Body Art Show: Prehliadka modelov oblečených len do farieb (fotoreport)

0
Body Art Show: Prehliadka modelov oblečených len do farieb (fotoreport)
Zdroj: Michal Novotný

V piatok 18. 10. 2019 sa na doskách Mestského divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave odohral emotívny Príbeh Zeme, stvárnený nahými modelmi zahalenými len do sýtych farieb.

Body Art Show
Zdroj: Michal Novotný

Body Painting sám o sebe predstavuje jedinečné, vzrušujúce a pominuteľné umenie, renesanciu pravekej maľby na telo, dokonale vyjadrujúce to, kým sme a čo cítime. Profesionálna vizážistka Marta Gejdošová spolu s tímom 70-tich účinkujúcich ho však povzniesli na ešte vyšší level. Už po šiesty krát zorganizovali benefičné predstavenie Body Art Show; námetom tohto ročníka bola stále aktuálnejšia záchrana našej planéty.

V hlavných úlohách sa predstavila Mirka Partlová, Kristína Slováková, Ján Greššo, Róbert Knotek, spevácky doprovod zaznel v podaní Petra Bažíka a kapely Golden Band, Sisy Sklovskej a Janka Slezáka. Na kreatívnych „kostýmoch“ sa podieľalo 15 bodypainterov zo Slovenska a Česka, ale aj Albánska, Švajčiarska, Poľska, Rakúska či Izraela.

Body Art Show
Zdroj: Michal Novotný

Čo sa to deje s našou planétou? Sme ešte schopní zvrátiť jej smerovanie do záhuby? Zachránime naše lesy, lúky, moria, alebo si zvykneme na drsný život na skládke?

Tieto a mnohé podobné otázky zarezonovali v nejednom divákovi po zhliadnutí Príbehu Zeme, režírovaného absolventom London Film Academy Michaleom Sharmantom. Scénické stvárnenie hlbokého posolstva spolu s originálnymi a do detailu vyšperkovanými modelmi priniesli obecenstvu kultúrny zážitok, ktorý nemá obdoby.

Zdroj: Michal Novotný

Výťažok z podujatia a aj predaja špeciálneho Body Painting kalendáru, ktorý sa krstil po predstavení, poputuje združeniu Ružová stužka, na prevenciu rakoviny prsníka„Ak sa stárame o seba a o svoju Zem, máme šancu na dobré výsledky. Zdravie je základ možnosť niečo tvoriť žiť a vyjadriť svoje pocity,“ prizvukovala MUDr. Alena Kalayová, ktorá sa stala krstnou mamou kalendára pre rok 2020.

Foto: Michal Novotný studio

žiadne príspevky na zobrazenie