Ako si vybrať mäso na grilovačku online a nedoplatiť na kvalitu

Dočkali sme sa! Teplé májové dni odštartovali sezónu grilovania.

Ako iste viete chutná grilovačka začína nákupom tých správnych surovín. Na našich griloch najčastejšie rozvoniava chutné mäsko od výmyslu sveta. Pre jeho dokonalú chuť, bezpečnú konzumáciu a zaručený úspech je potrebné venovať výberu mäsa dostatok pozornosti.

PÔVOD MÄSA

Je dôležité aby ste vedeli odkiaľ mäso, ktoré sa práve chystáte kúpiť, pochádza. Známy dodávateľ je zárukou toho, že je mäso testované. Nezabudnite si preto všimnúť označenie pôvodu a jeho zloženie.

Chuť a výživové hodnoty mäsa priamo ovplyvňuje spôsob akým boli zvieratá kŕmené, ako prebehla ich porážka a tiež následné spracovanie mäsa, či samotná preprava. Ideálnou je kúpa toho najčerstvejšieho mäsa priamo z farmy avšak nie vždy máme takú možnosť a tak sa stáva čoraz populárnejším nákup mäsa online.

Nákup mäsa ONLINE

Medzi výhody nákupu mäsa online patrí možnosť v pokoji si dohľadať dostupné informácie o farme a o spôsobe chovu a porážke. Mäso, ktoré vám kuriér prinesie skontrolujte rovnako, akoby ste to urobili priamo v obchode. Mäska si môžete pri jednom nákupe objednať viac, stačí ho dať do mrazničky a máte vždy po ruke kvalitné a overené mäso pre seba a svoju rodinu. Navyše, online ponuka je častokrát širšia ako v samotných kamenných obchodoch.

Vedeli ste, že aj na Slovenku máme farmy, ktoré dbajú o etický chov, či kvalitu výrobkov?

Mäso, ktoré si môžete zakúpiť napríklad vo FARMOVE pochádza z fariem, ktoré deklarujú welfare  chov zvierat a viacerí dodávatelia majú BIO certifikáciu. Ekologický chov zvierat je bezstresový chov, kedy sú zvieratá chované v ich prirodzených podmienkach, bez rastových hormónov a antibiotík.

Zistili sme, že mäso z FARMOVE.sk nikde „neleží“, je čerstvé. Z fariem odoberajú len objednané množstvo, ktoré ihneď rozvážajú v chladenom vozidle priamo zákazníkom. Ponuku mäsa z EKO fariem nájdete v najväčších a overených online farmárskych potravinách – FARMOVE.sk.

Hydina, bravčové, hovädzie aj ryby – VŠETKO LOKÁLNE

Aby si na grilovačke každý pochutnal na tom, čo má najradšej, môžete si vybrať so širokého množstva rôznych druhov mäsa. Či už obľubujete krehkú hydinu, steakové mäso alebo kvalitnú rybu, nahliadnite do ponuky FARMOVE.sk a doprajte si kvalitné mäsko, pretože na pôvode mäsa záleží.

Kvalitný chov predpovedá kvalitné a chutné mäso pre vás

Máte za sebou rozhodnutie aký druh mäsa chcete, overili ste si farmu z ktorej pochádza a nasleduje výber toho najlepšieho kusu na váš gril. Venujte mäsu pri nákupe veľkú pozornosť.

  • Mäso si poriadne prezrite – všímajte si jeho farbu, vôňu, veľkosť a pružnosť.
  • Čerstvé mäso sa po stlačení vráti do predchádzajúceho tvaru.
  • Ak kupujete mäso na táckach, nemala by sa na nich nachádzať žiadna voda ani mäsové šťavy.
  • Skontrolujte tiež, či obal nie je poškodený – pokiaľ sa do balenia dostal vzduch, dostali sa tam aj baktérie, ktoré by mohli rýchlo mäso pokaziť.

Po dôkladnom výbere mäsa stačí už len pripraviť chutnú marinádu a grilovacia sezóna sa môže začať. Dobrú chuť!

Zdroj obrázku: Joshua Resnick / Shutterstock.com