Ako si vybrať prírodný deodorant?

0
Ako si vybrať prírodný deodorant?
Nájsť deodorant, ktorý skutočne funguje a nezásobuje pokožku hliníkom a ďalšími nežiadúcimi látkami – to nie je len tak. (Zdroj: Kvitok)

Potenie je prirodzený fyziologický proces, ktorý pomáha telu vylučovať odpadové látky a zabezpečuje termoreguláciu. Používanie prírodných deodorantov sa stáva čoraz populárnejšie, pretože sa tak dokážeme vyhnúť chemikáliám nachádzajúcim sa v konvenčných antiperspirantoch a deodorantoch. V tomto článku sa pozrieme na to, čo sú prírodné deodoranty a ako si vybrať ten správny.

Čo sú prírodné deodoranty?

Prírodné deodoranty sú produkty, ktoré obsahujú prírodné zložky namiesto syntetických chemikálií. Tieto dezodoranty nezabraňujú poteniu, ale neutralizujú zápach potu tým, že bránia množeniu baktérií na pokožke.

Medzi bežné prírodné zložky patria:

  • Esenciálne oleje: Majú antibakteriálne vlastnosti a dodávajú príjemnú vôňu.
  • Sóda bikarbóna: Neutralizuje pachy.
  • Kokosový olej: Má antibakteriálne a hydratačné vlastnosti.
  • Škrob z kukurice alebo maranty: Absorbuje vlhkosť.
  • Bentonitová hlina: Pomáha detoxikovať pokožku.
Potenie je prirodzený proces, ktorý pomáha telu vylučovať odpadové látky a udržiavať správnu teplotu. Prírodné deodoranty tomuto procesu nebránia. (Zdroj: Kvitok)

Ako si vybrať prírodný deodorant?

  1. Preštudujte si zloženie: Skontrolujte, či dezodorant neobsahuje škodlivé chemikálie ako parabény, soli hliníka, propylénglykol, triclosan a ďalšie syntetické látky, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky a mať negatívny vplyv na zdravie.
  2. Vyberte si formu deodorantu: Na trhu nájdete dva hlavné typy prírodných deodorantov –  krémové a tuhé, ktoré sa líšia najmä zložením, aktívnymi látkami a spôsobom použitia.
  3. Skúšajte rôzne vône a zloženia:Každý človek má iné zloženie potu, preto je niekedy potrebné vyskúšať viacero deodorantov, kým nájdete ten pravý. Pred prvým použitím však odporúčame urobiť si test citlivosti.
  4. Zohľadnite svoju aktivitu a potreby: Ak ste veľmi aktívni alebo sa veľa potíte, hľadajte dezodorant s vyššou absorpčnou schopnosťou a silnejšími antibakteriálnymi zložkami.

Náš tip: Ak si neviete vybrať ten správny produkt práve pre vás, značka Kvitok ponúka aj online poradcu, ktorý vám okamžite a bez čakania poradí produkty na mieru.

Náš akčný tip pre vás na skvelý prírodný deodorant

Počuli ste už o slovenskej prírodnej kozmetike Kvitok? Táto ručne vyrábaná kozmetická značka sa stala priam synonymom pre poctivú slovenskú prírodnú kozmetiku, o čom svedčí množstvo pozitívnych referencií od spokojných zákazníkov. Preto, ak hľadáte skutočne účinné a výlučne prírodné deodoranty, ktoré nie sú testované na zvieratách, odporúčame vám práve Kvitok.

Krémový dezodorant Chladivý Vánok od Kvitok® je o niečo účinnejší ako tuhý deodorant. Je to však opäť veľmi individuálne, každý si musí vybrať to svoje. (Zdroj: Kvitok)

Tuhý dezodorant Chladivý Vánok  je v porovnaní s krémovým zas praktickejší na nanášanie, obsahuje zložku s klinicky overenými antimikrobiálnymi účinkami pre 24h účinnosť, ktorej efekt je potvrdený aj klinickou štúdiou a tzv.”sniff” testom*.

*In vivo skríningová štúdia a tzv.“sniff“ test (čuchový test) preukázali pozitívne účinky čo sa týka eliminácie zápachu porovnateľné s látkou Triclosan, pričom dlhodobejší efekt dezodoračného účinku bol vyšší ako u látky Triclosan.

Vôňa dezodorantu Chladivý Vánok je je svieža, chladivá s citrusovým podtónom, vhodná pre mužov aj pre ženy – UNISEX. (Zdroj: Kvitok)

Ako používať prírodné deodoranty

Aplikácia prírodných deodorantov

Deodoranty nanášajte v tenkej vrstve na čisté a suché podpazušie po osprchovaní. Vyhnite sa aplikácii deodorantu ihneď po oholení podpazušia.

Trpezlivosť sa vyplatí: Prechod na prírodný deodorant

Prechod na prírodný dezodorant môže trvať niekoľko týždňov. Počas tohto obdobia sa telo zbavuje chemických zvyškov a odumretých kožných buniek, čo môže spôsobiť zvýšenú arómu. Postupne sa však pokožka prispôsobí a potenie aj zápach sa znížia.

Pre dlhšiu trvanlivosť prírodných deodorantov ich uchovávajte na suchom, chladnom a tmavom mieste. Krémové deodoranty môžu v teple zmäknúť, ak sa tak stane, premiešajte ich špachtličkou a nechajte stuhnúť. (Zdroj: Kvitok)

Používanie prírodných deodorantov môže byť pre telo prospešnejšie a bezpečnejšie. Je dôležité si uvedomiť, že každý z nás je iný, a preto môže byť potrebné vyskúšať viacero produktov, kým nájdete ten správny pre vás. S trochou trpezlivosti a experimentovania určite nájdete prírodný deodorant, ktorý vám poskytne účinnú ochranu a zároveň bude šetrný k vašej pokožke a zdraviu.

žiadne príspevky na zobrazenie