Ako sa zaregistrovať na sieti Linkedln? Prinášame vám jednoduchý návod 

0
Ako sa zaregistrovať na sieti Linkedln? Prinášame vám jednoduchý návod 
unsplash.com

O sieti Linkedln sa v komunite Akčné ženy spolu rozprávame už od roku 2017. Teraz je profesionálna sieť Linkedln súčasťou komunikácie každého marketéra, ktorý si uvedomuje, akú má Linkedln silu.  

Linkedln je najobľúbenejšia sieť pre profesionálov na celom svete 

Na celom internete sa nachádza na sieti Linkedln viac ako 850 miliónov aktívnych užívateľov. Nájdete tu 59 miliónov firiem. Každú minútu si na sieti Linkedln nájdu prácu až traja ľudia. Na Slovensku je na sieti Linkedln približne 600 000 ľudí. Už dávno neplatí, že Linkedln je tu len pre HR (ľudské zdroje) alebo tých, ktorí si hľadajú prácu. Či ste podnikateľ/podnikateľka, pracujete vo veľkom korporáte alebo neziskovej organizácii môžete si byť istá, že sieť Linkedln je tu práve pre vás.  

Prečítajte si podrobný návod, ako vytvoriť a správne vyplniť svoj profil na sieti LinkedIn. 

  1. Registrácia na Linkedlne

Tak ako na každej sociálnej sieti, aj tu sa môžete jednoducho a rýchlo registrovať. Linkedln – https://www.linkedin.com/  vás privíta slovami – “Vitajte v komunite profesionálov.” 

Môžete zadať jednoducho svoje údaje – email a heslo alebo sa prepojiť priamo napríklad cez vaše gmailové konto automaticky. Takto sa budete prihlasovať vždy. Potom, čo sa registrujete a kliknete na “Agree & Join”, LinkedIn vás prevedie ďalšími krokmi.  

2. Overenie vášho účtu a aktivácia 

V tomto kroku budete musieť overiť svoju e-mailovú adresu. Prejdite do svojej e-mailovej schránky, vyhľadajte správu od LinkedIn a potom kliknite na potvrdzovacie tlačidlo alebo zadajte PIN do LinkedIn. Môže tiež požiadať o vaše telefónne číslo, aby vám poslal ďalší verifikačný kód, takže je fajn mať pre každý prípad svoj telefón pri sebe. Rovnako si robí prevenciu pred “robotmi”, a tak vám môže dať za úlohu kvíz alebo otázku.  

Postupne budete pridávať podrobnosti do vášho profilu. Po vyplnení formulára kliknite na tlačidlo „Join Now„, ktoré vás presmeruje do ďalšieho formulára. Zadajte informácie o svojej adrese a súčasnom stave zamestnanosti – zamestnaný/á, hľadá prácu alebo študent – v tejto podobe.  

V závislosti na vašom stave zamestnanosti môžete zadať ďalšie informácie o svojom súčasnom alebo predchádzajúcom zamestnaní a uviesť názov firmy alebo školy, ktorú v súčasnosti navštevujete. Potom kliknite na tlačidlo „Vytvoriť môj profil„. 

 

Linkedln postupne pridáva nové funkcie aj pri registrácii. Aktuálne vás priamo v prvých krokoch vyzve k odpovedi na otázku, či ste aktuálne otvorení novým príležitostiam. Hľadáte si aktívne prácu? Ak zakliknete áno, Linkedln vám automaticky pridelí aj značku “open to new opportunities” a v ďalšom kroku sa vás opýta, či to môže avizovať značkou ostatným užívateľom siete Linkedln.   

Väčšie percento ľudí dnes už využíva sociálne siete cez svoj smartfón. Linkedln vám tiež ponúka priamo pri registrácii možnosť stiahnuť si aplikáciu do svojho telefónu.  

Spojte sa s kolegami a známymi 

Hneď v ďalšom kroku vás vyzve, aby ste sa prepojili s prvými relevantnými spojeniami pre vás. Odporúčame vyhľadať si osoby, ktoré sú pre vás známe, poznáte ich osobne alebo ich máte vo svojej inej sieti kontaktov – napríklad vo vašom gmailovom konte. LinkedIn vám na základe vašej lokácie alebo emailu ponúkne tiež relevantné spojenia – známych ľudí, ktorí sa tiež nachádzajú na tejto sieti.

Networking alebo vytváranie a udržiavanie pracovných vzťahov je kľúčovou súčasťou vášho profesionálneho života. Súhlasíte? Kontakty z vášho gmailového konta si dokonca dokážete importovať veľmi jednoducho sami.  

V ďalšom kroku vám Linkedln odporúča, aby ste sledovali firmy, spoločnosti, ľudí a značky, mali prehľad o témach, na ktorých vám záleží. 

Základný alebo prémiový účet na Linkedlne?  

Na začiatok vám určite stačí mať základný – bezplatný účet. Základný rozdiel medzi plateným účtom a základným je v tom, že obsahuje aj ďalšie funkcie, ako sú ďalšie možnosti odosielania správ a podrobnosti o voľných pozíciách. Zistili sme, že od LinkedIn môžete získať pomerne veľa iba pomocou základného účtu. Ak chcete, prémiový účet si môžete spustiť kedykoľvek neskôr.

To je všetko! Váš účet je teraz nastavený a ste pripravení vytvoriť si profil a začať pridávať spojenia.  

Gratulujeme vám! Teraz sa pozrite na to, ako si vytvoriť kvalitný profil na sieti Linkedln! Ak máte chuť vzdelávať a networkovať sa pravidelne, pridajte sa aj do nášho klubu Akčné ženy. https://klub.akcnezeny.sk/  

Ako si vytvoriť kvalitný profil na sieti Linkedln? 

Foto: unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie