naše cvičenie.

A čo je ešte na tomto drinku príjemné a považujem ju za takú čerešničku na torte? Dizajn fľaše je dômyselne vytvarovaný, pretože sa zmestí takmer do každej kabelky:)

divas drink, napoje, vitaminy
Diva’s drinky
Predošlý Moje camino: Magická Galícia
Pokračovať Výber noviniek Akčných žien
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie