Bratislavský kraj sa ohradzuje voči tvrdeniam Názlerovej, jej odvolanie nebolo spôsobené napätými vzťahmi s Drobom

0
Bratislavský kraj sa ohradzuje voči tvrdeniam Názlerovej, jej odvolanie nebolo spôsobené napätými vzťahmi s Drobom

8.3.2023 (SITA.sk) –  Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa dôrazne ohradzuje voči údajne zavádzajúcim a klamlivým vyjadreniam bývalej riaditeľky Centra sociálnych služieb Pod Karpatmi v Pezinku Renáty Názlerovej, ktorú odvolali na januárovom zastupiteľstve. V tlačovej správe o tom informuje riaditeľ odboru komunikácie a propagácie BSK Michal Feik.

Poškodzuje dobré meno zamestnancov

Renáta Názlerová svojimi verejnými vyjadreniami závažne poškodzuje dobré meno zamestnancov BSK, ako aj centra sociálnych služieb, a preto považujeme za dôležité na to reagovať,“ uviedol.

Podľa Feika odvolali Názlerovú po dôslednom zvážení mnohých podnetov na jej osobu, ktoré prichádzali od jej nadriadených, podriadených, rodinných príslušníkov klientov zariadenia, ako aj od kolegov z iných zariadení sociálnych služieb v BSK.

Podľa týchto podnetov si napríklad Názlerová nechala odviezť domov vybavenie a stroje určené pre klientov zariadenia ako notebook, bežiaci pás či tlačiareň. Ďalej podľa Feika manipulovala s evidenciou majetku či simulovala chorobu, aby sa mohla venovať súkromným aktivitám.

Napäté vzťahy s Drobom

Názlerová sa podľa Feika snaží v médiách opakovane presvedčiť, že jej odvolanie bolo spôsobené napätými vzťahmi s predsedom BSK Jurajom Drobom.

Naopak, na začiatku dostala plnú dôveru vedenia župy, avšak opakovane preukazovala, že manažérsky svoju pozíciu nezvláda. Návrh na jej odvolanie bol spoločným rozhodnutím vedenia župy a Odboru sociálnych vecí BSK,“ poznamenal Feik s tým, že zastupiteľstvo BSK tento návrh jednohlasne schválilo.

Bývalá riaditeľka sa ďalej podľa vedenia BSK počas zamestnania a pracovnej doby dlhodobo a opakovane venovala súkromným aktivitám, vytvárala virtuálnu realitu o svojej práci či šírila poplašné správy o pandémii v centre sociálnych služieb.

BSK nedá klientom ani najesť a napiť

Dokonca na sociálnych médiách vytvárala dojem, že BSK nedá klientom ani najesť a napiť. Pod rúškom neschopnosti župy a jej pozície „záchrancu“ organizovala napríklad verejnú zbierku na ovocie klientom,“ doplnil Feik.

Názlerová ďalej podľa BSK skresľovala skutočný technický stav budovy a zariadení a vytvárala virtuálnu potrebu financovať opravy a nákupy. Feik dodal, že Názlerová sa navyše snaží navodiť dojem, že BSK nereagoval dostatočne na jej podnety a žiadosti týkajúce sa napríklad protipandemických opatrení či technických problémov.

Zlyhania bývalej riaditeľky

Podľa BSK ide len o niektoré doposiaľ zistené a zdokumentované zlyhania bývalej riaditeľky.

Podotýkame, že v zariadení sociálnych služieb v Pezinku v súvislosti s nástupom nového štatutárneho zástupcu v súčasnosti prebieha interný audit. Z uvedených dôvodov je zrejmé, že jej odvolanie bolo odôvodnené,“ uzavrel Feik.

Renáta Názlerová nastúpila na post riaditeľky zariadenia sociálnych služieb v Pezinku koncom roku 2020 ako náhrada za predchádzajúce vedenie, ktorému BSK vyčítal viaceré nedostatky. Zastupiteľstvo BSK odvolalo Renátu Názlerovú z funkcie riaditeľky na svojom januárovom zasadnutí. „Odvolanie bolo schválené z dôvodu predloženia návrhu zo strany predsedu BSK, ktorý využil svoje oprávnenie,“ uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Viac k témam: Centrum sociálnych služieb, Odvolanie z funkcie, Riaditeľka
Zdroj: SITA.sk – Bratislavský kraj sa ohradzuje voči tvrdeniam Názlerovej, jej odvolanie nebolo spôsobené napätými vzťahmi s Drobom © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie