Ako v Instagram Reels využiť šablóny?

0
Ako v Instagram Reels využiť šablóny?

Instagram predstavil nové spôsoby, ako nájsť inšpiráciu a jednoducho vytvárať Reels so šablónami.

Šablóny Reels vám umožňujú jednoducho vytvoriť Reel opätovným použitím prvkov z iného Reel, ktorý máte radi. Stačí vložiť svoje vlastné videá a fotografie, aby ste ušetrili čas a vďaka šablónam vytvoríte vlastný kreatívny Reels.

V článku sa podelíme s vami o niektoré inovácie šablón Reels, ktoré vám pomôžu ľahšie nájsť inšpiráciu a vytvárať pútavé Reels.

Nájdite inšpiráciu pre svoje ďalšie Reels

Uľahčujeme vám nájsť inšpiráciu pre váš ďalšie Reel, počnúc novým a vylepšeným prehliadačom šablón. V browseri šablón môžete prehľadávať šablóny podľa kategórie, usporiadané podľa odporúčaných, trendových a šablón alebo audia, ktorý ste si uložili.

Do prehliadača môžete vstúpiť, keď začnete vytvárať Reels:

  • Na domovskej stránke klepnite na tlačidlo vytvoriť +
  • Kliknite na „REEL“
  • Klepnutím na obrázok v ľavom dolnom rohu obrazovky otvoríte galériu fotoaparátu
  • Klepnite na „Templates“ alebo „Šablóny“

Prehliadač šablón môžete nájsť aj na karte Reels klepnutím na ikonu fotoaparátu a následným klepnutím na položku „Šablóny“.

Vidíte šablónu o móde, ktorú máte radi? Začnite kliknutím na ňu alebo na tlačidlo „Použiť šablónu“ na reels. Klepnutím na tlačidlo „Template by“ na valci môžete tiež vidieť, ako iní používali šablóny od vašich obľúbených autorov. Tým sa dostanete na stránku s príkladmi toho, ako boli ľudia kreatívni a pridali svoje vlastné videá.

Vytvorte pútavé Reels len niekoľkými kliknutiami

Instagram tiež vylepšuje možnosti vytvárania a úprav šablón, ktoré vám pomôžu zvýšiť úroveň vašich Reels len niekoľkými kliknutiami.

Keď dnes vytvoríte zo šablóny svoje Reels, tak zvuk, počet klipov, trvanie klipov a efekty sa do neho automaticky pridajú.

V nadchádzajúcich týždňoch sa tiež začnú automaticky pridávať text a prechody, ktoré boli použité v pôvodnom Reels. Šablóny sú prispôsobiteľné – umožňujú vám pridávať alebo odstraňovať klipy, upravovať načasovanie jednotlivých klipov alebo upravovať akýkoľvek vopred načítaný prvok.

Prečítajte si: Nové nástroje na Instagrame a vychytávky pri tvorbe Reels

Či už sa chcete pridať k novému trendu a oživiť svoj účet, alebo chcete vytvoriť zábavný Reels na vyjadrenie svojej kreativity, alebo kvôli marketingu, šablóny Reels vám môžu pomôcť jednoduchšie začať tvoriť.

Instagram bude naďalej stavať na funkcii šablón Reels, aby bolo vytváranie a zdieľanie obsahu na Instagrame jednoduchšie a zábavnejšie.

Zdroj: https://about.instagram.com/blog/announcements/instagram-reels-templates-updates/

žiadne príspevky na zobrazenie