Byť súčasťou komunity prináša osobný rozvoj aj mentálnu pohodu. Pridáte sa?

0
Byť súčasťou komunity prináša osobný rozvoj aj mentálnu pohodu. Pridáte sa?

Byť súčasťou zmysluplnej komunity je dôležité nie len pre naše mentálne zdravie. Zoznámte sa s dôležitými benefitmi, ktoré ľuďom spojenie s inými ľuďmi prináša.

Už od pradávna sa ľudia združovali do väčších celkov – komunít, vďaka ktorým sa im žilo lepšie a jednoduchšie. Dokázali si vzájomne pomáhať, lepšie sa im darilo zvládať ťažké momenty a žili plnohodnotnejšie. Sme sociálne bytosti a potreba niekam patriť je hlboko zakorenená v našej prirodzenosti. Preto už od počiatku vekov vytvárame svoje vlastné komunity.

Príslušnosť ku komunite, či už ide o zdieľaný šport, koníčky alebo susedstvo nám pomáha vytvárať si osobnú i kolektívnu identitu. Môže byť tiež vzpruhou pre naše sebahodnotenie a našu vôľu dobyť svet a splniť si svoje sny. Dôležitosť komunity je ale ešte v niečom inom. Zdieľané aktivity prospievajú vašej duši aj kolektívnemu duchu.

Čo všetko vám prináša komunita a KLUB Akčné ženy?

1. Vzájomná podpora a bezpečie

Už dlho uvažujete o zmene, ale zatiaľ ste sa nerozhýbali alebo neviete ako začať sama. O to dôležitejšie je mať silnú podpornú sieť v ľuďoch v okolí. Jeden z hlavných dôvodov dôležitosti komunít spočíva v tom, že nám môžu pomôcť bojovať s pocitmi bezmocnosti a dodať nám istotu, že v tom nie sme sami. Navyše to funguje obojstranne: To, že niekomu pomáhame, nám robí dobre.

2. Spojenie s ľuďmi a vedomie, že niekam patrím

Spoločnosť druhých ľudí je tak zásadný zážitok, že dokáže dať našim životom úplne nový zmysel. Ľudia, s ktorými zdieľame rovnaké hodnoty, záujmy a svetonázory, nám pomôžu uvedomiť si, že nie sme sami a máme svoju cenu. Byť súčasťou skupiny, ktorá nás prijíma, zvyšuje naše sebavedomie a pomáha nám prekonávať negatívne zážitky a negatívne emócie. Aké sú základné hodnoty Akčných žien? 

3. Pozitívny vplyv

Každá z nás niekedy potrebuje postrčiť, aby sa naštartovala alebo urobila zmenu. A aj preto je komunita žien, ktoré na veci nazerajú podobne, taká dôležitá. Štúdie síce potvrdzujú, že naše zdravie a z veľkej časti výsledkom našej schopnosti starať sa o seba, niekedy na to ale jednoducho nemáme energiu. Komunita vás môže ovplyvniť a motivovať k sústredeniu sa na seba a priniesť pozitívne zmeny do svojich životov. 

Na každom našom evente a webinári sa snažíme o to, aby sa každá žena cítila dobre a odchádzala z eventu s novou dávkou energie. Tú sú naše najbližšie eventy. 

Okrem eventov organizujeme špeciálne pre členky klubu pravidelný online koučing a webináre zamerané na sebarozvoj aj praktické zručnosti. 

Čo je úplne skvelé je fakt, že ako členka klubu máte k dispozícii všetky naše webináre, ktoré počas roka plánujeme (a je ich viac ako 30) a zároveň celú virtuálnu knižnicu online webinárov v cene členského poplatku. 

Akčné ženy v BRATISLAVE – Novoročná inšpirácia

4. Zdieľanie

Zdieľanie skúseností, myšlienok a pocitov nám pomáha nielen vyznať sa lepšie sami v sebe, ale taktiež posúvať sa v tom, čo robíme, vpred. Zdieľanie má tiež obrovský pozitívny vplyv na naše mentálne zdravie: vyššia zainteresovanosť, pozitívne emócie a pocit, že môžeme dosiahnuť zmeny, sú len niektoré z týchto benefitov. „Sharing aj s caring“. Súhlasíte?

5. Nikdy nekončiace vzdelávanie 

Komunita Akčné ženy je založená na princípoch otvorenosti, sebarozvoja, vzdelávania a spoločných hodnôt ako vzájomná podpora, radosť z práce a vzájomná inšpirácia.

Kto je súčasťou klubu Akčné ženy?

Súčasťou klubu je pestré zloženie žien. Väčšina z nich sú podnikateľky, ženy, ktoré majú rôzne slobodné povolania. Rovnako sú medzi nami manažérky, učiteľky či mamy na materskej dovolenke. Každá z nich má vlastnú víziu, v ktorej sa chce posúvať. Zároveň má iné skúsenosti, pohľad na svet a nachádza sa v inej fáze života. Preto si dokážeme vzájomne vždy odovzdať dobrú radu, podať pomocnú ruku či ukázať iný pohľad na vec. Vďaka tomu prichádzame k „aha“ momentom, ktoré by sme samé odhalili len ťažko.

6. Prijatie a sebaprijatie

Prijať ľudí, ktorých názory sa od našich toľko líšia, nemusia byť ľahké, ale je to príležitosť precvičiť si zručnosť tolerancie. Dôležité je pochopiť, že prijatie nie je vždy nutne to isté, čo súhlas. Vo fungujúcej komunite sa naučíte prijímať ľudí so všetkým všade, jednoducho takých, akí sú. Táto dôležitá lekcia prináša pokoj a úľavu. Nám i komunite, ktorá nás prijíma raz silných a druhýkrát slabých. V tom druhom prípade nám poskytne podporu, ktorú potrebujeme, aby sme sa vyhli zbytočným emocionálnym kotrmelcom a bolesti.

7. Viac kontaktov, networking

Dôležitosť našej komunity je skvelá pre tvoj profesionálny život a rast. Ak podnikáš alebo sa chceš v podnikaní naštartovať, je to výborné „podhubie“ a zároveň inkubátor pre tvoj štart. V našej komunite sa už prepojilo mnoho podnikateliek a žien v rôznych profesiách na biznis úrovni. V neposlednom rade sa v klube vytvorili už mnohé priateľstvá ako a hovorí, sú z nás „kamarátky do dažďa“.

Ak sa vám páčia naše hodnoty a uvažujete podobne, môžete sa do klubu pridať práve teraz. Do konca roka je klub ešte v sume 200 eur/ročne. V danej sume získate omnoho väčšiu hodnotu. Všetky benefity nájdete aj priamo na stránke klubu. Pridať sa dá jednoducho vyplnením formulára a úhradou poplatku.

Čo všetko pre vás pripravujeme v januári 2023? 

Naštartuj svoje siete v roku 2023

 • 12. januára 2023 o 9:00 hod doobeda online – koučing na tému – Sila VÍZIE bude prvou v poradí interaktívnych koučingovv roku 2023. Každý mesiac pre vás Zuzka pripravuje novú tému. Počas týchto sebarozvojových stretnutí budete mať každý mesiac vytvorený 20 minútový priestor, v ktorom zameriame pozornosť na jednu oblasť, ktorá ovplyvňuje našu schopnosť dosahovať svoje zámery ako je napríklad silná vízia, sebadôvera alebo vytváranie užitočných návykov. Pre členky klubu je koučing zdarma. Nečakajte žiadne prednášky ani pasívne počúvanie. Stretnutia budú interaktívne, aby ste už počas nich premýšľali a tvorili nové, posilňujúce myšlienky a aby ste z tejto spoločne vytvorenej kreatívnej atmosféry načerpali inšpiráciu do svojej každodennej praxe.  Využijeme k tomu koučovací prístup, rôzne podnetné myšlienky, písanie a cvičenia, ku ktorým sa budete môcť vracať aj v budúcnosti. 

Koučing so Zuzkou Palkovou – Sila vízie

 • 17.januára 2023 9:30 – 11:00 sa zameriame na vaše excel zručnosti. S expertkou Veronikou na excel si prejdeme prakticky tému: EXCEL PRE PODNIKATEĽKY – Počas workshopu sa naučíte:
  1. Ako si pripraviť svoje dáta na výrobu interaktívneho prehľadu
  2. Ako si sumarizovať svoje dáta v EXCELi
  3. Čo “robí” s dátami kontingenčná tabuľka a kontingenčný graf
  4. Ako vyrobiť interaktívny graf v EXCELi na pár klikov
  5. Ako si porovnať svoje hospodárske výsledky medziročne, medzikvartálne alebo medzimesačne

Excel pre podnikateľky

Členstvo v klube

V neposlednom rade sa môžete tešiť na novoročnú inšpiráciu LIVE! 26. januára 2023 sa stretneme sa v Bratislave.

Nech je pre vás rok 2023 skrátka perfektný! Novoročná inšpirácia a skvelý štart s Akčnými ženami, pretože tak ako sa naladíme na nový rok, budeme mať aj celý rok. 

Akčné ženy v BRATISLAVE – Novoročná inšpirácia

Nižšie v akčnom plánovači nájdete celý prehľad našich januárových aktivít v skratke. Nie je toho málo, ale je to presne to, čo všetci v januári potrebujeme. Dobre sa naladiť, naštartovať sa do nového roka s radosťou, motiváciou a víziou. Nechýbajú konkrétne akčné kroky, nové trendy a praktické know how k vášmu podnikaciu. Zosumarizujte svoje dáta, pozrite sa na vaše hospodárske výsledky a nastavte sa na základe toho v podnikaní pre rok 2023. 

žiadne príspevky na zobrazenie