Byty inšpirované prírodou. Objav našich favoritov!

0
Byty inšpirované prírodou. Objav našich favoritov!
Starostlivosť o prírodu má mnoho podôb. Už to nie je len o výmene tradičných plastových tašiek za opakovane použiteľné alebo o vzdaní sa konzumácie mäsa. Ekologickí chceme byť aj pri zariaďovaní našich domovov či bytov. Tento trend si uvedomuje čoraz viac spoločností a na trhu sa objavuje nábytok vyrobený z ekologických materiálov. V tomto článku si ukážeme, čo treba zohľadniť pri výbere nábytku: rohových sedacích súprav, stoličiek, stolov a doplnkov.

Ako si zariadiť byt v ekologickom štýle?

V takto zariadenom priestore má nepochybne kraľovať bavlna a ľan. Práve z týchto materiálov by mali byť obrusy, obliečky vankúšov alebo vzdušné záclony a závesy. V tomto prostredí sa dobre uplatnia aj výrobky z vlny a viskózy – skvelé riešenie, ak si túžime v obývačke vytvoriť útulný kútik s mäkkými kobercami a predložkami.

Ekologický štýl ide zvyčajne ruka v ruke s jasnými farbami – zjavný odkaz na prírodu. Preto uprednostňuje farebné odtiene:

  • slonovinové,
  • sivé (pozor na to, aby neboli príliš tmavé!),
  • béžové,
  • okrové a tehlové,
  • akvamarínové,
  • svetlozelené.

Najčastejšie ide o priestory, ktoré majú dostatok svetla, samozrejme nie umelého, ale slnečného. Najlepšie je, ak zariaďovaný dom či byt má okná orientované na juh.

Obývacia izba v súlade s prírodou – čo by jej nemalo chýbať?

Obývačka je spravidla tou miestnosťou, v ktorej máme najväčší priestor na kreativitu. Práve tu môžeme ekoštýl nechať plynule sa prelínať so štýlom boho, mestskou džungľou alebo jungalowom, ktoré sú silne inšpirované prírodou. Ústredným bodom, okolo ktorého sa bude život domácnosti točiť, bude samozrejme, sedačka. V malej obývačke postačí mini rohová sedačka, ale ak máš v nej priestoru dosť, kľudne si dopraj kráľovský relax a zainvestuj do rozmerného modelu v tvare L alebo aj do veľkorysej sedačkyv tvare U.

Aby bol tvoj čas v rodinnom kruhu strávený v pohodlí, venuj pozornosť dizajnovým detailom rohovej sedačky: môžeš si vybrať vysokú rohovú sedačku vybavenú pohodlnými anatomicky tvarovanými opierkami hlavy, ktoré poskytujú úľavu unavenému chrbátu a krku.

Ďalšou výhodou bude vhodný rozkladací mechanizmus, ktorý využiješ počas rodinných filmových posedení, alebo keď budeš chcieť ubytovať hostí na noc.

Pamätaj na to, že iný model bude vhodný na príležitostné spanie a iný na každodenný spánok – rohové sedacie súpravy s rôznymi polohovateľnými mechanizmami si môžeš porovnať na agatanabytok.sk.

Samozrejmým doplnkom štýlovej útulnej sedačkyv obývačke, inšpirovanej prírodou, bude konferenčný stolík z dreva príjemnej teplej farby, napríklad dubového. Osvedčia sa tu aj modely so sklenenou doskou alebo súprava pozostávajúca z troch menších stolíkov. Tá bude skvelým riešením, keď chceš vystaviť dekoratívne doplnky alebo kvety.

Kuchyňa a jedáleň v súlade s prírodou – dôveruj drevu!

Tvojím najvernejším spoločníkom, ktorý by ťa mal pri zariaďovaní sprevádzať, je nábytok z masívneho dreva alebo z jeho vernej imitácie. Skvele vyzerajú napríklad stoly, ktorých vrchná doska má zachovanú štýlovú prírodnú kresbu.

Vyber si čalúnené mäkké pohodlné stoličky v hnedej, béžovej a lesnej zelenej farbe. V žiadnom prípade to ale s farbami neprežeň, napriek tomu, že ide o prírodnú tematiku. Príroda má rada pokoj a harmóniu. To sú najvyššie hodnoty, ktoré treba dodržiavať.

Výborným nápadom, ako celé usporiadanie zavŕšiť, je mäkké teplé osvetlenie. Môžeš si vybrať napríklad rustikálne lampy, ktoré šikovne kombinujú drevo a priemyselné materiály, akým je napríklad oceľ. V kuchyni i obývačke sa skvele osvedčuje aj prútie a juta.

žiadne príspevky na zobrazenie