Nové nástroje na Instagrame a vychytávky pri tvorbe Reels

0
Nové nástroje na Instagrame a vychytávky pri tvorbe Reels

Instagram vytvára skvelé nástroje, kde môžete prejaviť svoju kreativitu, nájsť svoje publikum a podporiť svoju značku. Dnes vám popíšeme, aké sú najnovšie vylepšenia Reels, fotografií vo feede, caruselov a Stories. Pozrieme sa aj na nové štatistiky, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť dosah vašich príspevkov.

Hlavné aktualizácie:

 • Ušetrite čas pri úprave videí pomocou nových nástrojov, ako je Späť/Znova (Undo/Redo), ktoré uľahčujú úpravu jednotlivých klipov
 • Vytvárajte nové mémy pridávaním klipov so zvukom na Reels z nového centra Media Clip
 • Použite nové vylepšenia textu, ako sú nové nástroje prevodu textu na reč a aktualizované písma a štýly textu
 • Vaše Reels a Stories vyniknú aj tým, že časť akejkoľvek fotografie alebo videa zmeníte na vlastnú nálepku
 • Pridajte štýlovú atmosféru pomocou nových fotografických filtrov, ktoré vám umožnia ozvláštniť vaše fotografie a carusely
 • Sledujte svoje výsledky vďaka podrobnejším informáciám, ako je pridanie opakovaných prehratí a nová tabuľka (Retention Chart)
Ako vytvoriť Reel

Nové a inšpiratívne spôsoby vytvárania Reels na Instagrame

Vytváranie Reels priamo v aplikácii Instagram je teraz oveľa zábavnejšie. Využitím najnovších vychytávok posuniete svoj obsah na vyššiu úroveň. Aktuálne môžete vo svojich videách meniť mierku, môžete ich orezávať a otáčať. Zmenili ste svoj názor? Ušetrite čas pri úpravách vďaka pripravovaným funkciám vrátenia a zopakovania. Instagram tiež uľahčuje hľadať nástrojov, ktoré máme radi, ako je napríklad Voiceover.

Vyskúšajte vytvoriť zapamätateľnejší obsah pridaním klipov so zvukom. Otestujte si, ako si pomocou databázy klipov na Instagrame môžete pridať klipy so zvukom do svojho Reelu. Skúste sa spojiť so svojimi fanúšikmi tak, že sa zahráte s memečkami a pozvete ich, aby vytvorili svoj vlastný remix.

Úprava videa, otáčanie orezania a centrum klipov

Instagram tiež pridal 10 nových anglických hlasov na prevod textu na reč, z ktorých si môžete vybrať, a ktoré sú k dispozícii vo vybraných krajinách. Posilnite svoju kreativitu pomocou šiestich nových typov písma a štýlov dostupných v stovkách jazykov. Ak chcete, aby váš text ešte viac vynikol, môžete pridať obrysy textu pre lepšiu prehľadnosť.

A keď hľadáte to správne audio pre svoj Reel, Instagram testuje nové spôsoby prístupu k prehliadaču zvuku alebo trendovému audiu.

Prevod textu na reč a obrysy textu

Ako si namixovať audio pre svoje Reels?

 1. Po nahratí Reels klepnite na Ďalej v spodnej časti.
 2. Ak chcete pridať zvuk, klepnite na zvuk (ikona noty) v hornej časti. Odtiaľto môžete:
 3. Klepnúť na položku Hudba (Music) a vyberte skladbu. Pomocou posuvnej lišty v spodnej časti vyberte časť skladby, ktorú chcete prehrať vo svojom kotúči. Klepnite na Hotovo vpravo hore.
 4. Klepnuúť na Voiceover a pridať hlasový komentár. Pomocou posuvnej lišty v spodnej časti vyberte, kam chcete pridať hlasový záznam, a potom klepnutím a podržaním červenej bodky nahrávajte zvuk. V spodnej časti klepnite na Hotovo.
 5. Klepnúť na Zvukové efekty (Sound Effects) a vyberte zvukový efekt, ktorý chcete pridať, potom klepnite na Hotovo v spodnej časti.
 6. Klepnutím a potiahnutím pruhov pod každým typom zvuku upravíte hlasitosť. Môžete tiež klepnúť na Upraviť pod každým typom zvuku a pridať efekty, upraviť alebo odstrániť zvuk. Pre zvuk fotoaparátu, zvuk z hudobnej knižnice Instagramu a zvukové efekty sú dostupné len niektoré možnosti.
 7. Klepnite na Hotovo (Done) v hornej časti, potom klepnite na Ďalej (Next) v dolnej časti a zdieľajte svoj kotúč.
Ako vytvorit reels s audiom a efektami

Všimnite si, že môžete nahrať jeden alebo viacero klipov, ktorých dĺžka je až 90 sekúnd. Ukazovateľ priebehu v hornej časti zobrazuje, ako dlho ste nahrávali.

Majte na pamäti, že iba zvuk zaznamenaný vaším mikrofónom počas natáčania vášho Reelu alebo zvuk, ktorý je súčasťou nahraného videa, sa zobrazí ako zvuk fotoaparátu (Camera Audio) vľavo. Zvuk z hudobnej knižnice Instagramu alebo originálny zvuk od iného tvorcu Reels sa zobrazí vpravo.

Aj rozhranie uložených konceptov sa mení!

Instagram uľahčuje úpravu vašich prebiehajúcich Reels tým, že poskytuje zjednodušený pohľad na všetky vaše uložené koncepty. Nie ste si istí, ktorý koncept ste upravovali? Čoskoro si budete môcť prezrieť svoje koncepty, premenovať ich a naplánovať ich vopred.

Aby ste mohli vytvoriť jedinečnejšie Reels a Stories, Instagram testuje schopnosť pridať osobitý štýl vytváraním vlastných nálepiek z vašich vlastných fotografií a videí v priečinku fotoaparátu alebo z vhodných fotografií a videí, ktoré vidíte na Instagrame. Možnosť vytvárať vlastné nálepky využíva poznatky z modelu Segment Anything AI.


Preskúmajte nové filtre v príspevkoch

Preskúmajte rôzne tóny a vyjadrite svoju náladu v príspevkoch pomocou nových filtrov a zjednodušených spôsobov tvorby s vylepšeniami vo vašom fotoaparáte.

Nové fotografické filtre sú tu! Vytvorte si požadovanú atmosféru úpravou svojich fotografií a karuselov pomocou najnovších filtrov. Od jemných farebných úprav až po možnosti výrazných štýlov, tieto aktualizácie vám uľahčia skúšanie rôznych vzhľadov vašich príspevkov.

Instagram zjednodušil aj spôsob, akým uverejňujete príspevky, aby ste uľahčili hľadanie nástrojov, ktoré potrebujete pri úpravách. Nájdite to, čo potrebujete, jednoduchšie zo svojho fotoaparátu s lepšími ukážkami, možnosťou priblíženia alebo vyhľadávania.

Prevezmite kontrolu nad svojím účtom pomocou vylepšených štatistík

Instagram pridáva vylepšenia, aby nám pomohol lepšie porozumieť úspešnosť vášho obsahu Reels. Instagram aj Facebook zaviedli novú metriku Reels s názvom „Prehratia“ (Replays) a aktualizovali definíciu „Prehratí“ (Plays) tak, aby okrem „Počiatočných prehratí“ (Initial Plays) zahŕňala aj opakované „Replays“. V dôsledku toho si môžete všimnúť nárast počtu prehratí Reels.

Okrem toho v priebehu nasledujúcich mesiacov Instagram sprístupní možnosť pre autorov, aby videli, koľko ľudí sleduje váš Reel v každom okamihu pomocou našej interaktívnej tabuľky.

Zdroj: https://about.instagram.com/blog/announcements/new-updates-to-content-creation-tools/

žiadne príspevky na zobrazenie