Ako zorganizovať home office, aby sme pracovali čo najefektívnejšie?

0
Ako zorganizovať home office, aby sme pracovali čo najefektívnejšie?

Väčšina pracujúcich z home office je zahltená povinnosťami takmer celý deň. Z tohto kolobehu je ťažké uniknúť – maily chodia neustále a vždy sa objaví nejaká záležitosť, ktorú treba urgentne riešiť. Popri ďalších domácich drobnostiach preto niet divu, že vôbec neriešime, odkiaľ a ako z domu vlastne pracujeme.

Všetci vieme, že príliš veľa pracovných povinností vedie k vyhoreniu. Rovnako aj neorganizovaný home office môže komplikácie ešte zhoršiť. A každý z nás chce mať prácu spravenú rýchlo, šikovne a úspešne. Zvýšte teda aj vďaka našim tipom potenciál vášho výkonu aj potenciál miesta, z ktorého doma pracujete.

Vytvorte si priestor určený na home office

Ak pravidelne pracujeme z domu, je dôležité, aby sme si vyhradili miesto výhradne pre prácu. Žiadna posteľ ani gauč – ale kancelársky stôl (alebo v rámci možností akýkoľvek stôl, za ktorý sa môžete posadiť). Hoci je pohodlný gauč veľmi lákavý, neposkytne vášmu telu potrebnú fyzickú oporu, ktorú potrebujete pri niekoľkohodinovom ťukaní do klávesnice.

Ak vaša práca nevyžaduje väčšie množstvo techniky, postačí vám jednoduchý stôl so zásuvkami. Nutným doplnkom je samozrejme pohodlná stolička.

home office

Odsledujte si, koľko úložného priestoru potrebujete

Pri práci využívame rôzne poznámkové bloky, papierové bločky, diáre… Ak vám však stačí len počítač alebo smartfón, zrejme nebudete potrebovať veľa priestoru na uskladnenie kancelárskych potrieb.

Druhej skupine notorických značkovačov však dobre poslúži skrinka, komoda alebo niekoľko zásuviek, do ktorých si takéto maličkosti odloží. Dôležité dokumenty sú tak zorganizované a odpratané z pracovného stola. Čím viac neporiadku totiž na stole máme, tým pravdepodobnejšie je, že odpútajú našu pozornosť od práce.

Podobne využijete aj police, ktoré sa dajú zavesiť na stenu. Vďaka tomu nezaberajú toľko priestoru ako skrinka. Je to dobrý kompromis – namiesto skriniek máte na poličkách poruke dôležité šanóny. Okrem nich si tu môžete vystaviť svoje obľúbené predmety, suveníry z dovoleniek či zaujímavé nádoby.

Máte podnikanie z domu? Prečítajte si, ako ho zlepšíte

Oživte svoj home office

Na home office je najlepšie to, že ste viac-menej sám sebe pánom. Nie je teda dôvod robiť z vášho pracovného kútika strohé miesto bez duše. Naopak, toto miesto by vás malo inšpirovať. Preto sa nepodriaďujte neutrálnym farbám či doplnkom. Do svojho kútika pridajte svoju obľúbenú farbu, tapetu, obraz, hrnček, jednoducho čokoľvek, čo vo vás vyvolá dobrú náladu. Vytvoríte si tak príťažlivé prostredie, v ktorom je radosť pracovať.

home office

Nech sa zazelená!

Rastliny dodávajú každému priestoru život, útulnosť a farbu. Navyše keď sú umiestnené v kancelárii, prinášajú aj potrebnú dávku kyslíka. Podľa vedcov dokonca pohľad na zelenú prírodu (stačí len 30 minút denne!) dokáže zmierniť pracovný stres a prispieť k relaxácii mysle. Je pritom jedno, či ide o výhľad z okna alebo peknú fotografiu prírodnej scenérie. Prečo nevyužiť bonusové účinky kvetov v črepníku?

Nezabudnite teda do svojho pracovného kráľovstva umiestniť aj živé kvety. A samozrejme, nezabudnite ich pravidelne polievať, inak z ich pozitív nebudete mať nič. Dokonca môžu byť kvety práve tým dôvodom, prečo si dáte povinnú prechádzku po byte – keď si všimnete že ich treba poliať. Ak ale máte pocit, že pestovanie rastlinky je pre vás len starosť naviac, kúpte si odolný sukulent. Ten prežije, aj keď na kvetinu občas zabudnete.

Pri pestovaní kvetín sa môžete realizovať aj čo sa týka dizajnu. Namixujte si kombinácie rôznych druhov, veľkostí, posaďte ich do zaujímavých kvetináčov alebo vázičiek. S minimom úsilia tak dosiahnete dobrý vizuálny efekt.

Home office je pre mnohých obrovským lákadlom – sloboda, flexibilita, vlastné pravidlá… Tí, ktorí ho vyskúšali vedia, že nie vždy to ide ako po masle. Veríme však, že sa vám s našimi tipmi bude pracovať oveľa ľahšie. ?

? Tento článok obsahuje partnerské odkazy. Ako to funguje? Ak si niečo kúpite pomocou odkazov v našich článkoch, môžeme zarobiť malú províziu za provízny predaj. Vy nezaplatíte nič navyše a podporíte tým portál Akčné ženy.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu