Baletka sa rozhodla brániť svoju vlasť: Jej život sa obrátil hore nohami

0
Baletka sa rozhodla brániť svoju vlasť: Jej život sa obrátil hore nohami
Zdroj: Instagram/lesiavorotnyuk

Presne 24. februára 2022 zaútočilo Rusko na Ukrajinu. Vojna trvá už niekoľko mesiacov, mnoho ľudí utieklo, ďalší zostali. 

Baletka vs vojačka

Príkladom je balerína Lesia Vorotnyuk. Ešte pred vojnou žila najmä pre svojho manžela, malého syna a balet. Mala priam rozprávkový život. Hoci sa všetko zničilo v priebehu malej chvíle, zostala na Ukrajine a rozhodla sa brániť svoju milovanú krajinu. Dobrovoľne sa pridala do miestnej jednotky územnej obrany.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Леся Воротнюк (@lesiavorotnyuk)

Nie je to ako predtým

Ako informuje web MSM, nedávno mala Lesia možnosť opäť zažiť svoj život ešte pred vojnou. Po dlhých mesiacoch znova stála a pódiu Národnej opery v Kyjeve. Predtým to bol priam jej domov, no teraz…

„Toto je moje prvé vystúpenie od vojny. Je to veľmi náročné fyzicky, pretože posledné tri mesiace som necvičila, a je to náročné aj psychicky, pretože vojna stále trvá,“ povedala.

Baletné vystúpenie sa uskutočnilo 24. júna. Avšak nielen Lesia to mala ťažké. Jej kolegyňa Raisa Betancourt sa kvôli nedostatku tréningov vážne zranila. Celé vystúpenie odtancovala s boľavou nohou. Tomu sa hovorí kus odvahy.

Niekomu to možno príde nepodstatné, ale tieto ženy to robili preto, aby aspoň na chvíľu dopriali ľuďom pocit normálneho a bežného života.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Леся Воротнюк (@lesiavorotnyuk)

Nestrácajú na duchu

Najnovšie správy z Ukrajiny ale nepriniesli nič dobré. Bojové jednotky opustili mesto Lysyčansk v Luhanskej oblasti a je už pod úplnou kontrolou Rusov. Tí pokračujú ďalej na Doneckú oblasť.

Hoci Ukrajinci prehrali túto bitku, neprehrali vojnu. Nádej nestráca ani prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý vyhlásil, že po príchode zbraní sa situácia zmení a vojaci jeho krajiny budú viesť účinné operácie. Prisľúbil, že taktiež vyženú Rusov z Lysyčansku.

žiadne príspevky na zobrazenie