Burzoblšák v septembri

0
Burzoblšák v septembri
Foto: Burzoblšák

V sobotu začína už štvrtá sezóna burzy zvanej Burzoblšák!

Po dvojmesačných prázdninách je tu opäť Burzoblšák. Komunitné podujatie a blší trh v Ružinove, ktorý sa počas uplynulej sezóny tešil veľkému záujmu predajcov i návštevníkov. Preto pokračuje ďalej každú prvú sobotu v mesiaci aj počas sezóny 2018/2019 na rozdiel od tejto výnimočnej soboty, ktorá je druhá v mesiaci a Burzoblšák sa bude konať 8. septembra v areáli Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v čase od 8:00 hod. – 14:00 hod.

Okrem pravidelných stretnutí už stálej komunity ľudí a priateľov každý mesiac sa Burzoblšák snaží posilniť aj charitatívny rozmer akcie a pomáhať jednak recyklácii nepotrebných prebytkov z domácností, ale aj ľuďom a zvieratkám v núdzi. Vyzbierané oblečenie za posledné mesiace pred letnými prázdninami sa odniesli občianskemu združeniu Prima a útulku – Zatúlané psíky Šaľa bola darovaná suma 345 Eur, ktorá sa vyzbierala prostredníctvom predaja Burzoblšák tričiek, hrnčekov, náramkov, tašiek, magnetiek a odznakov.

burzoblsak burza predaj trh
Foto: Burzoblšák

Čo Vám ponúkne Burzoblšák v novej sezóne?

Ak plánujete návštevu septembrového Burzoblšáku, určite si prídete na svoje. Po dvoch mesiacoch sa nahromadilo predajcom v skriniach veľa letného oblečenia, ktoré by chceli posunúť ďalej, ale v ponuke budú už aj jedinečné kúsky do jesenných outfitov. Príďte si nájsť svoj vysnívaný kardigán, či kabátik na jesenné prechádzky. Na Burzoblšáku sa nakupuje bez výčitiek – šetríte životné prostredie a využijete znovu oblečenie, ktoré niekomu nesadlo, no vám presne zapasovalo do šatníka. V ponuke budú aj originálne handmade doplnky od lokálnych výrobcov ale aj nesmrteľné, stále originálne LP platne. Medzi predajným sortimentom sa zvyknú objaviť aj knihy či starožitnosti. Aj vaši partneri si prídu na svoje – je čoraz viac pánskych predajcov, ktorí tiež ponúkajú svoje oblečenie.

Na septembrovom Burzoblšáku budú v rámci programu už tradične tvorivé dielničky pre deti a maľovanie na tvár. Jedáci si prídu na svoje aj v zóne s občerstvením, kde okrem kvalitnej kávy a limonády nájdu aj chutné a zdravé koláčiky. Nevynechajte ani návštevu stánku s domácimi produktami z farmy – sirupy, džemy či pečené čaje sa vám na jeseň určite zídu.

Pomoc a podpora pre zvieratá

Keďže sa Burzoblšák neustále snaží zlepšovať a ponúknuť ľuďom viac, od septembra budete môcť darované oblečenie rozčleniť do viacerých košov rozdelených na dámske, pánske a detské oblečenie, čím uľahčíte robotu občianskym združeniam. Ak by ste chceli pomôcť a podporiť zvieratká, vedzte, že so zbierkou určite nekončíme a od septembra do decembra sa zbierajú peniažky pre Cerberus n.o. – útulok pre zvieratká v Senici. Nezabudnite sa zastaviť v info stánku pre tričko či hrnček, alebo iný z produktov, a vašim nákupom pomôžete nie len zvieratkám ale podporíte aj handmade tvorbu lokálnych výrobkýň hrnčekov a náramkov.

burzoblsak trh hrnceky
Foto: Burzoblšák

Hoci sa počas letných mesiacov Burzoblšák nekonal, v júni sa podarilo organizátorom spustiť nový projekt – platformu na online predaj pre celé Slovensko. Je to ďalšie z rozšírení projektu, na ktorom organizátori pracovali aby poskytli priaznivcom tohto podujatia ďalšiu možnosť ako si jednodcho nakúpiť či zbaviť sa vecí z pohodlia domova a to dokonca ľuďom, ktorí kvôli Burzoblšáku cestujú do Bratislavy z rôznych kútov Slovenska. Ak sa chcete dozvedieť o online Burzoblšáku viac navštívte: www.burzoblsak.sk

žiadne príspevky na zobrazenie