Argentínska vicepremiérka unikla smrti len o vlások, atentátnikovi sa po stlačení spúšte zasekla zbraň (video)

0
Argentínska vicepremiérka unikla smrti len o vlások, atentátnikovi sa po stlačení spúšte zasekla zbraň (video)

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalá argentínska prezidentka a súčasná viceprezidentka Cristina Fernándezová de Kirchnerová vo štvrtok večer len o vlások unikla atentátu po tom, ako sa ozbrojencovi zasekla nabitá zbraň vo chvíli, keď na ňu mieril. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Útočník skončil v cele

Šesťdesiatdeväťročná politička vítala priaznivcov pred domom, keď sa z davu vynoril muž a namieril jej do tváre zbraň. Podľa prezidenta Alberta Fernándeza bolo v zbrani päť nábojov, ale po nabití nevystrelila. Polícia informovala, že strelca, ktorého miestne médiá identifikovali ako 35-ročného Brazílčana, vzali do väzby.

Fernández odsúdil konanie útočníka a uviedol, že pokus o zabitie viceprezidentky bol jedným z „najvážnejších“ incidentov od návratu krajiny k demokracii v roku 1983.

Muž mieril viceprezidentke do tváre

„Môžeme nesúhlasiť, môžeme mať hlboké nezhody, ale nemôžu tu byť žiadne nenávistné prejavy, pretože plodia násilie a neexistuje žiadna šanca, že by násilie koexistovalo s demokraciou,“ povedal Fernández.

Zábery zdieľané miestnymi médiami ukázali, ako muž mieril zbraňou len niekoľko centimetrov od hlavy viceprezidentky a zdalo sa, že sa pokúša vystreliť. Žena potom sklonila hlavu, ale nezazneli žiadne výstrely.

Viac k témam: Atentát, Pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk – Argentínska vicepremiérka unikla smrti len o vlások, atentátnikovi sa po stlačení spúšte zasekla zbraň (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu